Kongregacja Odpowiedzialnych 2017

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

W dniach 24-26.02.2017 odbyła się 42. Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie u stóp naszej Matki, Częstochowskiej Pani. Wspólnotę z naszej diecezji reprezentowali: moderator diecezjalny, siostra odpowiedzialna, dwa małżeństwa z Domowego Kościoła, w tym para diecezjalna, oraz dwie animatorki. W corocznym spotkaniu uczestniczyli członkowie Ruchu Światło-Życie zarówno z Polski, jak i z innych krajów – np. z Niemiec, Białorusi, Austrii. Podczas kongregacji po raz pierwszy zostały zaprezentowane: znak oraz piosenka kolejnego roku formacyjnego pt. „Sługa Niepokalanej”. Dzięki wielu konferencjom mogliśmy bliżej zapoznać się z tematem roku „Sługa Niepokalanej”.  Należy też wspomnieć, że podczas naszego pobytu w Częstochowie, obchodzona była 30. rocznica śmierci założyciela Oazy – ks. Franciszka Blachnickiego – dlatego też wysłuchaliśmy konferencji nt. wpływu ks. Franciszka na rozwój duchowości w Polsce. Ks. Marek Sędek – Moderator Generalny – przedstawił nam również swoje plany rozwoju Krościenka – serca polskiej oazy. Pragnie zbudować Centrum Ewangelizacji – miejsce nowoczesne i odzwierciedlające charyzmat Oazy.

To było niesamowite przeżycie – tyle osób w jednym miejscu, które żyją według tego samego charyzmatu oraz chcą dalej służyć w Ruchu Światło-Życie. Po zawierzeniu Matce Bożej Częstochowskiej procesu beatyfikacyjnego sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, całego Ruchu Światło-Życie, Moderatora Generalnego i jego planów, Oazy naszej diecezji – moderatorów, sióstr, rodzin, animatorów i uczestników rekolekcji-napełnieni Duchem Świętym do dalszej służby -  wróciliśmy do domu.

Może zainteresuje Cię również...

Triduum Paschalne w Skrzatuszu

09 IV 2023
Triduum Paschalne w formie rekolekcji oazowych w Skrzatuszu (2023) Zobacz!

Wielkopostny RDW rejonu Wałcz - Jastrowie

18 III 2023
U źródła światła i życia Zobacz!

Wiosenne DWDD w Poznaniu

26 III 2023
W ostatni weekend marca członkowie diakonii diecezjalnych spotkali się na Dniu Wspólnoty w Poznaniu Zobacz!

Zapisy na rekolekcje wakacyjne

25 III 2023
Terminy i lokalizacje oazowych rekolekcji wakacyjnych (2023) Zobacz!

Rejonowy Dzień Wspólnoty DK Rejonu Piła-Trzcianka

29 V 2023
Jakiś prosty, krótki opis... Zobacz!

Zimowe spotkanie

15 II 2023
Choć zima była tylko w nazwie, za nami już oazy zimowe. Wrażeń i dobrze spędzonego czasu nie było końca, a przecież to dopiero przedsmak tego, co w wakacje! Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter