Biskup zaprasza rodziny

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

Tradycją naszej diecezji jest Pielgrzymka Rodzin na Górę Chełmską, organizowana co roku w Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W związku z tym wydarzeniem, biskup diecezjalny przesyła wszystkim rodzinom swoje zaproszenie. Jego treść zamieszczamy poniżej.

 

Drodzy Diecezjanie!

 

Jak co roku w dniu 15 sierpnia, zapraszam Was na Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie. Wspólne pielgrzymowanie jest okazją do radosnego przeżywania piękna miłości Boga do nas i naszej wzajemnej miłości. Spotkajmy się więc tam całymi rodzinami, aby prosić o pogłębienie naszej miłości, o wzmocnienie wzajemnej wierności i o łaski Boga dla naszych rodzin.

Pierwszą, najistotniejszą wspólnotą dla każdego człowieka jest rodzina, w niej przeżywa on pierwsze doświadczenia Boga i odkrywa wartość człowieka i jego godność, uczy się również ważnej sztuki bycia razem w przyjaźni i miłości. Dlatego oprócz materialnego i socjalnego zabezpieczenia, dzieci bardzo potrzebują przestrzeni życia wypełnionego wzajemną miłością rodziców i doświadczenia miłości Boga.

Błogosławiony Jan Paweł II uczył nas, że „bez Chrystusa człowiek nie pozna siebie w całej pełni, nie będzie wiedział do końca, kim jest i dokąd zdąża”, dlatego mottem tegorocznego spotkania są Jego słowa „OTWÓRZCIE DRZWI CHRYSTUSOWI”.

Pielgrzymkę rozpoczniemy o godz. 10.00 modlitwą różańcową i koncertem w wykonaniu zespołu „Moja Rodzina”. O godz. 12.00 odprawiona zostanie przez ks. biskupa sufragana diecezji warmińskiej Jacka Jezierskiego uroczysta Eucharystia. Po Eucharystii czeka pielgrzymów czas wspólnej zabawy, czyli Festyn Rodzinny.

Mam jeszcze jedną prośbę – wesprzyjmy na tej Pielgrzymce Budowę Pomnika Dzieci Utraconych w Koszalinie, aby ci rodzice, którzy przedwcześnie utracili swoje dzieci mogli stanąć nad ich grobem i godnie się z nimi pożegnać.

Nie zapomnijmy zabrać ze sobą kwiatów i ziół, które poświęcimy podczas liturgii. Szczegółowy program znajduje się na plakacie dostarczonym do każdej parafii. Księży dziekanów proszę o zorganizowanie przynajmniej jednego autokaru z dekanatu.

Wszystkich jeszcze raz gorąco zapraszam, wszystkim błogosławię, a szczególnie tym, którzy podejmą trud pielgrzymowania.

  

† Edward Dajczak
Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

Może zainteresuje Cię również...

Adwentowy RDW rejonu Wałcz - Jastrowie

13 XII 2022
Kontemplacja piękna i prawdy chrześcijańskiej celebracji Zobacz!

Testament duchowy Benedykta XVI

31 XII 2022
Testament duchowy papieża Benedykta XVI, który zmarł 31 grudnia 2022 roku. Zobacz!

Adwentowy RDW rejonu Piła-Trzcianka

14 XII 2022
Rodziny DK rejonu Piła-Trzcianka gościła parafia pw. Jana Chrzciciela w Trzciance. Zobacz!

Życzenia Bożonarodzeniowe

24 XII 2022
Z okazji Bożego Narodzenia Roku Pańskiego 2022 pragniemy życzyć... Zobacz!

Święto patronalne Domowego Kościoła

08 I 2023
Spotkanie rodzin z rejonu Koszalin z księdzem biskupem koadiutorem Zbigniewem Zielińskim Zobacz!

Mówić z sercem „prawdziwie w miłości”

24 I 2023
Orędzie papieża Franciszka na LVII Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu (2023). Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter