No i po rekolekcjach

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

Rekolekcje zimowe organizowane w czasie ferii przez Ruch Światło-Życie należą do tradycji. W tym roku 201 osób wzięło udział w trzech turach rekolekcji - dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Po raz pierwszy od wielu lat tylu uczestników zdecydowało się spędzić zimowy weekend poznając Pana Boga. Rekolekcje dla dzieci w Kołobrzegu-Podczelu poprowadził ks. Wojciech Pawlak wraz z siostrą Malwiną Iwanicką. Wspierało ich sześciu animatorów chcących przekazać swoim podopiecznym, jak być dobrym bratem dla drugiego człowieka, jak burzyć mury i otwierać się na innych. W kolejnym tygodniu odbyły się rekolekcje dla szkół ponadgimnazjalnych w koszalińskim Centrum Rekolekcyjno-Formacyjnym.

O refleksjach na temat tego czasu można przeczytać poniżej w świadectwie jednego z posługujących animatorów-Kacpra Izdebskiego. Największa dotychczas grupa uczestników oaz zimowych zgromadziła się w Ośrodku Caritas w Ostrowcu koło Wałcza. Manna z nieba to temat trzydniowego czasu poświęconego odkrywaniu piękna Eucharystii. Sztab dwunastoosobowej diakonii, której przewodzili ks. Dawid Hamrol i odpowiedzialna Małgorzata Kasprowicz, mimo trudnych warunków atmosferycznych, podołała zadaniu i uczestnicy wyjeżdżali do domów zadowoleni i niemogący się doczekać kolejnych rekolekcji. Dlatego już teraz zapraszamy na długie rekolekcje wakacyjne!

Jak co roku na przełomie stycznia i lutego, w czasie ferii zimowych, młodzi ludzie z całej diecezji zebrali się, aby odbyć rekolekcje zimowe zorganizowane przez Ruch Światło-Życie. Prawie siedemdziesięcioro uczniów szkół ponadgimnazjalnych zebrało się w CEFie w Koszalinie (gdzie, aby dojechać trzeba wykazać się nie lada cierpliwością oraz wytrwałością, nie tylko swoją, ale również pojazdu, albowiem jest remont drogi i są dziury, dużo dziur... bardzo dużo dziur. Ale nie o dziurach mamy mówić). Młodzież musiała wykazać się nie lada heroicznością, gdyż jadąc na rekolekcje, obiecali nie korzystać z telefonów komórkowych poza wyznaczonym czasem, co niewątpliwie w dzisiejszych czasach nie należy do łatwych zadań.

Rekolekcje rozpoczęły trzyletni cykl o Trójcy Świętej. W tym roku młodzież przyglądała się Bogu Ojcu i temu, czym właściwie jest ojcostwo nie tylko Boga, ale też w naszych ludzkich relacjach. Wychodziliśmy od doświadczenia swoich ojców i zastanawialiśmy się między innymi jak te relacje wpływają na postrzeganie Pierwszej Osoby Trójcy Świętej. Nad całością rekolekcji czuwali ks. Arkadiusz Korwin-Gronkowski oraz siostra Monika Grabek i grupa animatorów.

Warto dodać, że uczestnicy w sobotni wieczór przystąpili do sakramentu pokuty i pojednania, dzięki któremu doświadczyli łaski Bożego miłosierdzia, co dla wielu z nich wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu było kluczowym punktem wyjazdu. Z tego co mi wiadomo jedzenie też było przednie, za co należą się podziękowania dla pań kucharek z CEFu, który to ośrodek bez skrępowania polecam z całego serca. Zatem wszyscy, którzy się wahacie, jechać, nie jechać? Jedźcie! Bo szukanie Boga jest niezwykłą frajdą!Kacper

PS. Koszt rekolekcji jest niższy także dzięki ofiarodawcom - choćby przekazującym swój 1% podatku na Centrum Ruchu w Koszalinie. Dziękujemy i prosimy o jeszcze: Jeden Procent dla Oazy

Może zainteresuje Cię również...

Zimowe spotkanie

15 II 2023
Choć zima była tylko w nazwie, za nami już oazy zimowe. Wrażeń i dobrze spędzonego czasu nie było końca, a przecież to dopiero przedsmak tego, co w wakacje! Zobacz!

Triduum Paschalne w Skrzatuszu

09 IV 2023
Triduum Paschalne w formie rekolekcji oazowych w Skrzatuszu (2023) Zobacz!

Wielkopostny RDW rejonu Wałcz - Jastrowie

18 III 2023
U źródła światła i życia Zobacz!

Rejonowy Dzień Wspólnoty DK Rejonu Piła-Trzcianka

29 V 2023
Jakiś prosty, krótki opis... Zobacz!

Wiosenne DWDD w Poznaniu

26 III 2023
W ostatni weekend marca członkowie diakonii diecezjalnych spotkali się na Dniu Wspólnoty w Poznaniu Zobacz!

Zapisy na rekolekcje wakacyjne

25 III 2023
Terminy i lokalizacje oazowych rekolekcji wakacyjnych (2023) Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter