Adwentowy RDW DK rejonu Słupsk- Ustka

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II
W niedzielę 10 grudnia 2023 miał miejsce adwentowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła Rejonu
Słupsk- Ustka. Rozpoczęliśmy mszą św. w słupskim Sanktuarium św. Józefa.

Liturgii przewodniczył nasz Moderator ks. Hubert Haber. Odnosząc się w homilii do postaci Jana Chrzciciela, który za
Izajaszem staje się Głosem wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie dla Niego ścieżki”, ks. Hubert poruszył przewijający się w tym dniu temat pustyni i nawracania. Usłyszeliśmy, że wszystko jest potrzebne w naszym życiu i każdy z nas doświadcza czasu łączności z Jezusem, ale także czasu pustyni. Dlatego w chwilach trudności, zwątpienia, trzeba wychodzić na pustynię naszych myśli i czekać na Tego, który przyjdzie. Bo Jezus do nas przychodzi każdego dnia, nie tylko w Boże Narodzenie. 
Pan przychodzi do takich jakimi jesteśmy i można Go spotkać na każdej płaszczyźnie naszego życia. W naszych zmaganiach, nawracaniu się, „prostowaniu ścieżek” nie jesteśmy sami. Jest Jezus i jest wspólnota. Stanowimy Lud Boży, choć każdy z nas jest do czegoś innego powołany. Do czego? To akurat każdy z nas musi odkryć w swoim sercu. Jednak na pewno wszyscy uczestniczymy we wspólnocie po to, aby inni widzieli nasz styl życia.

Zaraz po Mszy św. było wystawienie Najświętszego Sakramentu i Namiot Spotkania. W rozważaniach fragmentu Listu do Galatów, w których św. Paweł mówi o rozbieżnościach i napięciach między dążeniami ciała i Ducha, mieliśmy kolejną zachętę do wytrwałości w naszych codziennych zmaganiach. Nagrodę za tan trud otrzymujemy już teraz, a jest nią doświadczanie w życiu owoców Ducha św.: pokoju, radości, miłości łagodności…

Kolejnym punktem Rejonowego Dnia Wspólnoty DK było spotkanie w grupach. Tam rozważając fragment z Dziejów Apostolskich nt. życia pierwotnego Kościoła, dzieliliśmy się spostrzeżeniami na  temat Kościoła dzisiaj, ruchu eklezjalnego oraz odkrywaliśmy piękno Domowego Kościoła na tle innych wspólnot. Przedstawionymi graficznie owocami naszej pracy w poszczególnych grupach mogliśmy się podzielić na agapie. Nasze pociechy w czasie Namiotu Spotkania i pracy w grupach pod
opieką animatorów wykonywały piękne łańcuchy choinkowe i zdobiły pyszne pierniczki. Prezentacje ich dzieł podczas agapy były nagradzane gromkimi brawami.

Bogu niech będą dzięki za ten piękny dzień, dar Brata i Siostry, dar Domowego Kościoła!

Co o tym myślisz?

Może zainteresuje Cię również...

II spotkanie Diakonii Oaz Rekolekcyjnych DK Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej

20 V 2024
W dniu 18 maja 2024 r. odbyło się drugie spotkanie DOR DK Zobacz!

Triduum Paschalne w formie rekolekcji

08 IV 2024
Tym razem młodzi przeżyli Triduum Paschalne w formie rekolekcji w Koszalinie Zobacz!

Powołani do misji - konkretne wezwanie

03 V 2024
Niedługo rozpocznie się kolejny rok formacyjny pod hasłem "Powołani do misji". Wśród naszych oazowiczów jest rodzina, która to wezwanie wciela w życie. Zobacz!

Centralna Oaza Matka

11 IV 2024
Zapraszamy 17-20 maja do Krościenka! Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter