Muzyczny dzień skupienia

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

W sobotę 26 lutego w CEF-ie w Koszalinie odpowiedzialni za Diecezjalną Diakonię Muzyczną - ks. Jacek Lewiński i s. Monika Grabek - spotkali się dorosłymi z Ruchu oraz rodzinami z DK. Zorganizowane spotkanie było odzewem na chęci i pragnienia zaproszonych osób, by posłużyć swoimi muzycznymi zdolnościami i umiejętnościami właśnie w Diakonii Muzycznej. Był to czas posłuchania siebie nawzajem, wypowiedzenia i ostatecznie wypracowania wstępnego zarysu, jak miałaby taka służba dorosłych wyglądać.

Wielką radością było pojawienie się na spotkaniu osób, które 20 lat temu uczestniczyły w powstawaniu diakonii i właśnie zadeklarowały powrót do tej posługi. Owocem spotkania jest pierwsza deklaracja, że wszyscy obecni są gotowi na podjęcie posługi muzycznej  na DWDD, które tym razem odbędzie się w naszej diecezji - już 26 marca.

Otwarci na "nowe", nie wiedząc jak to wyjdzie, ale ufni, że Pan będzie nas w tym prowadził! Niech to będzie Jego dzieło!

Może zainteresuje Cię również...

Triduum Paschalne w formie rekolekcji

08 IV 2024
Tym razem młodzi przeżyli Triduum Paschalne w formie rekolekcji w Koszalinie Zobacz!

Powołani do misji - konkretne wezwanie

03 V 2024
Niedługo rozpocznie się kolejny rok formacyjny pod hasłem "Powołani do misji". Wśród naszych oazowiczów jest rodzina, która to wezwanie wciela w życie. Zobacz!

DWDD w Poznaniu

02 III 2024
Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych - wiosenne spotkanie Zobacz!

II spotkanie Diakonii Oaz Rekolekcyjnych DK Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej

20 V 2024
W dniu 18 maja 2024 r. odbyło się drugie spotkanie DOR DK Zobacz!

Centralna Oaza Matka

11 IV 2024
Zapraszamy 17-20 maja do Krościenka! Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter