Jak dobrze prowadzić rekolekcje?

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

W dniach od 6 do 11 listopada 2014 roku w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie odbyła się Oaza Rekolekcyjna Diakonii Rekolekcji II stopnia dla członków Domowego Kościoła, którzy przeżyli już formację podstawową i pragną posługiwać poprzez organizację i prowadzenie rekolekcji.

Rekolekcje te zostały zorganizowane przez Domowy Kościół z archidiecezji gdańskiej i byli za nie odpowiedzialni Barbara i Lesław Brzezińscy. Natomiast prowadzącymi byli ks. dr Andrzej Wachowicz – dyrektor CEF i były moderator krajowy DK oraz Danuta i Andrzej Bartosikowie z archidiecezji przemyskiej – była krakowska para filialna DK. W ORDR uczestniczyło 19 małżeństw, głównie z archidiecezji gdańskiej. Były również małżeństwa z archidiecezji szczecińskiej oraz z diecezji bydgoskiej, pelplińskiej i koszalińsko-kołobrzeskiej.

Poszczególne dni przeżywaliśmy w oparciu o program najważniejszych dni z kolejnych stopni i typów rekolekcji. Czas wypełniony był modlitwą liturgiczną i adoracją Najświętszego Sakramentu. Odbywały się także spotkania w grupach, podczas których dzieliliśmy się naszymi spostrzeżeniami, uwagami i doświadczeniami z przeżytych i prowadzonych już przez nas rekolekcji. Wszelkie wątpliwości i niejasności, które pojawiały się w czasie tych spotkań, były szczegółowo analizowane na spotkaniach ogólnych. Wspólnie staraliśmy się znaleźć rozwiązania, które w przyszłości pomogą nam uniknąć błędów w prowadzeniu rekolekcji.

Po przeżytych wspólnie rekolekcjach możemy stwierdzić, że Domowy Kościół daje możliwość permanentnej formacji i duchowego rozwoju wszystkim swoim członkom, niezależnie od wieku i stażu małżeńskiego. Teraz wszystko zależy od tego, czy jako małżonkowie nadal będziemy chcieli odkrywać charyzmat Ruchu Światło-Życie, żyć nim i przekazywać go uczestnikom rekolekcji dla rodzin.

Dziękujemy Panu Bogu za ten przeżyty we wspólnocie czas rekolekcji. Przy okazji bardzo gorąco zachęcamy małżeństwa z Domowego Kościoła do uczestniczenia w rekolekcjach oraz podejmowania różnych diakonii. Nie bójmy się tego, bo Pan Bóg uzdalnia powołanych i obdarza ich hojnie swoją łaską.

Jolanta i Piotr Sorokowie
koszalińsko-kołobrzeska para diecezjalna DK
uczestnicy ORDR IIº

Film z rekolekcji

Może zainteresuje Cię również...

Rekolekcje Formacyjne DK

Rekolekcje jako jedno z zobowiązań, są na stałe wpisane w drogę wzrostu każdego z nas. One były u źródła i od nich „wszystko się zaczęło”. Zobacz!

Spotkanie Kręgu Diecezjalnego DK

03 XII 2023
W dniu 2 grudnia 2023 r. odbyło się drugie spotkanie Kręgu Diecezjalnego DK Zobacz!

Wspólne kolędowanie DK w Pile

14 I 2024
W niedzielę 14 stycznia 2024r. rodziny DK z parafii Wspomożenia Wiernych w Pile spotkały się na wspólnym kolędowaniu. Zobacz!

Świąteczne Kolędowanie Rejonu Szczecineckiego DK

18 I 2024
Tradycją DK z rejonu szczecineckiego jest świąteczne kolędowanie. Zobacz!

Pierwsze spotkanie Kręgu Diecezjalnego DK

08 X 2023
Na Górze Chełmskiej w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter