Darowizny

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

W przypadku darowizny ogólnej (bez określenia celu), na przekazie - w tytule wpłaty - wpisujemy: darowizna na cele statutowe. Kiedy jednak przeznaczamy darowiznę na konkretny projekt, oficjalnie realizowany i nazwany przez samą Fundację, to w tytule wpłaty wpisujemy jego konkretną nazwę. Ważne, by nie opisywać przekazów i przelewów "po swojemu". Rodzi to komplikacje formalne i księgowe. Przy niepewności lepiej skonsultować się z Ośrodkiem Fundacji. Formularz kontaktowy poniżej.

Wpłacając na nasze konto bankowe darowiznę można skorzystać z ulgi podatkowej. Od podstawy opodatkowania można odliczyć darowizny w kwocie nie wyższej niż 6% uzyskanego dochodu (art. 26 ust. 1 pkt 9 Ust. o podatku od osób fizycznych). Należy pamiętać, iż w przypadku gdy przedmiotem darowizny są pieniądze, to powinna ona być udokumentowana dowodem wpłaty na rachunek bankowy. Zaś w przypadku darowania rzeczy lub usług - dokumentem potwierdzającym przekazanie tej darowizny oraz dokumentami potwierdzającymi faktyczne wydatki związane z tą darowizną.

 

Może zainteresuje Cię również...

Budujecie razem z nami

10 I 2012
Minął rok podatkowy i po raz pierwszy od założenia Ośrodka Fundacji Światło-Życie w Koszalinie mogliśmy skorzystać z możliwości przyjęcia od Was 1% podatku. Suma jaką uzyskaliśmy w ten sposób, to prawie dwa tysiące złotych (dokładnie 1972,8 Zobacz!

Oaza wiosenna 2022

05 V 2022
W dniach 29.04-01.05 w Koszalnie pierwszy raz w naszej diecezji odbyła się Oaza wiosenna. Zobacz!

1% podatku na Fundację

14 XII 2021
Jak można przez 1% wesprzeć Fundację Światło-Życie i Ruch oazowy w naszej diecezji? Zobacz!

Oazy wakacyjne 2022

04 III 2022
Jak najlepiej odpocząć? Połączyć oddech dla ciała z oddechem dla duszy! Dlatego jak co roku zapraszamy dzieci i młodzież na rekolekcje w wakacje! Zobacz!

LG na Triduum Paschalne

30 IV 2011
Pliki audio nagrane we współpracy z klerykami i Dobrymi Mediami podczas Triduum Paschalnego w koszalińskiej katedrze (2011). Zobacz!

Fundacja Światło-Życie

Czym jest Fundacja Światło-Życie? Jak ją wspierać? Jak przekazać 1% podatku? Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter