42 Pielgrzymka KWC

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

24.09.2022 w Sanktuarium w Leśnej Podlaskiej odbyła się 42 Ogólnopolska Pielgrzymka KWC. Na pielgrzymkę przybyło około 560 uczestników, w tym pielgrzymi z naszej diecezji. Wśród pielgrzymów był obecny również Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk. Pielgrzymka rozpoczęła się o godzinie 10.00 zawiązaniem wspólnoty. Przybyłych powitał Moderator Krajowy KWC ks. dr Jarosław Błażejak. Następnie słowo wygłosił Moderator Krajowy Ruchu Światło Życie ks. Marek Sędek, który przypomniał historię powstania tego dzieła oraz przedstawił informację o powstającym Centrum KWC na Kopiej Górce w Krościenku. Póżniej dr Robert Derewenda, wykładowca KUL i Dyrektor Oddziału IPN w Lublinie wygłosił konferencję, w której mówił między innymi czym jest nonkonformizm - krytyczne patrzenie na normy, zwyczaje i wartości wyznawane przez grupę i przeciwstawianie jej własnych oraz o tworzeniu NOWEJ KULTURY w życiu społecznym. Na zakończenie części konferencyjnej głos zabrał kustosz Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej O. Justyn Duszczyk, który przybliżył pielgrzymom historię tego miejsca. Po wykładach i konferencjach w plenerze przy ołtarzu polowym odbyła się Droga Krzyżowa. Stacje były przeplatane świadectwami członków KWC. Można było usłyszeć jak wiele dobra i wyzwoleń z nałogów przynosi wytrwała modlitwa krucjatowiczów. Po drodze krzyżowej był czas na posiłek, podczas którego w miłej atmosferze można było porozmawiać z innymi pielgrzymami oraz zwiedzić Sanktuarium. Ostatnim punktem pielgrzymki była Msza Święta, której przewodniczył ks. bp Tadeusz Bronakowski Przewodniczący Zespołu KEP ds. Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

W wygłoszonej homilii wspominał o wielkich propagatorach trzeźwości i abstynencji, o zagrożeniach jakie niesie spożywanie alkoholu oraz o konieczności wdrażania Narodowego Programu Trzeźwości.

Tekst i zdjęcia: Marek Trocha

Może zainteresuje Cię również...

Pielgrzymka Żywego Kościoła

11 XI 2023
11 listopada 2023 r. XXX Pielgrzymką Ruchu Światło-Życie Zobacz!

Dzień Wspólnoty II turnusu w Łącku

30 VII 2023
XIII dzień rekolekcji na każdym stopniu, niezależenie od gałęzi Ruchu i wieku uczestników, odbywa się pod hasłem "jedność", której Twórcą jest Duch Święty. Zobacz!

Spotkanie Kręgu Diecezjalnego DK

03 XII 2023
W dniu 2 grudnia 2023 r. odbyło się drugie spotkanie Kręgu Diecezjalnego DK Zobacz!

Kochane Siostry i Bracia!

29 XI 2023
Bardzo wszystkim dziękuję za Waszą modlitwę w mojej intencji Zobacz!

Taki Bal raz na 50 lat!

30 XI 2023
Zapraszamy wszystkich oazowiczów! Zapraszamy dzieci, młodzież i rodziny! Zobacz!

Dzień Wspólnoty w Lipiu - turnus I

17 VII 2023
Relacja z DW dla pierwszego turnusu oaz wakacyjnych Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter