Diecezjalna Szkoła Psałterzystów

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

W dniach 1-3 marca 2013 roku zapraszamy na drugą sesję Diecezjalnej Szkoły Psałterzystów, która jest prowadzona przez Diakonię Muzyczną Ruchu Światło-Życie i ma formę dni skupienia połączonych z warsztatami muzyczno-liturgicznymi.

Diecezjalna Szkoły Psałterzystów jest adresowana do osób wykonujących psalmy podczas liturgii w parafiach. Osoby te muszą być przynajmniej uczniami kl. I gimnazjum. Do udziału zachęcamy gorąco również dorosłych. Formacja psałterzystów w naszej diecezji obejmuje trzy weekendowe spotkania w roku szkolnym. Uczestnicy mogą włączyć się w nią na dowolnym etapie i kontynuować formację tak, aby zaliczyć materiał przewidziany w programie.

Marcowe zajęcia będą dotyczyły psalmów na Wielki Post, Triduum Paschalne i Okres Wielkanocny. Odbędą się one w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym przy ul. Seminaryjnej 2 w Koszalinie. Przyjazd do godziny 16:00 w piątek, a wyjazd po godz. 14:00 w niedzielę. Zgłoszenia przyjmuje do 22 lutego br. s. Monika Grabek, telefonicznie: 608 693 143 lub drogą elektroniczną: mgrabek@koszalin.oaza.pl. Opłata od uczestnika wynosi 80 zł dla osób poniżej 18 roku życia i 90 zł dla osób dorosłych.

Może zainteresuje Cię również...

Diecezjalna Pielgrzymka po raz 28

11 XI 2022
XXVIII Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej odbyła się w koszalińskim seminarium 11 listopada 2022r. Zobacz!

Muzyka, która intryguje

11 VIII 2022
Diecezjalna diakonia muzyczna zaprasza na spotkanie w nowym roku formacyjnym. Zobacz!

Bal Andrzejkowy DK Rejonu Piła-Trzcianka

28 XI 2022
W dniu 19 listopada 2022 w Zajeździe Korona w Wałczu odbył się Bal Andrzejkowy Rejonu Piła-Trzcianka. Zobacz!

Kalendarz adwentowy 2022

25 XI 2022
Kalendarz adwentowy na rok 2022. Zapraszamy do codziennego trudu walki o piękne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Zobacz!

Śpiewająco o śpiewniku

21 VI 2022
Nowe wydanie diecezjanego śpiewnika oazowego - SILOE Zobacz!

Diakonia Formacji Diakonii

Posługa Diakonii Formacji Diakonii nakierowana jest na dwa główne cele: właściwe przygotowanie kandydatów na animatorów oraz na pomoc w formacji osobistej animatorów już pobłogosławionych. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter