Internetowy Żywy Różaniec 2012

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

Od 2010 roku cały Ruch Światło-Życie w diecezji oraz nasi zaproszeni Krewni i Przyjaciele podejmują się październikowej modlitwy różańcowej za kapłanów i w intencji powołań. Modlimy się też za wszystkie wspólnoty parafialne.

Z tego co wiemy, kandydatów do seminarium jest nieco więcej niż w ubiegłym roku. Z poczuciem sensu wracamy zatem do idei październikowego Internetowego Żywego Różańca w intencji powołań. Bądźmy apostołami tej modlitwy. Niech zmobilizuje nas rozpoczynający się Rok Wiary i rok duszpasterski poświęcony w naszej diecezji w dużej mierze właśnie różańcowi.

Mamy głęboką nadzieję, że uda nam się odmawiać wspólnymi siłami cały różaniec codziennie - wszystkie cztery części. Jak? Znów przygotowaliśmy na cały październik tabelę, ułożoną według 20 tajemnic różańca na każdy dzień. Prosimy Was, abyście:

W ten sposób każdego dnia 20 innych osób stworzy Żywy Różaniec i ogarnie swoją modlitwą następujące intencje:

Jedna Tajemnica, to zaledwie kilka minut z 1440, które otrzymujemy od Boga każdego dnia! Nie rozczarowaliśmy się w poprzednich latach. Liczymy zatem i teraz na gorliwość i ewangelizacyjny zapał. Do naszego różańca są zaproszone również osoby spoza oazy. Wierzymy też, że łaski Bożej nie zabraknie i wtedy, gdy po cichu dołączy ktoś i inne ważne dla siebie intencje :)

Chęć przyłączenia się do tego żywego różańca należy jak najszybciej zgłaszać przez formularz wybierając adresata: Diakonia modlitwy - żywy różaniec. Oprócz imienia i nazwiska oraz e-maila zwrotnego trzeba podać w treści wiadomości proponowany dzień i tajemnicę. Można też wpisać: "pierwsza wolna", co oznacza, że sami wybierzemy dla Was dzień i tajemnicę. Stanie się tak również wtedy, gdy Wasza propozycja będzie już zajęta. Małżeństwa zachęcamy do podjęcia tej jednej dziesiątki jako modlitwy małżeńskiej. Każde zgłoszenie otrzyma potwierdzenie przyjęcia do naszej wspólnoty październikowego różańca. Jeśli nie przyjdzie ono w ciągu 3 dni znaczy, że zgłoszenie nie doszło. Tabela będzie stale aktualizowana i dostępna na naszej głównej stronie. Będzie można obserwować zapełnianie się poszczególnych rubryk i łatwo przypomnieć sobie o swojej kolejności.

A więc do dzieła!

Zobacz tabelę uczestników Internetowego Żywego Różańca 2012

Poprzednie edycje

Może zainteresuje Cię również...

Służę, więc jestem!

14 VIII 2022
Relacja z KODA w Lipiu. Zobacz!

Internetowy Żywy Różaniec 2015

22 IX 2015
Proszę was bardzo, by nie było takiej niedzieli, Mszy Świętej, różańca, w których nie byłoby modlitwy o powołania. Potrzebny jest nam ten upór modlitwy, bo sytuacja jest już bardzo poważna - te słowa kieruje do nas wszy Zobacz!

Internetowy Żywy Różaniec

01 X 2010
Diecezjalna Diakonia Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji wychodzi z inicjatywą organizowania Żywego Różańca - przez Internet! Zobacz!

Internetowy Żywy Różaniec 2013

17 IX 2013
Podczas wrześniowych uroczystości, które zakończyły świętowanie jubileuszowego Roku Skrzatuskiego, biskup Edward Dajczak prosił, abyśmy chwycili za swoje różańce i modlili się do Maryi za siebie nawzajem i we wszystkich sprawach naszej diiecezji. Zobacz!

Internetowy Żywy Różaniec 2011

09 IX 2011
Cały Ruch Światło-Życie modli się w intencji kapłanów, powołań oraz za wszystkie wspólnoty parafialne. Zobacz!

Internetowy Żywy Różaniec 2020

15 IX 2020
Ruch Światło-Życie podejmuje w październiku dzieło, które polega na „wspólnym” odmawianiu różańca świętego w intencji posługujących w diecezji biskupów, kapłanów, diakonów i kleryków oraz o nowe powołania kapłańskie. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter