Dzień Wspólnoty II turnusu w Łącku

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

Spotkanie w jedności

XIII dzień rekolekcji na każdym stopniu, niezależenie od gałęzi Ruchu i wieku uczestników, odbywa się pod hasłem  "jedność", której Twórcą jest Duch Święty. Od połowy lipca w Gościnie i Łącku trwają rekolekcje oazowe. 

27 lipca OND, ONŻ 0, ONŻ I oraz OR II i goście spotkali się na placu przy ośrodku rekolekcyjno-wczasowym parafii w Łącku. Radosne świętowanie rozpoczęto od zawiązania wspólnoty, podczas którego wszystkie grupy rekolekcyjne przedstawiły się w meldunku, zaprezentowały znak (graficzny obraz rekolekcji), scenkę i piosenkę oazy. Następnie uczestnicy w godzinie świadectw opowiedzieli o swoim doświadczeniu Pana  Boga w tym szczególnym czasie. Dokładnie w południe zaczerpnęli ze Źródła i Szczytu pod przewodnictwem bpa Zbigniewa Zielińskiego.
Po posileniu ducha, był czas na posilenie ciała - tradycyjny bigos, tym razem przygotowany przez Księdza Proboszcza. I to, bez czego spotkania oazowe ostatnimi czasy nie mogą się obyć - tańce! 
Roztańczeni, zjednoczeni, posileni zakończyli spotkanie Nabożeństwem Odpowiedzialności i Misji, podczas którego wielu oazowiczów przystąpiło do dzieła Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, posiadając siebie, w dawaniu siebie.

Relacja Gościa Niedzielnego

Co o tym myślisz?

Może zainteresuje Cię również...

Wspólne kolędowanie DK w Pile

14 I 2024
W niedzielę 14 stycznia 2024r. rodziny DK z parafii Wspomożenia Wiernych w Pile spotkały się na wspólnym kolędowaniu. Zobacz!

Pierwsze Spotkanie Diakonii Oaz Rekolekcyjnych DK

05 II 2024
W dniu 3 lutego 2024 r. w Szczecinku w parafii św. Krzysztofa odbyło się pierwsze spotkanie DOR DK Zobacz!

Bal z okazji 50-lecia RŚŻ Diecezji

09 I 2024
Relacja z pierwszego (nieostatniego...?) Balu RŚŻ w Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej Zobacz!

Pielgrzymka Żywego Kościoła

11 XI 2023
11 listopada 2023 r. XXX Pielgrzymką Ruchu Światło-Życie Zobacz!

Spotkanie Kręgu Diecezjalnego DK

03 XII 2023
W dniu 2 grudnia 2023 r. odbyło się drugie spotkanie Kręgu Diecezjalnego DK Zobacz!

Rekolekcje Formacyjne DK

Rekolekcje jako jedno z zobowiązań, są na stałe wpisane w drogę wzrostu każdego z nas. One były u źródła i od nich „wszystko się zaczęło”. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter