Ks. Piotr Wieteska Moderatorem Diec. DK

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

Decyzją biskupa Edwarda Dajczaka ks. Piotr Wieteska został Moderatorem Diecezjalnym Domowego Kościoła - gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie. Nadrzędnym obowiązkiem ks. Piotra będzie wsparcie duchowe pary diecezjalnej Domowego Kościoła. Wśród kolejnych obowiązków Moderatora Diecezjalnego Domowego Kościoła są: uczestnictwo w spotkaniach i pracach ogólnopolskich i filialnych, m.in. w Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie, podsumowaniu roku formacyjnego oaz rekolekcyjnych Domowego Kościoła, spotkaniach Diecezjalnej Diakonii Jedności oraz uczestnictwo w oazach wakacyjnych rodzin.

Ks. Piotr Wieteska święcenia prezbiteratu przyjął 22 maja 1999 roku. Pełnił posługę wikariusza w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Białogardzie, później w parafii Miłosierdzia Bożego w Wałczu. Od 2008 roku jest  ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie. W 2015 roku został ustanowiony Misjonarzem Miłosierdzia przez papieża Franciszka. Od wielu lat, wraz z siostrami Uczennicami Krzyża, zajmuje się organizacją rekolekcji dla rodzin w koszalińskim seminarium. W Ruchu pełnił posługę moderatora parafialnego oraz moderatora kręgów. Był również odpowiedzialny za rejon Wałcz Domowego Kościoła.

Za dotychczasową posługę Moderatora Diecezjalnego Domowego Kościoła dziękujemy ks. Tomaszowi Tomaszewskiemu.

Może zainteresuje Cię również...

Bezalkoholowy Bal DK - Rejonu Szczecinek

17 II 2024
W sobotę 10 lutego w Szczecinku odbył się Bal bezalkoholowy zorganizowany przez DK - Rejonu Szczecinek Zobacz!

Bal z okazji 50-lecia RŚŻ Diecezji

09 I 2024
Relacja z pierwszego (nieostatniego...?) Balu RŚŻ w Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej Zobacz!

DWDD w Poznaniu

02 III 2024
Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych - wiosenne spotkanie Zobacz!

RDW Rejonu Koszalińskiego DK

01 I 2024
W Oktawie Bożego Narodzenia dnia 29 grudnia 2023 w CEF w Koszalinie odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty Rejonu Koszalińskiego Domowego Kościoła. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter