II spotkanie Diakonii Oaz Rekolekcyjnych DK Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II
W dniu 18 maja 2024 r. w wigilię Zesłania Ducha Świętego odbyło się drugie spotkanie Diakonii Oaz Rekolekcyjnych DK Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej pod hasłem "Wiara jako relacja osobowa z Chrystusem". Spotkanie zostało poprowadzone przez ks. dr Jacka Lewińskiego, Agnieszkę i Łukasza Podgórskich oraz Justynę i Leszka Arsobów.

Spotkanie rozpoczęto wspólną Eucharystią pod przewodnictwem ks. proboszcza Bogusława Matusika, który już na wstępie bardzo gorąco przywitał całą Diakonię i życzył owocnego spotkania. Nakarmieni przy ołtarzu Eucharystii, umocnieni słowem Chrystusa, odważnie wkroczyliśmy w kolejny punkt dnia ku celowi, jaki wyznaczył nam tego dnia Bóg.
Jak to bywa w DK przy kawie, herbacie i pysznych ciasteczkach, poświęciliśmy chwilę na wspólne rozmowy i zapoznanie się. Była to chwila do podzielenia się pracami w rejonach i w diecezji. Podzieliliśmy się m.in. Rekolekcjami Ewangelizacyjnymi, które się odbyły w długi weekend majowy w Górce Klasztornej oraz Oazą Modlitwy, która miała miejsce w Wałczu.

Po modlitwie do Ducha Świętego przeszliśmy do konferencji, którą wygłosił do nas ks. dr Jacek Lewiński.
Ks. Jacek pięknie mówił o tym, że nasza relacja z Chrystusem uzdalnia nas do ewangelizowania. Powinniśmy być czytelni, aby inni mogli czytać z nas ewangelię. Powinno wypełniać nas pragnienie, aby osoba, z którą rozmawiam czy przebywam, chciała zbliżać się do Boga i chciała wejść w relacje z Panem.

Po konferencji w małych grupach kontynuowaliśmy podjęty temat i rozmowy na temat: W jaki sposób mamy dawać świadectwo, aby doprowadzić uczestników rekolekcji do osobowego spotkania z Jezusem? Jak możemy stać się żywym świadectwem wiary – zwłaszcza posługując na rekolekcjach?  W jakiej mierze moja modlitwa oraz wiara mają wymiar osobowego spotkania z Bogiem? W jaki sposób mogę wzmocnić ten aspekt mojego życia duchowego?, by następnie wspólnie sformułować wypracowane wcześniej wnioski i podzielić się wspólnymi przemyśleniami i sformułowaniami. 
Rezultatem i owocem naszej całodziennej pracy było postawienie sobie celów pracy.
Na koniec ks. Jacek poprowadził modlitwę i pobłogosławił uczestników.

Nie kryjemy wdzięczni Panu Bogu za otwartość i gotowość do służby naszym małżeństwom. Jesteśmy pełni radości, ufności że to Pan nas zebrał byśmy byli gotowi i otwarci do posługi. Pan Bóg nie powołuje uzdolnionych, ale uzdalnia powołanych!!!

Tekst: Agnieszka i Łukasz Podgórscy
Foto: Łukasz Podgórscy

Co o tym myślisz?

Może zainteresuje Cię również...

Bezalkoholowy Bal DK - Rejonu Szczecinek

17 II 2024
W sobotę 10 lutego w Szczecinku odbył się Bal bezalkoholowy zorganizowany przez DK - Rejonu Szczecinek Zobacz!

Rejonowy Dzień Wspólnoty DK rejonu Piła-Trzcianka

10 III 2024
Rejonowy Dzień Wspólnoty Rejonu Piła-Trzcianka DK Zobacz!

Powołani do misji - konkretne wezwanie

03 V 2024
Niedługo rozpocznie się kolejny rok formacyjny pod hasłem "Powołani do misji". Wśród naszych oazowiczów jest rodzina, która to wezwanie wciela w życie. Zobacz!

Centralna Oaza Matka

11 IV 2024
Zapraszamy 17-20 maja do Krościenka! Zobacz!

DWDD w Poznaniu

02 III 2024
Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych - wiosenne spotkanie Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter