Muzyczny dzień skupienia

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

W sobotę 26 lutego w CEF-ie w Koszalinie odpowiedzialni za Diecezjalną Diakonię Muzyczną - ks. Jacek Lewiński i s. Monika Grabek - spotkali się dorosłymi z Ruchu oraz rodzinami z DK. Zorganizowane spotkanie było odzewem na chęci i pragnienia zaproszonych osób, by posłużyć swoimi muzycznymi zdolnościami i umiejętnościami właśnie w Diakonii Muzycznej. Był to czas posłuchania siebie nawzajem, wypowiedzenia i ostatecznie wypracowania wstępnego zarysu, jak miałaby taka służba dorosłych wyglądać.

Wielką radością było pojawienie się na spotkaniu osób, które 20 lat temu uczestniczyły w powstawaniu diakonii i właśnie zadeklarowały powrót do tej posługi. Owocem spotkania jest pierwsza deklaracja, że wszyscy obecni są gotowi na podjęcie posługi muzycznej  na DWDD, które tym razem odbędzie się w naszej diecezji - już 26 marca.

Otwarci na "nowe", nie wiedząc jak to wyjdzie, ale ufni, że Pan będzie nas w tym prowadził! Niech to będzie Jego dzieło!

Co o tym myślisz?

Może zainteresuje Cię również...

Diecezjalna Szkoła Psałterzystów

10 II 2013
W dniach 1-3 marca 2013 roku zapraszamy na drugą sesję Diecezjalnej Szkoły Psałterzystów, która jest prowadzona przez Diakonię Muzyczną Ruchu Światło-Życie i ma formę dni skupienia połączonych z warsztatami muzyczno-liturgicznymi. Zobacz!

Centralna Diakonia Muzyczna

03 XII 2011
W czasie Oazy Rekolekcyjnej Diakonii Jedności, która odbyła się w dniach 25-27 listopada 2011 r. w Porszewicach k. Łodzi, moderator generalny Ruchu, ks. Adam Wodarczyk, podał informację o powołaniu do istnienia Centralnej Diakonii Muzycznej. Zobacz!

Szczecineckie warsztaty muzyczno-liturgiczne

24 X 2012
W dniach 19-21 października 2012 roku parafia pw. Narodzenia NMP w Szczecinku gościła Diakonię Liturgiczną i Diakonię Muzyczną Ruchu Światło-Życie, które przeżywały tam swoją oazę modlitwy, połączoną z warsztatami. Zobacz!

Rok 2007 u diakonii muzycznej

31 XII 2007
Prezentujemy podsumowanie diakonii muzycznej z roku 2007. Zobacz!

Pielgrzymka do Krakowa i Krościenka

22 V 2011
Pielgrzymka Diecezjalnej Diakonii Muzycznej i Liturgicznej oraz Domowego Kościoła z Wałcza. Zobacz!

Zakończenie roku formacyjnego

26 VI 2022
W dniu 26 czerwca 2022 r. Domowy Kościół Rejonu Wałcz-Jastrowie zakończył kolejny rok formacyjny. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter