II Ogólnopolski Kongres KWC

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

W dniach od 5 do 7 listopada mieliśmy okazję uczestniczyć w II Ogólnopolskim Kongresie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w Starym Sękocinie pod Warszawą.

W Kongresie uczestniczyło około 120 członków KWC a organizatorem była Centralna Diakonia KWC. Był to bardzo piękny czas wspólnej modlitwy, formacji oraz pracy w grupach mającej na celu wypracowanie praktycznych sposobów wdrażania w życie Strategii Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, która była głównym tematem Kongresu. Mieliśmy okazję na podzielenie się we wspólnocie KWC osobistym świadectwem i doświadczeniem posługi w Diecezjalnych Diakoniach KWC. Bardzo się cieszymy, że w naszej Diecezji powstała Diakonia KWC. Dziękujemy wszystkim, którzy wraz z nami posługują w Diakonii i zapraszamy  pozostałych członków KWC, aby włączyli się w to wielkie Dzieło Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.
Wraz z modlitwą Iza i Piotr Borowiec
DDW

Co o tym myślisz?

Może zainteresuje Cię również...

Krucjata Wyzwolenia Człowieka

Krucjata Wyzwolenia Człowieka - czym jest i czym się zajmuje Zobacz!

Pomoc finansowa dla Natalii

29 IV 2022
Natalia Senator, oazowiczka, animatorka Ruchu, członkini Stowarzyszenia uległa wypadkowi. Jako wspólnota chcemy wesprzeć finansowo ją i jej rodzinę w kosztach leczenia. Zobacz!

Wtorkowy Ruch w eterze 22.11.2011

21 XI 2011
W każdy wtorek Internetowe Radio Fos-Zoe transmituje audycję Wtorkowy Ruch w eterze. Przypominamy o tej ogólnopolskiej inicjatywie i zachęcamy do słuchania. W audycji m.in. temat Krucjaty Wyzwolenia Człowieka oraz katecheza o Mszy Świętej. Zobacz!

Zasady Domowego Kościoła

Tekst Zasad Domowego Kościoła gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie zatwierdzonych przez Konferencję Episkopatu Polski w dniach 8-9 marca 2006 roku. Niniejszy dokument ustala zasady działania i stanowi regulamin organizacyjny Domowego Kościoła. Zobacz!

Droga Krzyżowa od Diakonii Wyzwolenia

27 II 2022
Diakoni Wyzwolenia proponuje przeżycie Drogi Krzyżowej z rozważaniami związanymi z modlitwami o trzeźwość narodu. Zobacz!

Diakonia Wyzwolenia

Zamysł i cel diakonii oraz odniesienia do Centralnej DW. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter