Diecezjalna Pielgrzymka po raz 28

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

XXVIII Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej odbyła się w koszalińskim seminarium 11 listopada br. Uczestniczyły w niej wszystkie gałęzie Ruchu: dzieci, młodzież, studenci, dorośli oraz rodziny. 
Spotkanie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty (świecę zapaliła Para Diecezjalna), odśpiewaniem hymnu państwowego (w takim dniu nie zapominamy, że jesteśmy Polakami) i krótką scenką przygotowaną przez Diecezjalną Diakonię Ewangelizacji oraz modlitwą przedpołudniową. Za posługę podziękowano odpowiedzialnym za Diecezjalną Diakonię Życia - Joannie i Krzysztofowi Kaczmarczykom oraz ks. Januszowi Bujakowi, jak również parze rejonowej - Iwonie i Sylwestrowi Grudom. Był czas na słodką przekąskę i uczestnicy pognali na kolejny punkt programu - spotkania w grupach według wieku. Chwilę po 12 zgromadzeni w kaplicy seminaryjnej oazowicze uczestniczyli w Godzinie Odpowiedzialności i Misji, kiedy to można było przystąpić do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Podczas nabożeństwa przyjęto też nowych członków do diakonii specjalistycznych naszej diecezji: Diakonii Ewangelizacji, Diakonii Modlitwy, Diakonii Wyzwolenia oraz Diakonii Komunikowania Społecznego. Na króciutkie spotkanie znalazł się też czas dla nowoutworzonej Diecezjalnej Diakonii Formacji Diakonii.

Po strawie dla ducha przyszedł czas na strawę dla ciała- obiad! Po obiedzie tradycją są już tańce przed gmachem seminarium. W tany ruszyli mali i duzi! I tak tanecznym krokiem znów zebrali się w kaplicy, by przed Najświętszym Sakramentem wejść do Namiotu Spotkania. Po modlitwie, której towarzyszyła posługa Diakonii Muzycznej,  pielgrzymi wspięli się na Szczyt i zaczerpnęli ze Źródła, jakim jest Eucharystia. Pod przewodnictwem bpa Edwarda Oazowicze przystąpili do stołu Słowa i Chleba.
Gotowość do służby w Ruchu głośno wyraziła Katarzyna Czpraga, która otrzymała błogosławieństwo i krzyż animatorski. Państwo Grudowie przekazali również posługę pary rejonowej państwu Annie i Jackowi Todysom.

W pielgrzymce uczestniczyło ponad 300 członków Ruchu Światło-Życie naszej diecezji.
Dziękujemy za spotkanie i do zobaczenia na oazowych drogach!

Relacja w Gościu Niedzielnym

Może zainteresuje Cię również...

Kochane Siostry i Bracia!

29 XI 2023
Bardzo wszystkim dziękuję za Waszą modlitwę w mojej intencji Zobacz!

Rejonowy Dzień Wspólnoty DK Rejonu Koszalin

17 X 2023
Odkrycie Żywego Kościoła jako Wspólnoty Ludu Bożego. Zobacz!

RDW Rejonu Koszalińskiego DK

01 I 2024
W Oktawie Bożego Narodzenia dnia 29 grudnia 2023 w CEF w Koszalinie odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty Rejonu Koszalińskiego Domowego Kościoła. Zobacz!

Pielgrzymka Żywego Kościoła

11 XI 2023
11 listopada 2023 r. XXX Pielgrzymką Ruchu Światło-Życie Zobacz!

Diecezjalne Spotkanie Młodych w Skrzatuszu!

27 IX 2023
Dlaczego jednego dnia w roku, w niewielkiej wsi na południu naszej diecezji populacja młodych wzrasta prawie pięciokrotnie? Odpowiedź może być tylko jedna- Diecezjalne Spotkanie Młodych! Zobacz!

Pierwsze spotkanie Kręgu Diecezjalnego DK

08 X 2023
Na Górze Chełmskiej w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter