Adwentowy RDW rejonu Piła-Trzcianka

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

Dnia 4 grudnia 2022 roku odbył się drugi z kolei Rejonowy Dzień Wspólnoty. Tym razem rodziny Domowego Kościoła Rejonu Piła-Trzcianka gościła parafia pw. Jana Chrzciciela w Trzciance.

Nasze święto rozpoczęliśmy przepiękną Eucharystią z ludem, gdzie ksiądz Józef Kopciński (moderator rejonowy i nasz kręgowy opiekun zarazem) przywitał nas i wyjaśnił wiernym odświętny charakter liturgii.

Po Mszy Świętej udaliśmy się do Domu Parafialnego na przywitanie i zawiązanie wspólnoty. Niezmiernie miło było zobaczyć te uśmiechnięte twarze, choć niektóre dopiero poznałam pierwszy raz. Po pogawędkach i wymianie relacji, nadszedł czas na krótki, choć bardzo bogaty w treść wykład księdza moderatora. Tematem wystąpienia była EUCHARYSTIA. Osobiście, zawsze najbardziej czekam właśnie na tą część obchodów Dnia Wspólnoty, gdyż będąc na początku drogi z Domowym Kościołem, chłonę każdą wiedzę i Słowo, które jest do na kierowane. Ksiądz Józef opowiadał nam o sensie i wzniosłości prawidłowego przeżywania Eucharystii – Najświętszej Ofiary, której Jezus dokonał, byśmy mogli być zbawieni, a teraz wzniośle ją celebrujemy. Zasłuchani w treści wykładu, nie zauważyliśmy jak szybko upłynął jego czas, a nasz mówca otrzymał zasłużone brawa. Dlaczego? Odpowiem za siebie, choć myślę, że u części zebranych właśnie z tego powodu pojawiło się zdumienie. Mianowicie, o kilku aspektach nie miałam pojęcia, bądź świadomości ich znaczenia, wzniosłości i powagi. Dziś udając się na Mszę Świętą, doceniam jak wielkim jest darem dla nas.

Następnie przystąpiliśmy do Namiotu Spotkania, a następnie do pracy w grupach. Tematem naszych rozmów były różne formy i znaczenie świecy. Podczas rozszerzania wątku, ponownie odkryłam nowe dla mnie rzeczy, m.in. nie miałam pojęcia o istnieniu świecy kalendarzowej. Zaraz po powrocie do domu postanowiliśmy, że to będzie tradycja, którą chcielibyśmy pielęgnować wraz z naszymi dziećmi.

Przy prezentacji spostrzeżeń z pracy w grupach, zapadło mi w pamięci następujące zdanie, skłaniające do refleksji: „Najpiękniejsza świeca to jest taka, która sama się spala, ale daje najlepsze światło innym.”. Z tymi słowami udaliśmy się do ostatniego punktu obchodów Dnia Wspólnoty – agapy. Przy jednym, wspólnym stole, rozbłysnęło światło jedności i życzliwości.

Sylwia

Co o tym myślisz?

Może zainteresuje Cię również...

Wiosenne DWDD w Poznaniu

26 III 2023
W ostatni weekend marca członkowie diakonii diecezjalnych spotkali się na Dniu Wspólnoty w Poznaniu Zobacz!

Święto patronalne Domowego Kościoła

08 I 2023
Spotkanie rodzin z rejonu Koszalin z księdzem biskupem koadiutorem Zbigniewem Zielińskim Zobacz!

Adwentowy RDW rejonu Wałcz - Jastrowie

13 XII 2022
Kontemplacja piękna i prawdy chrześcijańskiej celebracji Zobacz!

Wielkopostny RDW rejonu Wałcz - Jastrowie

18 III 2023
U źródła światła i życia Zobacz!

Peregrynacja Ikony św. Rodziny

02 II 2023
Przygotowań do jubileusz 50-lecia DK w Rejonie Piła -Trzcianka Zobacz!

Triduum Paschalne w Skrzatuszu

09 IV 2023
Triduum Paschalne w formie rekolekcji oazowych w Skrzatuszu (2023) Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter