Kobieta i mężczyzna – komplementarność

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

W dniach od 6 do 8 marca 2015 roku w domu Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej w Lipiu odbyło się spotkanie Diecezjalnej Diakonii Życia Ruchu Światło-Życie.

Trzy konferencje poprowadzili Anna i Benedykt Banaszakowie z Wrocławia – rodzice pięciorga dzieci i wieloletni członkowie Ruchu Światło-Życie. Poruszyli oni tematy kobiecości i męskości, szczególnie w kontekście relacji małżeńskich. Moderator Diakonii Życia – ks. Piotr Wieteska przewodniczył liturgii, głosił homilie i pełnił posługę duchową. W niedzielę na spotkanie przybyli Jolanta i Piotr Sorokowie – para diecezjalna Domowego Kościoła.

Uczestnikami spotkania było pięć małżeństw, należących już do Diakonii Życia, i dwa małżeństwa, które są zainteresowane taką posługą. Podczas gdy rodzice słuchali konferencji i prowadzili dialog małżeński, czternaścioro dzieci miało swoje zajęcia pod opieką diakonii wychowawczej. To spotkanie, które miało charakter formacyjny, z całą pewnością przyczyni się do jeszcze większego oddania się w służbę życia.

Może zainteresuje Cię również...

Srebrny Jubileusz

08 XII 2011
8 grudnia 2011 r. Wspólnota Dzieci Łaski Bożej obchodziła 25-lecie oficjalnego erygowania jej przez kard. nominata Ignacego Jeża. Uroczystości odbyły się w Koszalinie w CEF-ie i w katedrze. Zobacz!

Kapituła Sióstr z Lipia

03 V 2015
W dniach od 1 do 3 maja 2015 roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie odbyła się Kapituła Generalna Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej (nazywanej popularnie Siostrami z Lipia), która stanowi stałą diakonię konsekrowaną Ruchu. Zobacz!

Charyzmat WDŁB

Istota posłannictwa i duchowość Wspólnoty z Lipia Zobacz!

Upili się młodym winem

05 XII 2013
W pierwszej kolejności książkę powinny przeczytać osoby, które zwątpiły w działanie Ducha Świętego; którym doświadczenie mocy Ducha miesza się z psychologizmem i czymś tam jeszcze; które nie za bardzo wierzą, że takie rzeczy w XXI wieku są możliwe. Zobacz!

Przy Sercu Jezusa w Czarnem

13 VI 2013
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która w roku 2013 była obchodzona 7 czerwca, to patronalne święto kaplicy w domu Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej w Czarnem. Z tej okazji, siostry zapraszają na Mszę św. i słodki poczęstunek swoich przyjaciół i do Zobacz!

Żywe świadectwo Chrystusa

02 II 2022
Z okazji święta Życia Konsekrowanego pragniemy złożyć życzenia Siostrom ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter