Diecezjalna Pielgrzymka po raz 28

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

XXVIII Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej odbyła się w koszalińskim seminarium 11 listopada br. Uczestniczyły w niej wszystkie gałęzie Ruchu: dzieci, młodzież, studenci, dorośli oraz rodziny. 
Spotkanie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty (świecę zapaliła Para Diecezjalna), odśpiewaniem hymnu państwowego (w takim dniu nie zapominamy, że jesteśmy Polakami) i krótką scenką przygotowaną przez Diecezjalną Diakonię Ewangelizacji oraz modlitwą przedpołudniową. Za posługę podziękowano odpowiedzialnym za Diecezjalną Diakonię Życia - Joannie i Krzysztofowi Kaczmarczykom oraz ks. Januszowi Bujakowi, jak również parze rejonowej - Iwonie i Sylwestrowi Grudom. Był czas na słodką przekąskę i uczestnicy pognali na kolejny punkt programu - spotkania w grupach według wieku. Chwilę po 12 zgromadzeni w kaplicy seminaryjnej oazowicze uczestniczyli w Godzinie Odpowiedzialności i Misji, kiedy to można było przystąpić do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Podczas nabożeństwa przyjęto też nowych członków do diakonii specjalistycznych naszej diecezji: Diakonii Ewangelizacji, Diakonii Modlitwy, Diakonii Wyzwolenia oraz Diakonii Komunikowania Społecznego. Na króciutkie spotkanie znalazł się też czas dla nowoutworzonej Diecezjalnej Diakonii Formacji Diakonii.

Po strawie dla ducha przyszedł czas na strawę dla ciała- obiad! Po obiedzie tradycją są już tańce przed gmachem seminarium. W tany ruszyli mali i duzi! I tak tanecznym krokiem znów zebrali się w kaplicy, by przed Najświętszym Sakramentem wejść do Namiotu Spotkania. Po modlitwie, której towarzyszyła posługa Diakonii Muzycznej,  pielgrzymi wspięli się na Szczyt i zaczerpnęli ze Źródła, jakim jest Eucharystia. Pod przewodnictwem bpa Edwarda Oazowicze przystąpili do stołu Słowa i Chleba.
Gotowość do służby w Ruchu głośno wyraziła Katarzyna Czpraga, która otrzymała błogosławieństwo i krzyż animatorski. Państwo Grudowie przekazali również posługę pary rejonowej państwu Annie i Jackowi Todysom.

W pielgrzymce uczestniczyło ponad 300 członków Ruchu Światło-Życie naszej diecezji.
Dziękujemy za spotkanie i do zobaczenia na oazowych drogach!

Relacja w Gościu Niedzielnym

Co o tym myślisz?

Może zainteresuje Cię również...

Oaza Modlitwy

09 XI 2022
W Parafii św. Antoniego w Wałczu odbyła się Oaza Modlitwy Domowego Kościoła rejonu Wałcz-Jastrowie. Zobacz!

DDKS zanurzony w modlitwie

12 XI 2022
Diecezjalna Diakonia Komunikowania Społecznego w dniach 11-12 listopada odbyła swój dzień skupienia w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym. Zobacz!

Dzień Wspólnoty rejonu Piła-Trzcianka

10 XI 2022
23.10 w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Pile odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty. Zobacz!

Listopad w DDE

16 XI 2022
DDE w listopadzie podjęła kolejne spotkanie formacyjne i owocnie działa dla Jezusa i naszego Ruchu. Zobacz!

Kalendarz adwentowy 2022

25 XI 2022
Kalendarz adwentowy na rok 2022. Zapraszamy do codziennego trudu walki o piękne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Zobacz!

Od wirtualnych wspólnot społecznościowych do wspólnot ludzkich

24 I 2019
Orędzie Papieża Franciszka na LIII Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter