Kapituła wyborcza w Lipiu

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

Według Konstytucji Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej, wszystkie siostry po ślubach wieczystych uczestniczą w obradach kapituły, czyli kolegialnego organu władzy, decydującego o ważnych sprawach Wspólnoty. Tegoroczna kapituła ma charakter wyborczy.

Spośród sióstr została wyłoniona nowa przełożona s. Małgorzata Glanc. W tym roku upłynął bowiem czas kadencji s. Beaty Iwaszko. Każdorazowa przełożona sprawuje posługę kierowania wspólnotą przez cztery lata. Może być wybrana również na drugą kadencję.

Siostra Małgorzata wyrosła z Ruchu Światło-Życie. Pochodzi z Kołobrzegu. Do tego czasu pełniła funkcję odpowiedzialnej za Dom Samotnej Matki "Dar Życia" w Koszalinie.

Obrady kapituły mają charakter zamknięty. Siostrom, w niektórych punktach towarzyszy jedynie asystent kościelny Wspólnoty, którym jest obecnie ks. Tomasz Tomaszewski. W tym ważnym czasie  otoczmy  Wspólnotę z Lipia naszą życzliwą modlitwą. Kapituła trwa jeszcze do 5 sierpnia br.

Może zainteresuje Cię również...

Śpiewająco o śpiewniku

21 VI 2022
Nowe wydanie diecezjanego śpiewnika oazowego - SILOE Zobacz!

LG na Triduum Paschalne

30 IV 2011
Pliki audio nagrane we współpracy z klerykami i Dobrymi Mediami podczas Triduum Paschalnego w koszalińskiej katedrze (2011). Zobacz!

Kapituła Sióstr z Lipia

03 V 2015
W dniach od 1 do 3 maja 2015 roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie odbyła się Kapituła Generalna Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej (nazywanej popularnie Siostrami z Lipia), która stanowi stałą diakonię konsekrowaną Ruchu. Zobacz!

Przy Sercu Jezusa w Czarnem

13 VI 2013
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która w roku 2013 była obchodzona 7 czerwca, to patronalne święto kaplicy w domu Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej w Czarnem. Z tej okazji, siostry zapraszają na Mszę św. i słodki poczęstunek swoich przyjaciół i do Zobacz!

Siostrzana pielgrzymka do Skrzatusza

11 XII 2015
W tym roku Siostry ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej obchodziły swoje święto patronalne, czyli uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia), w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Zobacz!

Oazy wakacyjne 2022

04 III 2022
Jak najlepiej odpocząć? Połączyć oddech dla ciała z oddechem dla duszy! Dlatego jak co roku zapraszamy dzieci i młodzież na rekolekcje w wakacje! Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter