Dzień Wspólnoty rejonu Piła-Trzcianka

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

Dnia 23 października 2022 roku odbył się długo wyczekiwany Rejonowy Dzień Wspólnoty. Po okresie wakacyjnym Rejon Piła-Trzcianka gościła parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Pile. RDW rozpoczął się zawiązaniem wspólnoty. 

Następnie sprawowana była pięknie oprawiona muzycznie Eucharystia, prowadzona przez księdza Andrzeja Pawłowskiego. Ze skierowanego do Domowego Kościoła kazania, zapadła mi w pamięć następująca myśl: „Próżność myśli, że jest lepsza od Prawdy i śmieje się z Prawdy. Nigdy nią jednak nie będzie, bo próżność Prawdy się boi.” Wśród otaczających nas wydarzeń, zarówno światowych, jak i tych osobistych, te słowa bardzo mnie dotknęły. Zrozumiałam jak wielkie znaczenie ma życie w Prawdzie i jej łaskach. Jest to doświadczenie bardzo wewnętrzne, dlatego też bardzo ciężko jest mi je objaśnić. 

Uzupełnienie wyżej wspomnianej myśli miało niejako miejsce podczas spotkania w grupach. Naszym zadaniem było wypisanie sposobów dawania świadectwa o Panu oraz ich sklasyfikowanie w poszczególnych ramach, tzn. czy ten sposób dawania świadectwa, wychodzenia ku Prawdzie, okazujemy w domu, wśród rodziny, w pracy i najbliższym środowisku, podróży oraz globalnie. Podczas prezentacji każdej z czterech grup, można było wysnuć następujący wniosek: bez naszego świadectwa dawanego w domu, w rodzinie, czy wszędzie tam, dokąd zmierzamy, bez życia w Prawdzie, próżność wkradnie się w każdy zakamarek. Dlatego tak niezwykle budujące są świadectwa małżeństw po rekolekcjach. Stojąc przed naszym Domowym Kościołem, otwierają oni swoje serca i wzruszają się na wypowiadane przez siebie słowa o doświadczeniu obecności Pana, o własnej przemianie. Agapa zakończyła ten wspaniały Dzień Wspólnoty. Wraz z mężem cieszymy się i dziękujemy, że możemy być częścią tej Wspólnoty, która nas zbliża do Pana, zbliża do siebie i ukazuje piękno życia w Prawdzie.

Sylwia

Co o tym myślisz?

Może zainteresuje Cię również...

Bal Andrzejkowy DK Rejonu Piła-Trzcianka

28 XI 2022
W dniu 19 listopada 2022 w Zajeździe Korona w Wałczu odbył się Bal Andrzejkowy Rejonu Piła-Trzcianka. Zobacz!

Wielkopostny RDW rejonu Wałcz - Jastrowie

18 III 2023
U źródła światła i życia Zobacz!

Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła

17 X 2022
W Sanktuarium Maryjnym w Górce Klasztornej spotkały się rodziny z Domowego Kościoła z rejonu Wałcz-Jastrowie. Zobacz!

Adwentowy RDW rejonu Wałcz - Jastrowie

13 XII 2022
Kontemplacja piękna i prawdy chrześcijańskiej celebracji Zobacz!

Diecezjalna Pielgrzymka po raz 28

11 XI 2022
XXVIII Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej odbyła się w koszalińskim seminarium 11 listopada 2022r. Zobacz!

Peregrynacja Ikony św. Rodziny

02 II 2023
Przygotowań do jubileusz 50-lecia DK w Rejonie Piła -Trzcianka Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter