Muzyczny dzień skupienia

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

W sobotę 26 lutego w CEF-ie w Koszalinie odpowiedzialni za Diecezjalną Diakonię Muzyczną - ks. Jacek Lewiński i s. Monika Grabek - spotkali się dorosłymi z Ruchu oraz rodzinami z DK. Zorganizowane spotkanie było odzewem na chęci i pragnienia zaproszonych osób, by posłużyć swoimi muzycznymi zdolnościami i umiejętnościami właśnie w Diakonii Muzycznej. Był to czas posłuchania siebie nawzajem, wypowiedzenia i ostatecznie wypracowania wstępnego zarysu, jak miałaby taka służba dorosłych wyglądać.

Wielką radością było pojawienie się na spotkaniu osób, które 20 lat temu uczestniczyły w powstawaniu diakonii i właśnie zadeklarowały powrót do tej posługi. Owocem spotkania jest pierwsza deklaracja, że wszyscy obecni są gotowi na podjęcie posługi muzycznej  na DWDD, które tym razem odbędzie się w naszej diecezji - już 26 marca.

Otwarci na "nowe", nie wiedząc jak to wyjdzie, ale ufni, że Pan będzie nas w tym prowadził! Niech to będzie Jego dzieło!

Co o tym myślisz?

Może zainteresuje Cię również...

Muzyka, która intryguje

11 VIII 2022
Diecezjalna diakonia muzyczna zaprasza na spotkanie w nowym roku formacyjnym. Zobacz!

Śpiewająco o śpiewniku

21 VI 2022
Nowe wydanie diecezjanego śpiewnika oazowego - SILOE Zobacz!

Diecezjalna Pielgrzymka po raz 28

11 XI 2022
XXVIII Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej odbyła się w koszalińskim seminarium 11 listopada 2022r. Zobacz!

Diakonia Formacji Diakonii

Posługa Diakonii Formacji Diakonii nakierowana jest na dwa główne cele: właściwe przygotowanie kandydatów na animatorów oraz na pomoc w formacji osobistej animatorów już pobłogosławionych. Zobacz!

Bal Andrzejkowy DK Rejonu Piła-Trzcianka

28 XI 2022
W dniu 19 listopada 2022 w Zajeździe Korona w Wałczu odbył się Bal Andrzejkowy Rejonu Piła-Trzcianka. Zobacz!

Muzyczne przygotowania

22 X 2022
Diecezjalna Diakonia Muzyczna przygotowuje się w Szczecinku do Pielgrzymki Ruchu. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter