...i nowy moderator krajowy DK

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

Zgodnie z Zasadami Domowego Kościoła, para krajowa – Katarzyna i Paweł Maciejewscy i moderator generalny Ruchu Światło-Życie – bp Adam Wodarczyk przedstawili delegatowi KEP ds. Ruchu Światło-Życie – bp. Adamowi Szalowi trzech kandydatów na moderatora krajowego Domowego Kościoła:

W dniu 17 stycznia 2015 roku bp Adam Szal powołał ks. Tomasza Opalińskiego do pełnienia posługi moderatora krajowego Domowego Kościoła. Ks. Opaliński  urodził się w roku 1966. Święcenia kapłańskie przyjął 25 maja 1991 roku. W tym samym roku obronił na Wydziale Teologii KUL pracę magisterską zatytułowaną "Koinonia en Christo. Eklezjologia wspólnotowa ks. Franciszka Blachnickiego". Ukończył również studia polonistyczne, studia licencjacko-doktoranckie w zakresie homiletyki oraz Podyplomowe Studium Retoryki przy Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pełnił obowiązki wykładowcy homiletyki, pracował w Wydziale Duszpasterskim Kurii Diecezjalnej Płockiej, był redaktorem odpowiedzialnym płockiej edycji tygodnika "Niedziela" i p.o. dyrektora Katolickiego Radia Płock. Obecnie jest proboszczem parafii pw. św. Rocha w Janowie.

Nowy moderator krajowy Domowego Kościoła jest związany z Ruchem Światło-Życie od 15 roku życia. Jako animator wspólnoty młodzieżowej był odpowiedzialny za diakonię liturgiczną w parafii. W Krucjacie Wyzwolenia Człowieka jest od 1983 roku, a w Unii Kapłanów Chrystusa Sługi, a więc także w Stowarzyszeniu "Diakonia Ruchu Światło-Życie", od roku 2000. Był członkiem Diecezjalnej Diakonii Jedności, współtwórcą i redaktorem odpowiedzialnym diecezjalnego listu jedności "Charyzmat i Wierność", moderatorem Diecezjalnej Szkoły Animatora, prowadzącym rekolekcje wakacyjne zarówno w diecezji, jak i w Centrum Ruchu w Krościenku, moderatorem diecezjalnym Ruchu Światło-Życie w diecezji płockiej. Z Domowym Kościołem jest związany rodzinnie (rodzice w kręgu DK), jak i poprzez prowadzenie rekolekcji (pierwsza oaza rodzin w 1991 roku). Od ponad 10 lat regularnie prowadzi rekolekcje Domowego Kościoła, szczególnie Triduum Paschalne w formie rekolekcyjnej, rekolekcje piętnastodniowe, rekolekcje tematyczne, rekolekcje dla par rejonowych, sesje o pilotowaniu kręgów, ORDR I i II stopnia.

Może zainteresuje Cię również...

Domowy Kościół na Pielgrzymce

20 XI 2011
Dzisiejszy odcinek Barki po części poświęcony jest ostatniej Diecezjalnej Pielgrzymce Ruchu. Kilka wywiadów udzieliły programowi małżeństwa z Domowego Kościoła. Małżonkowie mówią o samym Ruchu, jak i o przeżywania więzi małżeń Zobacz!

Internetowy Żywy Różaniec

01 IX 2022
Diecezjalna Diakonia Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji wychodzi z inicjatywą organizowania Żywego Różańca - przez Internet! Zobacz!

Dialog małżeński

02 VIII 2016
Od 30 września do 2 października 2016 roku w Łącku (dekanat Ustka) rejon słupski Domowego Kościoła organizuje rekolekcje dla małżeństw poświęcone dialogowi małżeńskiemu. Zobacz!

Wolne miejsca na rekolekcje DK

07 IV 2018
Serdecznie zapraszamy Rodziny Domowego Kościoła do wzięcia udziału w rekolekcjach letnich. Są jeszcze wolne miejsca w naszej diecezji! Zobacz!

Krąg diecezjalny w Białogardzie

25 IX 2011
Pierwsze spotkanie w nowym roku formacyjnym kręgu diecezjalnego. Zobacz!

Nowa para diecezjalna Domowego Kościoła

08 VI 2014
Nową parą diecezjalną Domowego Kościoła w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zostali wybrani Jolanta i Piotr Sorokowie. Od 1 września 2014 roku zastąpią oni Ewę i Zbigniewa Langów, którzy pełnili tę posługę przez ostatnie trzy lata. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter