Internetowy Żywy Różaniec 2019

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II
Powołanym, rozeznającym drogę młodym ludziom potrzeba modlitwy - naszej modlitwy. W diecezji przeżywamy trudny moment malejącej wciąż liczby kandydatów do kapłaństwa. W tej sytuacji potrzeba naszego modlitewnego myślenia o tym, że nie może zabraknąć tych, którzy w naszych kościołach będą celebrowali dla nas Eucharystię, będą odwiedzali chorych z sakramentalną posługą czy jednali nas z Bogiem. Proszę Was, twórzmy pozytywny klimat w rodzinach i parafiach wobec tych, których Pan Bóg powołujeBiskup Edward Dajczak

Są to słowa z apelu, który wystosował do nas Ksiądz Biskup kilka miesięcy temu w maju – w Niedzielę Dobrego Pasterza. To słowa, które wciąż są aktualne i w które wpisuje się także dzieło Internetowego Żywego Różańca.

Jak co roku - pragniemy prosić o potrzebne łaski dla posługujących w Kościele koszalińsko-kołobrzeskim biskupów, kapłanów, diakonów i kleryków, ale nade wszystko także błagać o nowe powołania kapłańskie.

Internetowy Żywy Różaniec polega na „wspólnym” odmawianiu czterech części różańca świętego w wyżej wymienionych intencjach. Co ważne - jedna osoba modli się tylko jedną dziesiątką różańca. W tym celu przygotowaliśmy tabelę, w której na każdy dzień października rozpisano 20 tajemnic różańcowych. Potrzeba więc 620 serc pragnących złączyć się we wspólnym odmawianiu tej modlitwy.

Jak można zaangażować się w dzieło Internetowego Żywego Różańca?

Tabela Internetowego Żywego Różańca 2019 będzie na bieżąco aktualizowana, w miarę pojawiania się kolejnych zgłoszeń. W ciągu 3 dni każde z nich zostanie potwierdzone przez Diecezjalną Diakonię Modlitwy. Jeśli tak się nie stanie, będzie to znaczyło, że zgłoszenie nie doszło. Tabela będzie regularnie aktualizowana i dostępna na naszej stronie.

Nie zapominajmy także o ostatnim punkcie tłumaczącym, jak możemy zaangażować się w to dzieło. Bądźmy apostołami tej modlitwy w swoich rodzinach, we wspólnotach, wśród znajomych! Jeszcze dzisiaj - napisz do nas!

Internetowy Żywy Różaniec 2010-2018

Może zainteresuje Cię również...

Internetowy Żywy Różaniec 2018

17 IX 2018
Pragniemy z Maryją i przez Maryję w modlitwie różańcowej także w tym roku prosić o potrzebne łaski dla posługujących w Kościele koszalińsko-kołobrzeskim biskupów, kapłanów, diakonów i kleryków, a także błagać o nowe powołania kapłańskie. Zobacz!

Internetowy Żywy Różaniec 2013

17 IX 2013
Podczas wrześniowych uroczystości, które zakończyły świętowanie jubileuszowego Roku Skrzatuskiego, biskup Edward Dajczak prosił, abyśmy chwycili za swoje różańce i modlili się do Maryi za siebie nawzajem i we wszystkich sprawach naszej diiecezji. Zobacz!

Internetowy Żywy Różaniec 2015

22 IX 2015
Proszę was bardzo, by nie było takiej niedzieli, Mszy Świętej, różańca, w których nie byłoby modlitwy o powołania. Potrzebny jest nam ten upór modlitwy, bo sytuacja jest już bardzo poważna - te słowa kieruje do nas wszy Zobacz!

Internetowy Żywy Różaniec 2016

09 IX 2016
Zbliża się miesiąc październik, w którym Ruch Światło-Życie naszej diecezji proponuje wspólne odmawianie różańca świętego. Pragniemy w tej pokornej modlitwie wraz z Maryją modlić się za posługujących w Kościele koszalińsko-kołobrze Zobacz!

Internetowy Żywy Różaniec

01 X 2010
Diecezjalna Diakonia Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji wychodzi z inicjatywą organizowania Żywego Różańca - przez Internet! Zobacz!

Muzyka, która intryguje

11 VIII 2022
Diecezjalna diakonia muzyczna zaprasza na spotkanie w nowym roku formacyjnym. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter