Droga Krzyżowa od Diakonii Wyzwolenia

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

Od 27 lutego do 5 marca będziemy w polskim Kościele przeżywać 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, pod hasłem Posłani+Trzeźwi+Wolni. Ta okazja nie umyka Diakoni Wyzwolenia działającej w naszej diecezji. Oprócz zintensyfikowanej modlitwy w intencji o trzeźwość, czy szerzej o wolność od nałogów i zniewoleń, zachęcamy także do przeżycia najbliższej, pierwszej w tegorocznym Wielki Poście, Drogi Krzyżowej w intencjach trzeźwościowych. Proponujemy, by taką drogę zaproponować i przeprowadzić w swoich parafiach lub przeżyć indywidualnie – czy to w domu, czy w kościele.

Plik z rozważaniami Drogi Krzyżowej

Więcej informacji

Co o tym myślisz?

Może zainteresuje Cię również...

Tworzenie Diakonii Wyzwolenia

16 III 2012
Zaproszenie na rekolekcje ORDW oraz do posługi w Diakonii. Zobacz!

Nowy Moderator Generalny Ruchu

09 VI 2015
Podczas 396. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, 9 czerwca 2015 roku biskupi wybrali nowego Moderatora Generalnego Ruchu Światło-Życie. Został nim ks. dr Marek Lech Sędek - moderator diecezjalny w diecezji warszawsko-praskiej. Zobacz!

Wakacyjny dzień wspólnoty

12 VII 2014
Dzień wspólnoty podczas pierwszego turnusu oaz wakacyjnych odbył się w Lipiu w piątek, 11 lipca 2014 roku. Wzięły w nim udział trzy oazy: Oaza Dzieci Bożych III st. z Ostrowca, Oaza Nowego Życia 0 st. z Lekowa i Oaza Nowego Życia I st. z Lipia. Zobacz!

Diakonia Wyzwolenia

Zamysł i cel diakonii oraz odniesienia do Centralnej DW. Zobacz!

Zakończenie roku formacyjnego

26 VI 2022
W dniu 26 czerwca 2022 r. Domowy Kościół Rejonu Wałcz-Jastrowie zakończył kolejny rok formacyjny. Zobacz!

XXI Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie

21 X 2014
XXI Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie odbędzie się we wtorek, 11 listopada 2014 roku, już tradycyjnie w gościnnych progach Wyższego Seminarium Duchownego i Centrum Edukacyjno-Formacyjnego w Koszalinie. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter