DWDD w Koszalinie

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

DWDD w Koszalinie

Od piątku 25.03.2022 godziny 17 do soboty 26.03.2022 do godziny 18 trwał Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych, w skrócie DWDD. Odbył się w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie. Na spotkanie przyjechały diakonie z  diecezji filii poznańskiej, tj.: zielonogórsko-gorzowskiej, poznańskiej, szczecińsko-kamieńskiej, włocławskiej, kaliskiej oraz koszalińsko-kołobrzeskiej.

Nasze spotkania, które odbywały się kręgach jednoczących te same diakonie z różnych diecezji, opierały się o konferencję księdza doktora Krzysztofa Porosło, którą wygłosił na 47 Kongregacji Odpowiedzialnych na Jasnej Górze 26 lutego 2022 roku.

Zachęcamy również do odsłuchania sobie tej konferencji tutaj 

Oto wrażenia uczestników:

Pierwszy i na pewno nie ostatni raz uczestniczyłam w DWDD. Była to niesamowita okazja do poznania członków innych diakonii oraz wysłuchania konferencji, które podkreśliły istotę elementów liturgii. Bardzo się cieszę z czasu spędzonego wraz z diakonią, w której służę. Jestem wdzięczna za całe to wydarzenie.
Zuzia
Ten wspólnie spędzony czas nie tylko napełnił mnie nowymi siłami do pracy, ale pozwolił na spotkanie twarzą w twarz całej diakonii, w której posługuję.
Piotr

Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych przeżyłam pierwszy raz i mam nadzieję, że nie ostatni. Uważam, że był to dobrze spędzony wśród pięknych wewnętrznie ludzi. Myślę, że tworzymy pewną rodzinę i te spotkanie było nam potrzebne. Wspaniale było wymienić się doświadczeniami z innymi diecezjami. Dużo dowiedziałam się o działalności naszych wspólnot, wyciągnęłam wnioski i chcę wprowadzić je w życie. Bardzo podobało mi się, gdy wszyscy razem się modliliśmy i śpiewaliśmy. Warto przyjechać na DWDD i zachęcam każdego, by przyjechać na kolejne zgromadzenie.

Wiktoria


Mogliśmy podzielić się w grupie swoimi przemyśleniami i odczuciami w związku z wcześniej wysłuchaną konferencją. Napełniło to nas duchową siłą i pozwoliło na ustalenie planu działania, aby zalecenia księdza Krzysztofa Porosło wprowadzić w życie w naszych diecezjach. Oprócz tego spędziliśmy wspólnotowo czas na posiłkach, przy rozmowach przy kawie i ciastku, a niektórzy nawet na długich nocnych rozmowach o życiu i życiu wiarą. To był wprawdzie krótki, ale bardzo owocny czas. Do zobaczenia za rok.


Co o tym myślisz?

Może zainteresuje Cię również...

Zapisy na Dni Wspólnoty

30 VI 2022
Zapisy na Wakacyjne Dni Wspólnoty oaz rekolekcyjnych 2022 roku w naszej diecezji. Zobacz!

Diecezjalna Pielgrzymka po raz 28

11 XI 2022
XXVIII Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej odbyła się w koszalińskim seminarium 11 listopada 2022r. Zobacz!

Bal Andrzejkowy DK Rejonu Piła-Trzcianka

28 XI 2022
W dniu 19 listopada 2022 w Zajeździe Korona w Wałczu odbył się Bal Andrzejkowy Rejonu Piła-Trzcianka. Zobacz!

Oaza Rekolekcyjna Diakonii

20 XI 2022
Zapraszamy na Oazę Rekolekcyjną Diakonii filii poznańskiej do Włocławka (12.2022). Zobacz!

Kapłańskie zatrzymanie

24 XI 2022
W dniach 21-24.11 Unia Kapłanów Chrystusa Sługi zaprosiła kapłanów na doroczne rekolekcje. Zobacz!

Kalendarz adwentowy 2022

25 XI 2022
Kalendarz adwentowy na rok 2022. Zapraszamy do codziennego trudu walki o piękne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter