42 Pielgrzymka KWC

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

24.09.2022 w Sanktuarium w Leśnej Podlaskiej odbyła się 42 Ogólnopolska Pielgrzymka KWC. Na pielgrzymkę przybyło około 560 uczestników, w tym pielgrzymi z naszej diecezji. Wśród pielgrzymów był obecny również Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk. Pielgrzymka rozpoczęła się o godzinie 10.00 zawiązaniem wspólnoty. Przybyłych powitał Moderator Krajowy KWC ks. dr Jarosław Błażejak. Następnie słowo wygłosił Moderator Krajowy Ruchu Światło Życie ks. Marek Sędek, który przypomniał historię powstania tego dzieła oraz przedstawił informację o powstającym Centrum KWC na Kopiej Górce w Krościenku. Póżniej dr Robert Derewenda, wykładowca KUL i Dyrektor Oddziału IPN w Lublinie wygłosił konferencję, w której mówił między innymi czym jest nonkonformizm - krytyczne patrzenie na normy, zwyczaje i wartości wyznawane przez grupę i przeciwstawianie jej własnych oraz o tworzeniu NOWEJ KULTURY w życiu społecznym. Na zakończenie części konferencyjnej głos zabrał kustosz Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej O. Justyn Duszczyk, który przybliżył pielgrzymom historię tego miejsca. Po wykładach i konferencjach w plenerze przy ołtarzu polowym odbyła się Droga Krzyżowa. Stacje były przeplatane świadectwami członków KWC. Można było usłyszeć jak wiele dobra i wyzwoleń z nałogów przynosi wytrwała modlitwa krucjatowiczów. Po drodze krzyżowej był czas na posiłek, podczas którego w miłej atmosferze można było porozmawiać z innymi pielgrzymami oraz zwiedzić Sanktuarium. Ostatnim punktem pielgrzymki była Msza Święta, której przewodniczył ks. bp Tadeusz Bronakowski Przewodniczący Zespołu KEP ds. Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

W wygłoszonej homilii wspominał o wielkich propagatorach trzeźwości i abstynencji, o zagrożeniach jakie niesie spożywanie alkoholu oraz o konieczności wdrażania Narodowego Programu Trzeźwości.

Tekst i zdjęcia: Marek Trocha

Co o tym myślisz?

Może zainteresuje Cię również...

Diecezjalna Pielgrzymka po raz 28

11 XI 2022
XXVIII Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej odbyła się w koszalińskim seminarium 11 listopada 2022r. Zobacz!

Spotkanie Diakonii Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

08 XI 2022
Diakonia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka spotkała się w Szczecinku 15.10. Zobacz!

Zimowe spotkanie

15 II 2023
Choć zima była tylko w nazwie, za nami już oazy zimowe. Wrażeń i dobrze spędzonego czasu nie było końca, a przecież to dopiero przedsmak tego, co w wakacje! Zobacz!

XXVIII Diecezjalny Dzień Wspólnoty

15 X 2022
Zbliża się listopad a wraz z nim nasze oazowe, diecezjalne święto! Serdecznie zapraszamy! Zobacz!

Modląc się, planując... DDKS

08 II 2023
Spotkanie naszej Diecezjalnej Diakonii Komunikowania Społecznego miało miejsce 7 lutego. Zobacz!

Wielkopostny RDW rejonu Wałcz - Jastrowie

18 III 2023
U źródła światła i życia Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter