Dar spotkania

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

45. Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło – Życie odbyła w Częstochowie w dniach od 28 lutego do 1 marca 2020 roku. Był to czas, w którym uczestnicy zapoznali się z tematem roku – „Dojrzałość w Chrystusie” – wysłuchali wielu konferencji i wspólnie się modlili. To chyba najprostszy sposób, w jaki można opisać ten weekend – i rzeczywiście tak było. Jednak na tym ten niezwykły czas się nie skończył. 

Kongregacja Odpowiedzialnych to przede wszystkim przestrzeń spotkania. Z Bogiem. Z drugim człowiekiem. Z Ruchem. W mojej pamięci pozostanie wspomnienie jutrzni odmawianej nie samemu, ale ze wspólnotą po całej nocy w pociągu; Eucharystii, na której wszyscy razem chcieliśmy spotkać się z Chrystusem jako bracia i siostry; konferencji, na których nie ważne, czy byłeś osobą świecką, konsekrowaną czy kapłanem, ale chociaż jedno słowo było dla ciebie; czwartego kubka czarnej kawy, który pomagał zachować otwarte oczy przy kolejnej wymianie dobrych słów, uścisków, uśmiechów, spojrzeń; sali pełnej ludzi, mówiących swoim czynem „pragnę służyć”. 

Kongregacja Odpowiedzialnych to czas, który przypomniał mi jak wielkim darem jest Ruch Światło – Życie dla całego Kościoła i jak wielkim darem mogę być ja dla Ruchu i dla Kościoła.

Podczas tegorocznej Kongregacji Odpowiedzialnych do Stowarzyszenia "Diakonia Ruchu Światło-Życie" wstąpiło czworo animatorów: Dorota Knieć, Roksana Pawlik, Angelika Przeciszowska oraz Adrian Słomowicz.

Angelika

Może zainteresuje Cię również...

Rejonowy Dzień Wspólnoty DK Rejonu Piła-Trzcianka

29 V 2023
Jakiś prosty, krótki opis... Zobacz!

Zapisy na rekolekcje wakacyjne

25 III 2023
Terminy i lokalizacje oazowych rekolekcji wakacyjnych (2023) Zobacz!

Zimowe spotkanie

15 II 2023
Choć zima była tylko w nazwie, za nami już oazy zimowe. Wrażeń i dobrze spędzonego czasu nie było końca, a przecież to dopiero przedsmak tego, co w wakacje! Zobacz!

Wiosenne DWDD w Poznaniu

26 III 2023
W ostatni weekend marca członkowie diakonii diecezjalnych spotkali się na Dniu Wspólnoty w Poznaniu Zobacz!

Wielkopostny RDW rejonu Wałcz - Jastrowie

18 III 2023
U źródła światła i życia Zobacz!

Triduum Paschalne w Skrzatuszu

09 IV 2023
Triduum Paschalne w formie rekolekcji oazowych w Skrzatuszu (2023) Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter