Adwentowy RDW rejonu Piła-Trzcianka

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

Dnia 4 grudnia 2022 roku odbył się drugi z kolei Rejonowy Dzień Wspólnoty. Tym razem rodziny Domowego Kościoła Rejonu Piła-Trzcianka gościła parafia pw. Jana Chrzciciela w Trzciance.

Nasze święto rozpoczęliśmy przepiękną Eucharystią z ludem, gdzie ksiądz Józef Kopciński (moderator rejonowy i nasz kręgowy opiekun zarazem) przywitał nas i wyjaśnił wiernym odświętny charakter liturgii.

Po Mszy Świętej udaliśmy się do Domu Parafialnego na przywitanie i zawiązanie wspólnoty. Niezmiernie miło było zobaczyć te uśmiechnięte twarze, choć niektóre dopiero poznałam pierwszy raz. Po pogawędkach i wymianie relacji, nadszedł czas na krótki, choć bardzo bogaty w treść wykład księdza moderatora. Tematem wystąpienia była EUCHARYSTIA. Osobiście, zawsze najbardziej czekam właśnie na tą część obchodów Dnia Wspólnoty, gdyż będąc na początku drogi z Domowym Kościołem, chłonę każdą wiedzę i Słowo, które jest do na kierowane. Ksiądz Józef opowiadał nam o sensie i wzniosłości prawidłowego przeżywania Eucharystii – Najświętszej Ofiary, której Jezus dokonał, byśmy mogli być zbawieni, a teraz wzniośle ją celebrujemy. Zasłuchani w treści wykładu, nie zauważyliśmy jak szybko upłynął jego czas, a nasz mówca otrzymał zasłużone brawa. Dlaczego? Odpowiem za siebie, choć myślę, że u części zebranych właśnie z tego powodu pojawiło się zdumienie. Mianowicie, o kilku aspektach nie miałam pojęcia, bądź świadomości ich znaczenia, wzniosłości i powagi. Dziś udając się na Mszę Świętą, doceniam jak wielkim jest darem dla nas.

Następnie przystąpiliśmy do Namiotu Spotkania, a następnie do pracy w grupach. Tematem naszych rozmów były różne formy i znaczenie świecy. Podczas rozszerzania wątku, ponownie odkryłam nowe dla mnie rzeczy, m.in. nie miałam pojęcia o istnieniu świecy kalendarzowej. Zaraz po powrocie do domu postanowiliśmy, że to będzie tradycja, którą chcielibyśmy pielęgnować wraz z naszymi dziećmi.

Przy prezentacji spostrzeżeń z pracy w grupach, zapadło mi w pamięci następujące zdanie, skłaniające do refleksji: „Najpiękniejsza świeca to jest taka, która sama się spala, ale daje najlepsze światło innym.”. Z tymi słowami udaliśmy się do ostatniego punktu obchodów Dnia Wspólnoty – agapy. Przy jednym, wspólnym stole, rozbłysnęło światło jedności i życzliwości.

Sylwia

Co o tym myślisz?

Może zainteresuje Cię również...

Diecezjalne Spotkanie Młodych w Skrzatuszu!

27 IX 2023
Dlaczego jednego dnia w roku, w niewielkiej wsi na południu naszej diecezji populacja młodych wzrasta prawie pięciokrotnie? Odpowiedź może być tylko jedna- Diecezjalne Spotkanie Młodych! Zobacz!

Rejonowy Dzień Wspólnoty DK Rejonu Piła-Trzcianka

29 V 2023
W dniu 14 maja 2023 roku w Salezjańskiej Parafii Św. Jana Bosko w Pile odbył się ostatni RDW DK w tym roku formacyjnym. Zobacz!

Dzień Wspólnoty II turnusu w Łącku

30 VII 2023
XIII dzień rekolekcji na każdym stopniu, niezależenie od gałęzi Ruchu i wieku uczestników, odbywa się pod hasłem "jedność", której Twórcą jest Duch Święty. Zobacz!

Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin I st.

11 VI 2023
W Skrzatuszu, od 7 do 11 czerwca 2023, u stóp Matki Miłości Zranionej i Naszej Nadziei, odbywają się rekolekcje formacyjne Domowego Kościoła - Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin I stopnia. Zobacz!

Przekazanie posługi pary diecezjalnej

21 IX 2023
W dniu 9 września nasz Ruch świętował w Częstochowie jubileusz 50-lecia Domowego Kościoła Zobacz!

Uwaga konkurs!

11 VI 2023
Rozpoczynając przygotowania do obchodów 50-lecia Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji, ogłaszamy konkurs na logo jubileuszu! Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter