DWDD w Koszalinie

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

DWDD w Koszalinie

Od piątku 25.03.2022 godziny 17 do soboty 26.03.2022 do godziny 18 trwał Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych, w skrócie DWDD. Odbył się w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie. Na spotkanie przyjechały diakonie z  diecezji filii poznańskiej, tj.: zielonogórsko-gorzowskiej, poznańskiej, szczecińsko-kamieńskiej, włocławskiej, kaliskiej oraz koszalińsko-kołobrzeskiej.

Nasze spotkania, które odbywały się kręgach jednoczących te same diakonie z różnych diecezji, opierały się o konferencję księdza doktora Krzysztofa Porosło, którą wygłosił na 47 Kongregacji Odpowiedzialnych na Jasnej Górze 26 lutego 2022 roku.

Zachęcamy również do odsłuchania sobie tej konferencji tutaj 

Oto wrażenia uczestników:

Pierwszy i na pewno nie ostatni raz uczestniczyłam w DWDD. Była to niesamowita okazja do poznania członków innych diakonii oraz wysłuchania konferencji, które podkreśliły istotę elementów liturgii. Bardzo się cieszę z czasu spędzonego wraz z diakonią, w której służę. Jestem wdzięczna za całe to wydarzenie.
Zuzia
Ten wspólnie spędzony czas nie tylko napełnił mnie nowymi siłami do pracy, ale pozwolił na spotkanie twarzą w twarz całej diakonii, w której posługuję.
Piotr

Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych przeżyłam pierwszy raz i mam nadzieję, że nie ostatni. Uważam, że był to dobrze spędzony wśród pięknych wewnętrznie ludzi. Myślę, że tworzymy pewną rodzinę i te spotkanie było nam potrzebne. Wspaniale było wymienić się doświadczeniami z innymi diecezjami. Dużo dowiedziałam się o działalności naszych wspólnot, wyciągnęłam wnioski i chcę wprowadzić je w życie. Bardzo podobało mi się, gdy wszyscy razem się modliliśmy i śpiewaliśmy. Warto przyjechać na DWDD i zachęcam każdego, by przyjechać na kolejne zgromadzenie.

Wiktoria


Mogliśmy podzielić się w grupie swoimi przemyśleniami i odczuciami w związku z wcześniej wysłuchaną konferencją. Napełniło to nas duchową siłą i pozwoliło na ustalenie planu działania, aby zalecenia księdza Krzysztofa Porosło wprowadzić w życie w naszych diecezjach. Oprócz tego spędziliśmy wspólnotowo czas na posiłkach, przy rozmowach przy kawie i ciastku, a niektórzy nawet na długich nocnych rozmowach o życiu i życiu wiarą. To był wprawdzie krótki, ale bardzo owocny czas. Do zobaczenia za rok.


Może zainteresuje Cię również...

Taki Bal raz na 50 lat!

30 XI 2023
Zapraszamy wszystkich oazowiczów! Zapraszamy dzieci, młodzież i rodziny! Zobacz!

Pielgrzymka Żywego Kościoła

11 XI 2023
11 listopada 2023 r. XXX Pielgrzymką Ruchu Światło-Życie Zobacz!

Diecezjalne Spotkanie Młodych w Skrzatuszu!

27 IX 2023
Dlaczego jednego dnia w roku, w niewielkiej wsi na południu naszej diecezji populacja młodych wzrasta prawie pięciokrotnie? Odpowiedź może być tylko jedna- Diecezjalne Spotkanie Młodych! Zobacz!

Dzień Wspólnoty w Lipiu - turnus I

17 VII 2023
Relacja z DW dla pierwszego turnusu oaz wakacyjnych Zobacz!

Uwaga konkurs!

11 VI 2023
Rozpoczynając przygotowania do obchodów 50-lecia Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji, ogłaszamy konkurs na logo jubileuszu! Zobacz!

Dzień Wspólnoty II turnusu w Łącku

30 VII 2023
XIII dzień rekolekcji na każdym stopniu, niezależenie od gałęzi Ruchu i wieku uczestników, odbywa się pod hasłem "jedność", której Twórcą jest Duch Święty. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter