Coś więcej niż internat

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

Do 20 lipca 2014 roku będzie trwał nabór do Bursy im. św. Stanisława Kostki w Szczecinku, przyjmującej chłopców, którzy już uczą się w szczecineckich szkołach ponadgimnazjalnych lub zostali do nich przyjęci na rok szkolny 2014/2015.

Bursa, którą prowadzi Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, jest charytatywną placówką oświatową zapewniającą opiekę i wychowanie podczas pobierania nauki poza miejscem stałego zamieszkania. Obecnie jej dyrektorem jest ks. Zbigniew Woźniak, poprzedni moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie. Bursa stanowi formę pomocy młodym ludziom w zdobyciu wykształcenia, zwłaszcza gdy są oni w trudnej sytuacji materialnej. Jest to także propozycja wsparcia i wychowania dla tych, którzy są zaangażowani w ruchy i stowarzyszenia katolickie oraz w wolontariat. Stwarza ona dobre warunki do nauki i rozwoju oraz zapewnia całodzienne wyżywienie we własnej stołówce. Pobyt w Bursie jest bezpłatny.

Wstępny wniosek o przyjęcie do Bursy należy kierować drogą elektroniczną, za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej www.bursa.szczecinek.caritas.pl. Przed jego złożeniem należy zapoznać się ze statutem i regulaminem Bursy oraz z ramowym planem dnia. Na stronie internetowej opisana jest również procedura i regulamin rekrutacji. Ilość miejsc jest ograniczona, bo w domu może mieszkać 25 wychowanków, którzy mają do dyspozycji siłownię, salę bilardową i do tenisa stołowego, salę internetową oraz telewizyjną. Pokoje są dwu-, trzy- i czteroosobowe. W domu jest także kaplica z Najświętszym Sakramentem i zapewniona stała opieka duszpasterska.

Może zainteresuje Cię również...

Pierwsze Spotkanie Diakonii Oaz Rekolekcyjnych DK

05 II 2024
W dniu 3 lutego 2024 r. w Szczecinku w parafii św. Krzysztofa odbyło się pierwsze spotkanie DOR DK Zobacz!

Świąteczne Kolędowanie Rejonu Szczecineckiego DK

18 I 2024
Tradycją DK z rejonu szczecineckiego jest świąteczne kolędowanie. Zobacz!

Bezalkoholowy Bal DK - Rejonu Szczecinek

17 II 2024
W sobotę 10 lutego w Szczecinku odbył się Bal bezalkoholowy zorganizowany przez DK - Rejonu Szczecinek Zobacz!

Rekolekcje zimowe 16-18.02.2024

18 II 2024
Bóg, wspólnota, modlitwa Zobacz!

Święto Ofiarowania Pańskiego

02 II 2024
Wszystkiego najlepszego Tym, którzy ofiarowują nam siebie! Zobacz!

Wspólne kolędowanie DK w Pile

14 I 2024
W niedzielę 14 stycznia 2024r. rodziny DK z parafii Wspomożenia Wiernych w Pile spotkały się na wspólnym kolędowaniu. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter