Nie przespać życia

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

W dniach od 13 do 15 marca 2015 roku Diecezjalna Diakonia Muzyczna przeżywała swoją oazę modlitwy połączoną z warsztatami. Jej członkowie oraz kandydaci przyjechali do parafii pw. Narodzenia NMP w Szczecinku, której proboszczem jest ks. Jacek Lewiński – moderator diakonii.

Przeżywany czas Wielkiego Postu stał się zachętą do tego, aby część formacyjna spotkania była zatrzymaniem się z Jezusem i apostołami w Ogrodzie Oliwnym. Dzięki modlitwie i konferencjom, każdy miał się zapytać o swoją czujność, o to, czy nie "przesypia" swojego życia. Przebywanie w Ogrójcu było zaproszeniem do tego, aby zrewidować siebie, swoje postawy i codzienne wybory. Było także pytaniem o życiową spójność i konsekwencję.

W części warsztatowej diakonia przygotowywała się do posługi podczas święceń kapłańskich, które odbędą się 23 maja br. w koszalińskiej katedrze. Nie zabrakło także przeżywania radości z bycia we wspólnocie.

Uczestnicy oazy modlitwy są bardzo wdzięczni Bogu za czas, który przeżywali, za to, co On uczynił w ich sercach, za trud i zmęczenie podczas pracy warsztatowej oraz za życzliwość kapłanów i parafian, którzy przyjęli ich do swoich domów. Członkowie diakonii, odnowieni w swoim pragnieniu gorliwej i wiernej służby, powierzyli dobremu Bogu dalszy jej rozwój, ufając że sam Pan będzie prowadził to piękne dzieło.

Może zainteresuje Cię również...

Zakończenie roku formacyjnego

26 VI 2022
W dniu 26 czerwca 2022 r. Domowy Kościół Rejonu Wałcz-Jastrowie zakończył kolejny rok formacyjny. Zobacz!

Posługa Diecezjalnej Diakonii Muzycznej

24 V 2022
Służą swoimi talentami Kościołowi, dlatego nic dziwnego, że zadbali o piękno oprawy muzycznej 21 maja 2022 r. w koszalińskiej katedrze podczas święceń kapłańskich. Zobacz!

Rok 2007 u diakonii muzycznej

31 XII 2007
Prezentujemy podsumowanie diakonii muzycznej z roku 2007. Zobacz!

Diecezjalna Szkoła Psałterzystów

25 X 2012
W dniach 23-25 listopada 2012 roku zapraszamy na kolejną edycję Diecezjalnej Szkoły Psałterzystów, która jest prowadzona przez Diakonię Muzyczną Ruchu Światło-Życie i ma formę dni skupienia połączonych z warsztatami muzyczno-liturgicznymi Zobacz!

Oazy wakacyjne 2022

04 III 2022
Jak najlepiej odpocząć? Połączyć oddech dla ciała z oddechem dla duszy! Dlatego jak co roku zapraszamy dzieci i młodzież na rekolekcje w wakacje! Zobacz!

Śpiewająco o śpiewniku

21 VI 2022
Nowe wydanie diecezjanego śpiewnika oazowego - SILOE Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter