Domowy Kościół po amerykańsku

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

Pod koniec ubiegłego roku odbyły się w Luizjanie rekolekcje ewangelizacyjne dla Amerykanów. W sumie uczestniczyło w nich piętnaście amerykańskich małżeństw, które prawdopodobnie stworzą trzy kręgi Domowego Kościoła. Wszyscy uczestnicy rekolekcji zadeklarowali chęć formacji w DK.

Wiemy także o innych parach małżeńskich które, choć nie mogły uczestniczyć w naszych rekolekcjach, są żywo zainteresowane formacją DK. Być może będą to uczestnicy kolejnych rekolekcji ewangelizacyjnych za kilka miesięcy. Podczas pobytu w Luizjanie o. Piotr Kleszcz filmował wiele zdarzeń podczas naszego pobytu. Powstał z tego 30-minutowy film. Jest on naszym podsumowaniem i świadectwem, że Bóg daje nam niezwykłe dary, o których wcześniej nie śmieliśmy nawet marzyć.

Agnieszka i Tomasz Talaga
za: www.dk.oaza.pl

 

Może zainteresuje Cię również...

Samochodowa Randka Małżeńska

24 X 2011
Potem kino kawiarnia i spacer w księżycową letnią noc... śpiewał amant przedwojenego kina Eugeniusz Bodo. Parafrazując słowa tej piosenki można by zaśpiewać iż: Umówiłem się z nią na 5-tą, a potem zabiorę ją na przejażdżkę samochodem Zobacz!

Przekazanie posługi w dwóch rejonach DK

15 XI 2018
W Domowym Kościele nastąpiło przekazanie posługi w dwóch rejonach Zobacz!

Zmiana warty w rejonie słupskim

10 VI 2014
Podczas spotkania kręgu rejonowego Domowego Kościoła w rejonie słupskim, które odbyło się 3 czerwca 2014 roku na plebanii parafii pw. św. s. Faustyny Kowalskiej w Słupsku, wybrana została nowa para rejonowa -Iwona i Paweł Sapowiczowie. Zobacz!

LG na Triduum Paschalne

30 IV 2011
Pliki audio nagrane we współpracy z klerykami i Dobrymi Mediami podczas Triduum Paschalnego w koszalińskiej katedrze (2011). Zobacz!

Nie ma Oazy bez Domowego Kościoła

08 IX 2013
Prawie 160 osób z całego kraju wzięło udział w ogólnopolskim podsumowaniu pracy rocznej Domowego Kościoła, czyli gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie, które odbyło się w dniach od 6 do 8 września br. w Wyższym Seminarium Duchownym i Centrum Edukacyjno-Fo Zobacz!

Znaki Domowego Kościoła

Jakie są znaki Domowego Kościoła? Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter