Diakonia Muzyczna

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

Diakonia muzyczna jest właściwie częścią szeroko rozumianej diakonii liturgicznej. Zajmuje się ona przede wszystkim muzyką w liturgii, zarówno jej wykonywaniem - zwłaszcza podczas Eucharystii, jak i formowaniem środowisk odpowiedzialnych za kształtowanie śpiewu podczas różnych celebracji w parafiach. Diakonia organizuje w tym celu warsztaty i spotkania pozwalające lepiej rozumieć ducha muzyki kościelnej. Stara się też rozwijać umiejętności wokalne oraz instrumentalne animatorów muzycznych, kantorów psalmu czy członków zespołów śpiewaczych. Warsztat umiejętności zawsze powiązany jest z wychowaniem do modlitwy i teologicznym kształtowaniem uczestników. Sama diakonia stanowi nie tylko zespół "fachowców", ale przede wszystkim wspólnotę wiary, którą łączy umiłowanie Boga i pragnienie ukazywania Jego tajemnicy innym przez piękno muzyki sakralnej.

Moderator: ks. Jacek Lewiński
Odpowiedzialna: s. Monika Grabek

Centralna Diakonia Muzyczna

Może zainteresuje Cię również...

Rok 2003 u diakonii muzycznej

31 XII 2003
Prezentujemy podsumowanie diakonii muzycznej z roku 2003. Zobacz!

Rok 2006 u diakonii muzycznej

30 XII 2006
Prezentujemy podsumowanie diakonii muzycznej z roku 2006. Zobacz!

Oazy wakacyjne 2022

04 III 2022
Jak najlepiej odpocząć? Połączyć oddech dla ciała z oddechem dla duszy! Dlatego jak co roku zapraszamy dzieci i młodzież na rekolekcje w wakacje! Zobacz!

Oddychanie Bogiem

26 IX 2012
Jak liturgia jest życia oddechem, tak stwórz życie nowe. Tak Ty życie z liturgii stwórz nowe. Od początku istnienia diecezjalnej Diakonii Muzycznej i Diakonii Liturgicznej Ruchu Światło-Życie doświadczamy prawdy, że liturgia Zobacz!

Warsztaty Diecezjalnej Diakonii Muzycznej

14 IX 2018
Diakonia Muzyczna Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej rozpoczyna nowy rok formacyjny! Organizowane są warsztaty przygotowujące do posługi Pielgrzymce Ruchu. Zobacz!

Rok 2002 u diakonii muzycznej

30 XII 2003
Prezentujemy podsumowanie diakonii muzycznej z roku 2002. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter