DWDD w Koszalinie

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

DWDD w Koszalinie

Od piątku 25.03.2022 godziny 17 do soboty 26.03.2022 do godziny 18 trwał Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych, w skrócie DWDD. Odbył się w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie. Na spotkanie przyjechały diakonie z  diecezji filii poznańskiej, tj.: zielonogórsko-gorzowskiej, poznańskiej, szczecińsko-kamieńskiej, włocławskiej, kaliskiej oraz koszalińsko-kołobrzeskiej.

Nasze spotkania, które odbywały się kręgach jednoczących te same diakonie z różnych diecezji, opierały się o konferencję księdza doktora Krzysztofa Porosło, którą wygłosił na 47 Kongregacji Odpowiedzialnych na Jasnej Górze 26 lutego 2022 roku.

Zachęcamy również do odsłuchania sobie tej konferencji tutaj 

Oto wrażenia uczestników:

Pierwszy i na pewno nie ostatni raz uczestniczyłam w DWDD. Była to niesamowita okazja do poznania członków innych diakonii oraz wysłuchania konferencji, które podkreśliły istotę elementów liturgii. Bardzo się cieszę z czasu spędzonego wraz z diakonią, w której służę. Jestem wdzięczna za całe to wydarzenie.
Zuzia
Ten wspólnie spędzony czas nie tylko napełnił mnie nowymi siłami do pracy, ale pozwolił na spotkanie twarzą w twarz całej diakonii, w której posługuję.
Piotr

Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych przeżyłam pierwszy raz i mam nadzieję, że nie ostatni. Uważam, że był to dobrze spędzony wśród pięknych wewnętrznie ludzi. Myślę, że tworzymy pewną rodzinę i te spotkanie było nam potrzebne. Wspaniale było wymienić się doświadczeniami z innymi diecezjami. Dużo dowiedziałam się o działalności naszych wspólnot, wyciągnęłam wnioski i chcę wprowadzić je w życie. Bardzo podobało mi się, gdy wszyscy razem się modliliśmy i śpiewaliśmy. Warto przyjechać na DWDD i zachęcam każdego, by przyjechać na kolejne zgromadzenie.

Wiktoria


Mogliśmy podzielić się w grupie swoimi przemyśleniami i odczuciami w związku z wcześniej wysłuchaną konferencją. Napełniło to nas duchową siłą i pozwoliło na ustalenie planu działania, aby zalecenia księdza Krzysztofa Porosło wprowadzić w życie w naszych diecezjach. Oprócz tego spędziliśmy wspólnotowo czas na posiłkach, przy rozmowach przy kawie i ciastku, a niektórzy nawet na długich nocnych rozmowach o życiu i życiu wiarą. To był wprawdzie krótki, ale bardzo owocny czas. Do zobaczenia za rok.


Co o tym myślisz?

Może zainteresuje Cię również...

Wakacyjny dzień wspólnoty, turnus 2, Lipie

06 IX 2014
Dzień wspólnoty podczas drugiego turnusu oaz wakacyjnych odbył się w Lipiu w poniedziałek, 28 lipca 2014 roku. Wzięło w nim udział pięć oaz: OND II st. z Bornego Sulinowa, ONŻ 0 st. z Lekowa, ONŻ I st. z Lipia, ONŻ II st. z Roli. Zobacz!

Reportaż z dnia wspólnoty w Lipiu

28 VIII 2011
Dzień wspólnoty uwieczniony w odcinku ,,Barki - programie TVP3 Szczecin. Zobacz!

Wakacyjny dzień wspólnoty - Lipie 2015

09 XII 2015
Dzień wspólnoty podczas drugiego turnusu oaz wakacyjnych odbył się w Lipiu w poniedziałek, 27 lipca 2015 roku. Wzięły w nim udział cztery oazy: OND I i ONŻ I z Bornego Sulinowa, ONŻ 0 z Lekowa i ONŻ II z Lipia. Zobacz!

Śpiewająco o śpiewniku

21 VI 2022
Nowe wydanie diecezjanego śpiewnika oazowego - SILOE Zobacz!

Wakacyjny Dzień Wspólnoty

05 VII 2019
Zapraszamy na Dzień Wspólnoty oaz wakacyjnych pierwszego turnusu - 11 lipca! Zobacz!

Wakacyjny dzień wspólnoty, turnus 2, Lipie

01 IX 2013
Dzień wspólnoty podczas drugiego turnusu oaz wakacyjnych odbył się w Lipiu w niedzielę, 28 lipca 2013 roku. Wzięło w nim udział pięć oaz: ODB II i OND II z Ostrowca, ONŻ 0 z Lekowa, ONŻ I z Lipia i ONŻ II z Roli. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter