No i po rekolekcjach

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

Rekolekcje zimowe organizowane w czasie ferii przez Ruch Światło-Życie należą do tradycji. W tym roku 201 osób wzięło udział w trzech turach rekolekcji - dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Po raz pierwszy od wielu lat tylu uczestników zdecydowało się spędzić zimowy weekend poznając Pana Boga. Rekolekcje dla dzieci w Kołobrzegu-Podczelu poprowadził ks. Wojciech Pawlak wraz z siostrą Malwiną Iwanicką. Wspierało ich sześciu animatorów chcących przekazać swoim podopiecznym, jak być dobrym bratem dla drugiego człowieka, jak burzyć mury i otwierać się na innych. W kolejnym tygodniu odbyły się rekolekcje dla szkół ponadgimnazjalnych w koszalińskim Centrum Rekolekcyjno-Formacyjnym.

O refleksjach na temat tego czasu można przeczytać poniżej w świadectwie jednego z posługujących animatorów-Kacpra Izdebskiego. Największa dotychczas grupa uczestników oaz zimowych zgromadziła się w Ośrodku Caritas w Ostrowcu koło Wałcza. Manna z nieba to temat trzydniowego czasu poświęconego odkrywaniu piękna Eucharystii. Sztab dwunastoosobowej diakonii, której przewodzili ks. Dawid Hamrol i odpowiedzialna Małgorzata Kasprowicz, mimo trudnych warunków atmosferycznych, podołała zadaniu i uczestnicy wyjeżdżali do domów zadowoleni i niemogący się doczekać kolejnych rekolekcji. Dlatego już teraz zapraszamy na długie rekolekcje wakacyjne!

Jak co roku na przełomie stycznia i lutego, w czasie ferii zimowych, młodzi ludzie z całej diecezji zebrali się, aby odbyć rekolekcje zimowe zorganizowane przez Ruch Światło-Życie. Prawie siedemdziesięcioro uczniów szkół ponadgimnazjalnych zebrało się w CEFie w Koszalinie (gdzie, aby dojechać trzeba wykazać się nie lada cierpliwością oraz wytrwałością, nie tylko swoją, ale również pojazdu, albowiem jest remont drogi i są dziury, dużo dziur... bardzo dużo dziur. Ale nie o dziurach mamy mówić). Młodzież musiała wykazać się nie lada heroicznością, gdyż jadąc na rekolekcje, obiecali nie korzystać z telefonów komórkowych poza wyznaczonym czasem, co niewątpliwie w dzisiejszych czasach nie należy do łatwych zadań.

Rekolekcje rozpoczęły trzyletni cykl o Trójcy Świętej. W tym roku młodzież przyglądała się Bogu Ojcu i temu, czym właściwie jest ojcostwo nie tylko Boga, ale też w naszych ludzkich relacjach. Wychodziliśmy od doświadczenia swoich ojców i zastanawialiśmy się między innymi jak te relacje wpływają na postrzeganie Pierwszej Osoby Trójcy Świętej. Nad całością rekolekcji czuwali ks. Arkadiusz Korwin-Gronkowski oraz siostra Monika Grabek i grupa animatorów.

Warto dodać, że uczestnicy w sobotni wieczór przystąpili do sakramentu pokuty i pojednania, dzięki któremu doświadczyli łaski Bożego miłosierdzia, co dla wielu z nich wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu było kluczowym punktem wyjazdu. Z tego co mi wiadomo jedzenie też było przednie, za co należą się podziękowania dla pań kucharek z CEFu, który to ośrodek bez skrępowania polecam z całego serca. Zatem wszyscy, którzy się wahacie, jechać, nie jechać? Jedźcie! Bo szukanie Boga jest niezwykłą frajdą!Kacper

PS. Koszt rekolekcji jest niższy także dzięki ofiarodawcom - choćby przekazującym swój 1% podatku na Centrum Ruchu w Koszalinie. Dziękujemy i prosimy o jeszcze: Jeden Procent dla Oazy

Może zainteresuje Cię również...

Święto Ofiarowania Pańskiego

02 II 2024
Wszystkiego najlepszego Tym, którzy ofiarowują nam siebie! Zobacz!

Pierwsze Spotkanie Diakonii Oaz Rekolekcyjnych DK

05 II 2024
W dniu 3 lutego 2024 r. w Szczecinku w parafii św. Krzysztofa odbyło się pierwsze spotkanie DOR DK Zobacz!

Bezalkoholowy Bal DK - Rejonu Szczecinek

17 II 2024
W sobotę 10 lutego w Szczecinku odbył się Bal bezalkoholowy zorganizowany przez DK - Rejonu Szczecinek Zobacz!

Świąteczne Kolędowanie Rejonu Szczecineckiego DK

18 I 2024
Tradycją DK z rejonu szczecineckiego jest świąteczne kolędowanie. Zobacz!

Rekolekcje zimowe 16-18.02.2024

18 II 2024
Bóg, wspólnota, modlitwa Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter