Darowizny

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

W przypadku darowizny ogólnej (bez określenia celu), na przekazie - w tytule wpłaty - wpisujemy: darowizna na cele statutowe. Kiedy jednak przeznaczamy darowiznę na konkretny projekt, oficjalnie realizowany i nazwany przez samą Fundację, to w tytule wpłaty wpisujemy jego konkretną nazwę. Ważne, by nie opisywać przekazów i przelewów "po swojemu". Rodzi to komplikacje formalne i księgowe. Przy niepewności lepiej skonsultować się z Ośrodkiem Fundacji. Formularz kontaktowy poniżej.

Wpłacając na nasze konto bankowe darowiznę można skorzystać z ulgi podatkowej. Od podstawy opodatkowania można odliczyć darowizny w kwocie nie wyższej niż 6% uzyskanego dochodu (art. 26 ust. 1 pkt 9 Ust. o podatku od osób fizycznych). Należy pamiętać, iż w przypadku gdy przedmiotem darowizny są pieniądze, to powinna ona być udokumentowana dowodem wpłaty na rachunek bankowy. Zaś w przypadku darowania rzeczy lub usług - dokumentem potwierdzającym przekazanie tej darowizny oraz dokumentami potwierdzającymi faktyczne wydatki związane z tą darowizną.

 

Może zainteresuje Cię również...

1% podatku na Fundację

14 XII 2021
Jak można przez 1% wesprzeć Fundację Światło-Życie i Ruch oazowy w naszej diecezji? Zobacz!

LG na Triduum Paschalne

30 IV 2011
Pliki audio nagrane we współpracy z klerykami i Dobrymi Mediami podczas Triduum Paschalnego w koszalińskiej katedrze (2011). Zobacz!

Zmiana w Fundacji Światło-Życie

18 III 2015
Zarząd Fundacji Światło-Życie, uchwałą z dnia 17 marca 2015 roku, powołał na kierownika Ośrodka Fundacji Światło-Życie w Koszalinie ks. Remigiusza Szauera, który w naszej diecezji pełni posługę moderatora diakonii ewangelizacji. Zobacz!

Internetowy Żywy Różaniec

01 X 2010
Diecezjalna Diakonia Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji wychodzi z inicjatywą organizowania Żywego Różańca - przez Internet! Zobacz!

Służę, więc jestem!

14 VIII 2022
Relacja z KODA w Lipiu. Zobacz!

Jak pomóc?

Jak można wesprzeć Fundację Światło-Życie i Ruch oazowy w naszej diecezji? Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter