Adwentowy RDW rejonu Wałcz - Jastrowie

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

W połowie Adwentu rodziny  Domowego Kościoła z Rejonu Wałcz-Jastrowie spotkały się na terenie COS OPO  w Wałczu na Rejonowym Dniu Wspólnoty pod hasłem “Kontemplacja piękna i prawdy chrześcijańskiej celebracji”, który to poprowadzili moderator br. Waldemar Korba OFMCap oraz para rejonowa Łukasz i Agnieszka Podgórscy.

Zawsze z radością oczekujemy na Dzień Wspólnoty DK. Uczestnicząc w nim pokazujemy, że jesteśmy członkami Ruchu Światło-Życie, że trwamy w charyzmacie. Wiele nas różni: wiek, miejsce zamieszkania, sytuacja życiowa, łączy nas jednak Chrystus.  To wystarczy, byśmy tworzyli wspólnotę promieniującą miłością. Uczestnicząc w Dniu Wspólnoty  doświadczamy  działania Ducha Świętego w nas, bo nasza jedność jest znakiem Jego obecności, nabieramy sił do wypełniania naszego powołania, do posługi. Trwanie we wspólnocie ma sens.   Basia i Rober

Spotkanie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty przy pysznym cieście i kawie. Br. Waldemar  poprowadził modlitwę pragnienia, której istotą jest przygotowanie serca na przyjście Pana i gotowość wyjścia na Jego poszukiwanie. 

Następnie swoje świadectwo o ich wspólnej drodze wzrastania w formacji Domowego Kościoła, rozpoczętej w Irlandii i kontynuowanej obecnie w Polsce powiedzieli Dorota i Marek. Podkreślali nieocenioną wartość uczestniczenia jak najczęściej w Eucharystii wspólnie z dziećmi oraz ich posługę przy służbie liturgicznej ołtarza.

Eucharystia jest dla nas zawsze celebracją spotkania z żywym Bogiem. Za każdym razem czujemy się zaszczyceni i rozradowani, że możemy całą rodziną przystąpić do Stołu Pańskiego - Stołu Słowa Bożego oraz Jego Ciała i Krwi. Jeśli dodatkowo możemy przy tym Stole służyć, czujemy się podwójnie obdarowani.
Dorota i Marek


Konferencję o elementach tworzących Eucharystię poprowadził ks. Krzysztof Szumilas - Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie, w przystępny sposób obrazując piękno Najświętszej Ofiary.

  Konferencja ks. Krzysztofa dała nam spojrzeć na Eucharystię od strony tego co nie jest zapisane w mszale, a powinniśmy odczytywać mając głęboką więź z Bogiem, oddając w pełni nasze serce, nasze myśli tylko Jemu, Jedynemu Bogu w Trójcy Świętej. Mamy być zapatrzeni w celebrację jak byśmy byli w obecności samego Jezusa. Nasze gesty, nasze zachowanie podczas Eucharystii mają być hołdem dla Boga za to, co uczynił dla nas przez swego SynaAgnieszka i Marcin

Wspólne spotkania w kręgach liturgicznych zaowocowały opracowaniem komentarzy wprowadzających do celebracji, do czytań, do darów oraz ułożeniem modlitwy wiernych.

Uczestnicy po smacznym obiedzie udali się do kościoła pw. Św. Antoniego w Wałczu na Namiot Spotkania przed Najświętszym Sakramentem i  aby uczestniczyć w uroczystej Eucharystii celebrowanej przez br. Waldemara OFMCap. i  br. Antoniego OFMCap. biorąc czynny udział w różnych posługach liturgicznych.

W radosnym duchu oczekiwania na przyjście Pana rodziny udały się do domu.

   Jesteśmy wdzięczni Panu, że mogliśmy być z naszą wspólnotą tego dnia i tym pełniej przeżywać oczekiwanie na przyjście Pana. Jeszcze tyle ścieżek przed nami, które musimy prostować. W pojedynkę to bardzo trudne, ale we wspólnocie przeżywanie własnej drogi wiary jest wielkim błogosławieństwem i darem. Świadectwo życia wiarą jest jak szklanka wody podana nam podczas wędrowania przez pustynię.Jadzia i Paweł

Tekst: Joanna Kolańczyk i Łukasz Podgórski
Foto. Mirosław Wójcicki

Co o tym myślisz?

Może zainteresuje Cię również...

Triduum Paschalne w Skrzatuszu

09 IV 2023
Triduum Paschalne w formie rekolekcji oazowych w Skrzatuszu (2023) Zobacz!

Rejonowy Dzień Wspólnoty DK Rejonu Piła-Trzcianka

29 V 2023
Jakiś prosty, krótki opis... Zobacz!

Wielkopostny RDW rejonu Wałcz - Jastrowie

18 III 2023
U źródła światła i życia Zobacz!

Peregrynacja Ikony św. Rodziny

02 II 2023
Przygotowań do jubileusz 50-lecia DK w Rejonie Piła -Trzcianka Zobacz!

Święto patronalne Domowego Kościoła

08 I 2023
Spotkanie rodzin z rejonu Koszalin z księdzem biskupem koadiutorem Zbigniewem Zielińskim Zobacz!

Adwentowy RDW rejonu Piła-Trzcianka

14 XII 2022
Rodziny DK rejonu Piła-Trzcianka gościła parafia pw. Jana Chrzciciela w Trzciance. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter