Dzień Wspólnoty rejonu Piła-Trzcianka

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

Dnia 23 października 2022 roku odbył się długo wyczekiwany Rejonowy Dzień Wspólnoty. Po okresie wakacyjnym Rejon Piła-Trzcianka gościła parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Pile. RDW rozpoczął się zawiązaniem wspólnoty. 

Następnie sprawowana była pięknie oprawiona muzycznie Eucharystia, prowadzona przez księdza Andrzeja Pawłowskiego. Ze skierowanego do Domowego Kościoła kazania, zapadła mi w pamięć następująca myśl: „Próżność myśli, że jest lepsza od Prawdy i śmieje się z Prawdy. Nigdy nią jednak nie będzie, bo próżność Prawdy się boi.” Wśród otaczających nas wydarzeń, zarówno światowych, jak i tych osobistych, te słowa bardzo mnie dotknęły. Zrozumiałam jak wielkie znaczenie ma życie w Prawdzie i jej łaskach. Jest to doświadczenie bardzo wewnętrzne, dlatego też bardzo ciężko jest mi je objaśnić. 

Uzupełnienie wyżej wspomnianej myśli miało niejako miejsce podczas spotkania w grupach. Naszym zadaniem było wypisanie sposobów dawania świadectwa o Panu oraz ich sklasyfikowanie w poszczególnych ramach, tzn. czy ten sposób dawania świadectwa, wychodzenia ku Prawdzie, okazujemy w domu, wśród rodziny, w pracy i najbliższym środowisku, podróży oraz globalnie. Podczas prezentacji każdej z czterech grup, można było wysnuć następujący wniosek: bez naszego świadectwa dawanego w domu, w rodzinie, czy wszędzie tam, dokąd zmierzamy, bez życia w Prawdzie, próżność wkradnie się w każdy zakamarek. Dlatego tak niezwykle budujące są świadectwa małżeństw po rekolekcjach. Stojąc przed naszym Domowym Kościołem, otwierają oni swoje serca i wzruszają się na wypowiadane przez siebie słowa o doświadczeniu obecności Pana, o własnej przemianie. Agapa zakończyła ten wspaniały Dzień Wspólnoty. Wraz z mężem cieszymy się i dziękujemy, że możemy być częścią tej Wspólnoty, która nas zbliża do Pana, zbliża do siebie i ukazuje piękno życia w Prawdzie.

Sylwia

Może zainteresuje Cię również...

Pielgrzymka Żywego Kościoła

11 XI 2023
11 listopada 2023 r. XXX Pielgrzymką Ruchu Światło-Życie Zobacz!

Rejonowy Dzień Wspólnoty DK Rejonu Koszalin

17 X 2023
Odkrycie Żywego Kościoła jako Wspólnoty Ludu Bożego. Zobacz!

Dzień Wspólnoty II turnusu w Łącku

30 VII 2023
XIII dzień rekolekcji na każdym stopniu, niezależenie od gałęzi Ruchu i wieku uczestników, odbywa się pod hasłem "jedność", której Twórcą jest Duch Święty. Zobacz!

Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin I st.

11 VI 2023
W Skrzatuszu, od 7 do 11 czerwca 2023, u stóp Matki Miłości Zranionej i Naszej Nadziei, odbywają się rekolekcje formacyjne Domowego Kościoła - Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin I stopnia. Zobacz!

Taki Bal raz na 50 lat!

30 XI 2023
Zapraszamy wszystkich oazowiczów! Zapraszamy dzieci, młodzież i rodziny! Zobacz!

Pierwsze spotkanie Kręgu Diecezjalnego DK

08 X 2023
Na Górze Chełmskiej w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter