Diakonia Oaz Rekolekcyjnych

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

„Co­roczne organi­zowa­nie i przeprowadzanie oaz rekolekcyjnych różnego typu i stopnia jest zada­niem, które domaga się osobnej, wyspecjali­zowanej diakonii, diakonii oaz rekolekcyjnych. Diakonia oaz rekolekcyjnych wyprzedza inne, gdyż oaza jest szczególnym charyzmatem ru­chu, w niej jak w soczewce skupiają się problemy podej­mowane przez pozostałe diako­nie. Jej zada­niem jest organizo­wanie oaz, przygoto­wanie pomo­cy do ich przepro­wadzenia. Diakonia oaz rekolekcyjnych pracuje przez cały rok myśląc o przygotowani oaz zimowych i letnich. Szczególnie zaś działa w trakcie trwania oaz: w diakoniach oaz wielkich oraz w diakoniach oaz średnich. To jest właśnie diakonia oaz rekolekcyjnych” (ks. Franciszek Blachnicki).

Centralna Diakonia Oaz Rekolekcyjnych

Może zainteresuje Cię również...

Internetowy Żywy Różaniec

01 X 2010
Diecezjalna Diakonia Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji wychodzi z inicjatywą organizowania Żywego Różańca - przez Internet! Zobacz!

LG na Triduum Paschalne

30 IV 2011
Pliki audio nagrane we współpracy z klerykami i Dobrymi Mediami podczas Triduum Paschalnego w koszalińskiej katedrze (2011). Zobacz!

Pomoc finansowa dla Natalii

29 IV 2022
Natalia Senator, oazowiczka, animatorka Ruchu, członkini Stowarzyszenia uległa wypadkowi. Jako wspólnota chcemy wesprzeć finansowo ją i jej rodzinę w kosztach leczenia. Zobacz!

Oazy wakacyjne 2022

04 III 2022
Jak najlepiej odpocząć? Połączyć oddech dla ciała z oddechem dla duszy! Dlatego jak co roku zapraszamy dzieci i młodzież na rekolekcje w wakacje! Zobacz!

Oaza wiosenna 2022

05 V 2022
W dniach 29.04-01.05 w Koszalnie pierwszy raz w naszej diecezji odbyła się Oaza wiosenna. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter