Adwentowy Rejonowy Dzień Wspólnoty w Wałczu

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II
Dnia 09.12.2023r po raz kolejny spotkały się rodziny rejonu Wałcz-Jastrowie wraz z moderatorem ks. Andrzejem Wachowiczem oraz parą rejonową Joanną i Arturem Rachuba.  
Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą przed Najświętszym Sakramentem oraz Eucharystią w kościele pw. Św. Antoniego w Wałczu którą poprowadziła Diakonia Modlitwy wraz z Diakonią Muzyczną.

Eucharystii przewodniczył br. Roman Łukaszewski OFMCap. Natomiast homilię wygłosił ks. Andrzej Wachowicz, moderator rejonowy DK. Diakonia muzyczna wraz z Diakonią Liturgiczną uświetniły uroczystą mszę zakończoną uwielbieniem
Jezusa w wykonaniu Diakonii uwielbienia tańcem. 
Po Eucharystii rozpoczęliśmy część formacyjną spotkania w ośrodku COS Bukowina.  Po zawiązaniu wspólnoty przy tradycyjnym poczęstunku i herbacie, najmłodszych oazowiczów ku ich wielkiej radości  odwiedził Św. Mikołaj, wręczając dzieciom słodkie upominki.
Br. Roman przedstawił temat konferencji ,,Kościół-dom Boży,, poprzedzony fragmentem z Pisma Świętego z Dz 4, 32 w którym napisano ,, Miłość zespala Kościół pierwotny(…) ,, Oprócz podstawowych informacji na temat tego iż, Kościół jako 
charakterystyczny budynek z architektonicznym wnętrzem, gdzie główne miejsce stanowi ołtarz z tabernakulum rozważaliśmy istotę gdzie Kościół to największa wspólnota, w której wzajemna postawa służby obdarowanych przez Boga ludzi wierzących tworzy żywy kościół, środowisko do wzrastania nowego człowieka tworzącego wraz Jezusem Chrystusem i rodziną communio. 

Spotkania w grupach dzielenia które są niezwykle ważne oraz budujące na różnych etapach życia naszych rodzin zaowocowały propozycjami konkretnych działań, zadań we wspólnocie, kręgu czy grupie, cechujących ruch eklezjalny, którego twórcą był sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. 
Te propozycje to:
  •  Życie Ewangelią, 
  • Słowo Boże, 
  • Eucharystia, 
  • Metanoia, 
  • Jedność z innymi ruchami,
  • Ewangelizacja.
I to właśnie te spotkania w grupach nadają niezwykły ton naszym spotkaniom. 
Poniżej krótkie świadectwo:

   ,, Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych spotkań naszego rejonu. I nie chodzi tutaj już tylko o fakt, że nasze dzieci cieszą się na spotkanie z przyjaciółmi,których relacje pogłębiają się ze spotkania na spotkanie ale radość z bycia częścią tak pięknego dzieła jakie zapoczątkował ks. Franciszek. Spotkania w kręgach oraz tematy jakie omawiamy są dla nas zawsze przypomnieniem oraz tęsknotą za rekolekcjami jakie przeżywaliśmy lub na jakie się szykujemy. Czasu zawsze mało na takich spotkaniach, tematów zawsze mnóstwo a dar wspólnoty oraz łaski jakie otrzymujemy są wprost namacalne,,
  Kamila i Marcin
Smaczny i ciepły posiłek był ostatnim punktem wspólnotowej oazy. Nie mogliśmy się rozstać ale
wzajemnie obdarowani, w duchu radości oczekiwania na narodzenie Bożego Syna rodziny udały się do domu.

Co o tym myślisz?

Może zainteresuje Cię również...

Bal z okazji 50-lecia RŚŻ Diecezji

09 I 2024
Relacja z pierwszego (nieostatniego...?) Balu RŚŻ w Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej Zobacz!

Wspólne kolędowanie DK w Pile

14 I 2024
W niedzielę 14 stycznia 2024r. rodziny DK z parafii Wspomożenia Wiernych w Pile spotkały się na wspólnym kolędowaniu. Zobacz!

Spotkanie Kręgu Diecezjalnego DK

03 XII 2023
W dniu 2 grudnia 2023 r. odbyło się drugie spotkanie Kręgu Diecezjalnego DK Zobacz!

Pielgrzymka Żywego Kościoła

11 XI 2023
11 listopada 2023 r. XXX Pielgrzymką Ruchu Światło-Życie Zobacz!

Pierwsze spotkanie Kręgu Diecezjalnego DK

08 X 2023
Na Górze Chełmskiej w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter