Rekolekcje Formacyjne DK

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

Rekolekcje Formacyjne Domowego Kościoła 2023/2024

Rekolekcje jako jedno z zobowiązań, są na stałe wpisane w drogę wzrostu każdego z nas. One były u źródła i od nich „wszystko się zaczęło”. Nie są one dodatkiem, ale tak naprawdę cały Ruch powstał z rekolekcji. 


Rekolekcje Ewangelizacyjne


Oaza Rodzin II st.  (Rekolekcje ONŻ II° dla rodzin )

  • Termin: 12 lipca - 28 lipca 2024
  • Gdzie: Gniezno (https://cef.gniezno.pl/)
  • Cena: 2300 zł (osoba dorosła), 1200, zł (dzieci 3-12 lat), dzieci  0-2 bezpłatnie
  • Prowadzący: Katarzyna i Tomasz Tomczak e-mail:  or2gniezno@gmail.com
  • Moderator: ks. Radosław Występski

Oaza Rodzin I st. (Rekolekcje ONŻ I° dla rodzin )


Etapy formacji:

RE – Rekolekcje Ewangelizacyjne (głównie dla tych, którzy rozpoczynają swoją drogę DK, zwłaszcza dla kręgów pilotowanych)

ONŻ – Oazy Nowego Życia dla rodzin (przeżywamy po kolei I, II, III st.)

ORAR – Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin (można przeżywać w dowolnej kolejności, czyli niekoniecznie najpierw ORAR I, a później ORAR II)

ORD – Oaza Rekolekcyjna Diakonii (można przeżywać po ukończeniu formacji podstawowej. Po tych rekolekcjach można podjąć decyzję wstąpienia do Stowarzyszenia Ruchu Światło-Życie)

ORDR – Oaza Rekolekcyjna Diakonii Rekolekcji (dla tych którzy przeżyli OR I, II i III st. Nie są to tylko rekolekcje dla tych, którzy będą w przyszłości prowadzili rekolekcje, ale przede wszystkim są to rekolekcje pokazujące w pigułce, czym jest charyzmat oazy. ORDR można przeżywać w dowolnej kolejności, czyli niekoniecznie najpierw ORDR I, a później ORDR II)

OM – Oaza Modlitwy (dla wszystkich, niezależnie od przeżytej formacji)

Oaza Nowego Życia I stopnia dla rodzin – 15 dniowe rekolekcje przeżyciowe, które mają charakter ewangelizacyjno – katechumenalny.

Podczas tych rekolekcji omawia się także zagadnienia z zakresu duchowości małżeńskiej i katechumenatu rodzinnego.

W tych rekolekcjach mogą uczestniczyć małżeństwa sakramentalne, które formują się w kręgu Domowego Kościoła bądź są na etapie pilotażu, oraz małżeństwa które chcą rozpoznać drogę formacji Domowego Kościoła.

Oaza Nowego Życia II stopnia dla rodzin – 15 dniowe rekolekcje przeżyciowe, wprowadzające w biblijne podstawy formacji liturgicznej oraz przeżywanie liturgii w rodzinie.

W tych rekolekcjach mogą uczestniczyć małżeństwa sakramentalne, które formują się w kręgu Domowego Kościoła i przeżyły już rekolekcje ONŻ I°.

Oaza Nowego Życia III stopnia dla rodzin – 15 dniowe rekolekcje przeżyciowe, które są szczególnym czasem wchodzenia w tajemnice Kościoła oraz pogłębienia i urzeczywistnienia tego, co zostało odkryte w procesie formacji odnośnie własnego powołania i wspólnoty: małżeńskiej, rodzinnej, kręgu, Ruchu Światło-Życie czy całego Kościoła.

W tych rekolekcjach mogą uczestniczyć małżeństwa sakramentalne, które formują się w kręgu Domowego Kościoła i przeżyły już rekolekcje ONŻ I° i ONŻ II°.

Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin I stopnia – 5 dniowe rekolekcje przeżyciowe, które służą pogłębieniu i rozumieniu istoty, celu, duchowości i metody DK jako nurtu wspólnot rodzinnych w ramach Ruchu Światło-Życie.

W tych rekolekcjach mogą uczestniczyć małżeństwa sakramentalne, które formują się w kręgu Domowego Kościoła i przeżyły już rekolekcje ONŻ I°.

Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin II stopnia – 5 dniowe rekolekcje przeżyciowe, które przygotowują małżeństwa do świadomego podjęcia posługi pary animatorskiej, ukazując wagę i odpowiedzialność zadań podejmowanych przez animatorów.

W tych rekolekcjach mogą uczestniczyć małżeństwa sakramentalne, które formują się w kręgu Domowego Kościoła i przeżyły już rekolekcje ONŻ I°.

Rekolekcje tematyczne służą pogłębieniu treści formacji podstawowej (przeżyte rekolekcje formacyjne ONŻ I°, ONŻ II°, ONŻ III°, ORAR I°, ORAR II° oraz formacja I i II roku pracy) i są przeznaczone dla małżonków po formacji podstawowej.

W wyjątkowych sytuacjach, po rozeznaniu przez parę rejonową i diecezjalną, małżonkowie mogą uczestniczyć w rekolekcjach pogłębiających istotę zobowiązań DK na wcześniejszym etapie – nie wcześniej jednak, niż po przeżyciu Oazy Nowego Życia I stopnia dla rodzin i I roku pracy. (porównaj: rozdział III, punkty 21, 22,26 Zasad Domowego Kościoła zatwierdzonych przez Konferencję Episkopatu Polski 11.06.2021)

Wszystkie rodzaje rekolekcji są rekolekcjami zamkniętymi (tak jak wszystkie rekolekcje formacyjne Ruchu Światło-Życie), a więc z zakwaterowaniem w ośrodku rekolekcyjnym.

Może zainteresuje Cię również...

Pierwsze Spotkanie Diakonii Oaz Rekolekcyjnych DK

05 II 2024
W dniu 3 lutego 2024 r. w Szczecinku w parafii św. Krzysztofa odbyło się pierwsze spotkanie DOR DK Zobacz!

Adwentowy Rejonowy Dzień Wspólnoty w Wałczu

09 XII 2023
Obchodząc dzień wcześniej święto patronalne Ruchu Światło-Życie; Niepokalane Poczęcie NMP Zobacz!

Spotkanie Kręgu Diecezjalnego DK

03 XII 2023
W dniu 2 grudnia 2023 r. odbyło się drugie spotkanie Kręgu Diecezjalnego DK Zobacz!

Świąteczne Kolędowanie Rejonu Szczecineckiego DK

18 I 2024
Tradycją DK z rejonu szczecineckiego jest świąteczne kolędowanie. Zobacz!

Rekolekcje zimowe 16-18.02.2024

18 II 2024
Bóg, wspólnota, modlitwa Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter