Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

15 października w Sanktuarium Maryjnym w Górce Klasztornej spotkały się rodziny z Domowego Kościoła z rejonu Wałcz - Jastrowie na „Powakacyjnym Dniu Wspólnoty”. Spotkanie rozpoczęło się jak zawsze zawiązaniem wspólnoty przy kawie i pysznym cieście przy którym rozmów nie było końca.

Dzień Wspólnoty to radosne i bezstresowe spotkanie z ludźmi idącymi w tym samym kierunku omaszczone obficie Bożym Słowem i Eucharystycznym Chlebem. Tam otwieramy swoje serca dzieląc się z braćmi tym co spotyka nas na drodze do Boga, wiedząc, że jesteśmy słuchani i często przez Boga wysłuchani, za co z całego serca Bogu i wspólnocie dziękujemy. Teresa i Janusz

Następnie rodzinki udały się na konferencję br. Romana Łukaszewskiego OFMCap. na temat: Czym jest Ewangelizacja wg. ks. Franciszka Blachnickiego. Umocnieni słowem udaliśmy się na spotkanie formacyjne w grupach, na których kontynuowaliśmy podjęty temat z podziałem na trzy części, odpowiadające etapom ewangelicznej rewizji życia: WIDZIEĆ, OSĄDZIĆ, DZIAŁAĆ.

Celem spotkania w grupach było stworzenie “papirusu ewangelizacyjnego” stanowiącego katalog możliwości i konkretnych zobowiązań́ uczestników dnia wspólnoty do dawania świadectwa o Chrystusie w różnych obszarach naszej codzienności - domu, wspólnocie, środowisku, świecie.

Czasu było jak zawsze za mało na spotkania w grupach, ale czas posiłku jest również ważny, więc udaliśmy się na stołówkę księży Misjonarzy Świętej Rodziny, którzy nas gościli w tym dniu. Przed Namiotem Spotkania swoje świadectwo powiedziała Basia z Robertem w nawiązaniu do tematu, co sprawia że jesteśmy gotowi, by słowem i czynem dawać świadectwo i rozpalać sera tych, których Pan stawia na ich drodze. Następnie br. Waldemar Korba OFMCap. poprowadził modlitwę o Ducha i rozpalenie do ewangelizacji - żeby żyć pełnią charyzmatu Ruchu Światło – Życie.

Mszy św. w Sanktuarium Maryjnym w Górce Klasztornej przewodniczył i homilię wygłosił br. Waldemar Korba. Przedstawił nam Drogowskaz Nowego Człowieka - Maryję. Niepokalana jest dla nas wzorem osoby w pełni odkupionej, to znaczy też w pełni wyzwolonej. Wolność Niepokalanej wyraża się w tym, i tak też trzeba to ująć, że Ona była w swoich zamiarach, decyzjach i czynach skierowana całkowicie na wypełnienie Bożego zamiaru, Bożego planu dotyczącego Jej życia i oddana całą swoją istotą myśli Bożej i realizacji woli Bożej. Dzięki temu stała się najdoskonalszym dziełem Bożym. Ona sama, cała Jej postać, całe Jej życie, to jest dzieło najwspanialsze ze wszystkich dzieł Bożych. Zamysł Boży znalazł w Niej pełne przyjęcie. Nie było w Niej żadnych oporów, żadnych przeszkód. Ona żyła całkowicie w oddaniu, w realizacji powołania zawartego w zamiarach Bożych. Przez swoje „tak” stała się służebnicą Pańską i zarazem najdoskonalszym narzędziem Bożego działania zbawczego.

Po Eucharystii było wspólne zdjęcie i napełnieni Duchem Wspólnoty udaliśmy się do domów.

Od samego przyjazdu do tego szczególnego miejsca poczuliśmy się otoczeni szczególną opieką Matki Świętej. Powakacyjny Dzień Wspólnoty na nowo rozbudził w nas radość z bycia częścią wspaniałego Ruchu, Żywego Kościoła Chrystusowego. Umocnieni nauką duszpasterzy, przypomnianymi prawdami głoszonymi przez założyciela Ruchu ks. Blachnickiego oraz świadectwami sióstr i braci otworzyliśmy się na natchnienia Ducha Świętego. Poczuliśmy się wezwani by jeszcze odważniej i chętniej służyć w Ruchu i w parafii, umacniając się całą rodziną Miłością Chrystusową. Panu niech będzie Chwała! Dorota i Marek
Był to wspaniały czas. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzinom przybyłym do Górki Klasztornej. Jest to wielkie szczęście być małą częścią tak Wielkiej Wspólnoty. Łukasz i Agnieszka

Może zainteresuje Cię również...

Powołani do misji - konkretne wezwanie

03 V 2024
Niedługo rozpocznie się kolejny rok formacyjny pod hasłem "Powołani do misji". Wśród naszych oazowiczów jest rodzina, która to wezwanie wciela w życie. Zobacz!

Spotkanie Kręgu Diecezjalnego DK

03 XII 2023
W dniu 2 grudnia 2023 r. odbyło się drugie spotkanie Kręgu Diecezjalnego DK Zobacz!

Pierwsze Spotkanie Diakonii Oaz Rekolekcyjnych DK

05 II 2024
W dniu 3 lutego 2024 r. w Szczecinku w parafii św. Krzysztofa odbyło się pierwsze spotkanie DOR DK Zobacz!

Rejonowy Dzień Wspólnoty DK rejonu Piła-Trzcianka

10 III 2024
Rejonowy Dzień Wspólnoty Rejonu Piła-Trzcianka DK Zobacz!

Świąteczne Kolędowanie Rejonu Szczecineckiego DK

18 I 2024
Tradycją DK z rejonu szczecineckiego jest świąteczne kolędowanie. Zobacz!

DWDD w Luboniu

18 III 2024
Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter