Dzień Wspólnoty II turnusu w Łącku

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

Spotkanie w jedności

XIII dzień rekolekcji na każdym stopniu, niezależenie od gałęzi Ruchu i wieku uczestników, odbywa się pod hasłem  "jedność", której Twórcą jest Duch Święty. Od połowy lipca w Gościnie i Łącku trwają rekolekcje oazowe. 

27 lipca OND, ONŻ 0, ONŻ I oraz OR II i goście spotkali się na placu przy ośrodku rekolekcyjno-wczasowym parafii w Łącku. Radosne świętowanie rozpoczęto od zawiązania wspólnoty, podczas którego wszystkie grupy rekolekcyjne przedstawiły się w meldunku, zaprezentowały znak (graficzny obraz rekolekcji), scenkę i piosenkę oazy. Następnie uczestnicy w godzinie świadectw opowiedzieli o swoim doświadczeniu Pana  Boga w tym szczególnym czasie. Dokładnie w południe zaczerpnęli ze Źródła i Szczytu pod przewodnictwem bpa Zbigniewa Zielińskiego.
Po posileniu ducha, był czas na posilenie ciała - tradycyjny bigos, tym razem przygotowany przez Księdza Proboszcza. I to, bez czego spotkania oazowe ostatnimi czasy nie mogą się obyć - tańce! 
Roztańczeni, zjednoczeni, posileni zakończyli spotkanie Nabożeństwem Odpowiedzialności i Misji, podczas którego wielu oazowiczów przystąpiło do dzieła Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, posiadając siebie, w dawaniu siebie.

Relacja Gościa Niedzielnego

Co o tym myślisz?

Może zainteresuje Cię również...

Uwaga konkurs!

11 VI 2023
Rozpoczynając przygotowania do obchodów 50-lecia Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji, ogłaszamy konkurs na logo jubileuszu! Zobacz!

Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin I st.

11 VI 2023
W Skrzatuszu, od 7 do 11 czerwca 2023, u stóp Matki Miłości Zranionej i Naszej Nadziei, odbywają się rekolekcje formacyjne Domowego Kościoła - Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin I stopnia. Zobacz!

Rejonowy Dzień Wspólnoty DK Rejonu Piła-Trzcianka

29 V 2023
W dniu 14 maja 2023 roku w Salezjańskiej Parafii Św. Jana Bosko w Pile odbył się ostatni RDW DK w tym roku formacyjnym. Zobacz!

Diecezjalne Spotkanie Młodych w Skrzatuszu!

27 IX 2023
Dlaczego jednego dnia w roku, w niewielkiej wsi na południu naszej diecezji populacja młodych wzrasta prawie pięciokrotnie? Odpowiedź może być tylko jedna- Diecezjalne Spotkanie Młodych! Zobacz!

Przekazanie posługi pary diecezjalnej

21 IX 2023
W dniu 9 września nasz Ruch świętował w Częstochowie jubileusz 50-lecia Domowego Kościoła Zobacz!

Dzień Wspólnoty w Lipiu - turnus I

17 VII 2023
Relacja z DW dla pierwszego turnusu oaz wakacyjnych Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter