Diecezjalna Pielgrzymka po raz 28

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

XXVIII Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej odbyła się w koszalińskim seminarium 11 listopada br. Uczestniczyły w niej wszystkie gałęzie Ruchu: dzieci, młodzież, studenci, dorośli oraz rodziny. 
Spotkanie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty (świecę zapaliła Para Diecezjalna), odśpiewaniem hymnu państwowego (w takim dniu nie zapominamy, że jesteśmy Polakami) i krótką scenką przygotowaną przez Diecezjalną Diakonię Ewangelizacji oraz modlitwą przedpołudniową. Za posługę podziękowano odpowiedzialnym za Diecezjalną Diakonię Życia - Joannie i Krzysztofowi Kaczmarczykom oraz ks. Januszowi Bujakowi, jak również parze rejonowej - Iwonie i Sylwestrowi Grudom. Był czas na słodką przekąskę i uczestnicy pognali na kolejny punkt programu - spotkania w grupach według wieku. Chwilę po 12 zgromadzeni w kaplicy seminaryjnej oazowicze uczestniczyli w Godzinie Odpowiedzialności i Misji, kiedy to można było przystąpić do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Podczas nabożeństwa przyjęto też nowych członków do diakonii specjalistycznych naszej diecezji: Diakonii Ewangelizacji, Diakonii Modlitwy, Diakonii Wyzwolenia oraz Diakonii Komunikowania Społecznego. Na króciutkie spotkanie znalazł się też czas dla nowoutworzonej Diecezjalnej Diakonii Formacji Diakonii.

Po strawie dla ducha przyszedł czas na strawę dla ciała- obiad! Po obiedzie tradycją są już tańce przed gmachem seminarium. W tany ruszyli mali i duzi! I tak tanecznym krokiem znów zebrali się w kaplicy, by przed Najświętszym Sakramentem wejść do Namiotu Spotkania. Po modlitwie, której towarzyszyła posługa Diakonii Muzycznej,  pielgrzymi wspięli się na Szczyt i zaczerpnęli ze Źródła, jakim jest Eucharystia. Pod przewodnictwem bpa Edwarda Oazowicze przystąpili do stołu Słowa i Chleba.
Gotowość do służby w Ruchu głośno wyraziła Katarzyna Czpraga, która otrzymała błogosławieństwo i krzyż animatorski. Państwo Grudowie przekazali również posługę pary rejonowej państwu Annie i Jackowi Todysom.

W pielgrzymce uczestniczyło ponad 300 członków Ruchu Światło-Życie naszej diecezji.
Dziękujemy za spotkanie i do zobaczenia na oazowych drogach!

Relacja w Gościu Niedzielnym

Co o tym myślisz?

Może zainteresuje Cię również...

Triduum Paschalne w Skrzatuszu

09 IV 2023
Triduum Paschalne w formie rekolekcji oazowych w Skrzatuszu (2023) Zobacz!

Rejonowy Dzień Wspólnoty DK Rejonu Piła-Trzcianka

29 V 2023
Jakiś prosty, krótki opis... Zobacz!

Święto patronalne Domowego Kościoła

08 I 2023
Spotkanie rodzin z rejonu Koszalin z księdzem biskupem koadiutorem Zbigniewem Zielińskim Zobacz!

Wiosenne DWDD w Poznaniu

26 III 2023
W ostatni weekend marca członkowie diakonii diecezjalnych spotkali się na Dniu Wspólnoty w Poznaniu Zobacz!

Adwentowy RDW rejonu Piła-Trzcianka

14 XII 2022
Rodziny DK rejonu Piła-Trzcianka gościła parafia pw. Jana Chrzciciela w Trzciance. Zobacz!

Adwentowy RDW rejonu Wałcz - Jastrowie

13 XII 2022
Kontemplacja piękna i prawdy chrześcijańskiej celebracji Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter