Koniec początkiem nowego

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

W sobotę, 28 czerwca 2014 roku odbyło się zakończenie roku pracy Domowego Kościoła w rejonie szczecineckim. Spotkały się na nim małżeństwa ze Szczecinka, Czarnego, Bornego Sulinowa i okolic.

Uroczystą Eucharystię w kościele pw. św. Rozalii z Palermo w Szczecinku koncelebrowali moderatorzy kręgów - miejscowy proboszcz, ks. Marek Mackiw i ks. Robert Stwora. Krąg z Bornego Sulinowa zakończył etap pilotowania. Jego członkowie wyrazili gotowość wstąpienia do Domowego Kościoła. Natomiast krąg, którego moderatorem był dotychczas ks. Robert Stwora, zakończył swoją formację podstawową. Jego członkowie przyjęli Drogowskazy Nowego Człowieka.

Spotkanie stało się również okazją do podziękowania wszystkim tegorocznym animatorom i moderatorom kręgów, a zwłaszcza ks. Stworze, który po 4 latach posługi odchodzi do Słupska. Oficjalne gratulacje i życzenia zostały złożone Jolancie i Piotrowi Sorokom, którzy od września podejmą posługę pary diecezjalnej Domowego Kościoła. Po Eucharystii odbyło się ognisko w Gałowie, a prowadzonym przy nim rozmowom nie było końca...

Może zainteresuje Cię również...

RDW Rejonu Koszalińskiego DK

01 I 2024
W Oktawie Bożego Narodzenia dnia 29 grudnia 2023 w CEF w Koszalinie odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty Rejonu Koszalińskiego Domowego Kościoła. Zobacz!

Adwentowy Rejonowy Dzień Wspólnoty w Wałczu

09 XII 2023
Obchodząc dzień wcześniej święto patronalne Ruchu Światło-Życie; Niepokalane Poczęcie NMP Zobacz!

Pierwsze Spotkanie Diakonii Oaz Rekolekcyjnych DK

05 II 2024
W dniu 3 lutego 2024 r. w Szczecinku w parafii św. Krzysztofa odbyło się pierwsze spotkanie DOR DK Zobacz!

Pielgrzymka Żywego Kościoła

11 XI 2023
11 listopada 2023 r. XXX Pielgrzymką Ruchu Światło-Życie Zobacz!

Spotkanie Kręgu Diecezjalnego DK

03 XII 2023
W dniu 2 grudnia 2023 r. odbyło się drugie spotkanie Kręgu Diecezjalnego DK Zobacz!

Wspólne kolędowanie DK w Pile

14 I 2024
W niedzielę 14 stycznia 2024r. rodziny DK z parafii Wspomożenia Wiernych w Pile spotkały się na wspólnym kolędowaniu. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter