Kapituła Sióstr z Lipia

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

W dniach od 1 do 3 maja 2015 roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie odbyła się Kapituła Generalna Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej (nazywanej popularnie Siostrami z Lipia), która stanowi stałą diakonię konsekrowaną Ruchu Światło-Życie.

Zgodnie z Konstytucjami Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej:

Kapituła Generalna jest znakiem jedności i współdziałania Wspólnoty, reprezentowanej przez razem zebrane przedstawicielki. W czasie swego trwania sprawuje władzę nad całą Wspólnotą, poszczególnymi domami i członkiniami. pkt 107

„Główne zadania Kapituły Generalnej są następujące:

Kapituła Generalna ponownie wybrała na Przełożoną Wspólnoty s. Małgorzatę Glanc. Natomiast w skład Rady Wspólnoty weszły: s. Dorota Wiśniewska (zastępczyni Przełożonej Wspólnoty), s. Barbara Kwaca, s. Grażyna Łazor i s. Barbara Wilkowska. Kadencja Przełożonej i Rady Wspólnoty potrwa 4 lata, czyli do następnej Kapituły Generalnej.


Domy Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej

Lipie (dom macierzysty):

Role:

Czarne:

Koszalin, Dom Samotnej Matki:

Koszalin, Wyższe Seminarium Duchowne:

Koszalin, Dom św. Józefa:

Może zainteresuje Cię również...

Oaza wiosenna 2022

05 V 2022
W dniach 29.04-01.05 w Koszalnie pierwszy raz w naszej diecezji odbyła się Oaza wiosenna. Zobacz!

Upili się młodym winem

05 XII 2013
W pierwszej kolejności książkę powinny przeczytać osoby, które zwątpiły w działanie Ducha Świętego; którym doświadczenie mocy Ducha miesza się z psychologizmem i czymś tam jeszcze; które nie za bardzo wierzą, że takie rzeczy w XXI wieku są możliwe. Zobacz!

Pomoc finansowa dla Natalii

29 IV 2022
Natalia Senator, oazowiczka, animatorka Ruchu, członkini Stowarzyszenia uległa wypadkowi. Jako wspólnota chcemy wesprzeć finansowo ją i jej rodzinę w kosztach leczenia. Zobacz!

Charyzmat WDŁB

Istota posłannictwa i duchowość Wspólnoty z Lipia Zobacz!

Oazy wakacyjne 2022

04 III 2022
Jak najlepiej odpocząć? Połączyć oddech dla ciała z oddechem dla duszy! Dlatego jak co roku zapraszamy dzieci i młodzież na rekolekcje w wakacje! Zobacz!

Srebrny Jubileusz

08 XII 2011
8 grudnia 2011 r. Wspólnota Dzieci Łaski Bożej obchodziła 25-lecie oficjalnego erygowania jej przez kard. nominata Ignacego Jeża. Uroczystości odbyły się w Koszalinie w CEF-ie i w katedrze. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter