Msza z modlitwą o beatyfikację

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

W tym roku mija 25 lat od śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Z tej okazji w najbliższy poniedziałek, 27 lutego o godz. 18:00 w koszalińskiej katedrze zostanie odprawiona Msza Święta w intencji beatyfikacji założyciela Ruchu Światło-Życie.

Bardzo gorąco zapraszamy na nią członków ruchu oazowego poszczególnych gałęzi, a także tych wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób zetknęli się z życiem i dziełem ks. Blachnickiego. Niech będzie to wyraz wdzięczności za dar jego życia, które przyniosło tyle dobrych owoców. Niech będzie to również nasz znak jedności w modlitwie.

Świadectwa o ks. Blachnickim
Krótki biogram

Może zainteresuje Cię również...

Bliżej beatyfikacji

19 X 2014
16 października 2014 roku w Watykanie komisja teologów jednomyślnie uznała heroiczność cnót sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego (1921-1987), założyciela Ruchu Światło-Życie. Zobacz!

W rocznicę śmierci

14 II 2022
27 lutego 1987 roku zmarł Założyciel Ruchu Światło-Życie Czcigodny Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. Dziękując za Jego życie, pragniemy, aby został włączony do grona beatyfikowanych, dlatego w naszej diecezji odbędą się Eucharystie w tej intencji. Zobacz!

Pomoc finansowa dla Natalii

29 IV 2022
Natalia Senator, oazowiczka, animatorka Ruchu, członkini Stowarzyszenia uległa wypadkowi. Jako wspólnota chcemy wesprzeć finansowo ją i jej rodzinę w kosztach leczenia. Zobacz!

Internetowy Żywy Różaniec

01 X 2010
Diecezjalna Diakonia Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji wychodzi z inicjatywą organizowania Żywego Różańca - przez Internet! Zobacz!

LG na Triduum Paschalne

30 IV 2011
Pliki audio nagrane we współpracy z klerykami i Dobrymi Mediami podczas Triduum Paschalnego w koszalińskiej katedrze (2011). Zobacz!

On się w tym wyżywał

07 VIII 2012
Zapraszamy do wysłuchania świadectwa kardynała nominata Ignacego Jeża o ks. Franciszku Blachnickim. Dzięki współpracy z Radiem Plus możemy w naszym serwisie odsłuchać dwóch fragmentów ostatniego wywiadu naszego biskupa diecezjalneg Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter