Nowa Para Diecezjalna

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

W głosowaniu, które miało miejsce już kilka miesięcy temu, nową parą diecezjalną Domowego Kościoła wybrano Ewę i Zbigniewa Lange. Ten ostatni czas wprowadzani byli oni w swoje obowiązki w naszej diecezji. Od września podejmują już je w pełni.

Ewa i Zbyszek są małżeństwem od 25 lat. Mają trzech synów: Michała (24 lata), Jacka (22) i Jakuba (12). Mieszkają w Białogardzie. Oboje pracują jako katecheci. Zbyszek w szkole ponadgimnazjalnej, gdzie dodatkowo uczy informatyki, a Ewa w podstawówce, pracując także z dziećmi jako logopeda. W Domowym Kościele są od 2003 roku. Choć ich pierwsze rekolekcje przeżyli już rok po ślubie, to potem mieli długą przerwę, wracając do kręgów Domowego Kościoła po 16 latach. Na pierwszych rekolekcjach byli w Warcinie. W następnym roku na „dwójce” w Koniakowie, a „trójkę” przeżywali w Skawinie. Byli również animatorami prowadzącymi rekolekcje na „trójce” w Krakowie, „jedynce” w Kowarach. Zbyszek jest równocześnie animatorem muzycznym.

Ustępujący Agnieszka i Radosław Orłowscy ze Szczecinka przekazali posługę pary diecezjalnej podczas rozpoczęcia roku pracy formacyjnej DK w Róży Wielkiej 3 września br. Z kolei w sobotę 10 września w Paradyżu na ogólnopolskim spotkaniu Domowego Kościoła dokona się oficjalne przekazanie tej posługi w gronie par diecezjalnych z całego kraju. Wobec całego Ruchu w diecezji błogosławieństwo nowa para otrzyma od Księdza Biskupa podczas dorocznej Diecezjalnej Pielgrzymki Ruchu Światło-Życie 11 listopada br.

Za trud włożony w budowanie Domowego Kościoła dziękujemy Państwu Orłowskim, którzy dzielnie spełniali swoją misję przez trzy lata, pomimo zobowiązań rodzinnych i zawodowych. Wykonali kawał dobrej roboty.

Może zainteresuje Cię również...

Piękny czas

28 V 2014
W dniach 24-25 maja 2014 roku rodziny Domowego Kościoła z rejonu Szczecinek przeżywały swoje dni wspólnoty. Pod czułą opieką Matki Bożej w Górce Klasztornej wspólnie zgłębiały temat Narodzić się na nowo w mocy Ducha Świętego. Zobacz!

Rekolekcje Domowego Kościoła 2012

29 XI 2011
W Kalendarium znajdują się już niektóre terminy rekolekcji na rok 2012. Powoli kształtują się diakonie rekolekcyjne. Zachęcamy do posługi oraz do udziału. Informacje sukcesywnie będą uzupełniane. Dynamika kręgów zależy w bardzo dużym stop Zobacz!

Oazy wakacyjne 2022

03 IX 2022
Podsumowanie wydarzeń z wakacji 2022. Zobacz!

Domowy Kościół po amerykańsku

02 II 2012
Pod koniec ubiegłego roku odbyły się w Luizjanie rekolekcje ewangelizacyjne dla Amerykanów. W sumie uczestniczyło w nich piętnaście amerykańskich małżeństw, które prawdopodobnie stworzą trzy kręgi Domowego Kościoła. Wszyscy uczestnicy rek Zobacz!

Ruch na Roli

22 IX 2012
W drugi weekend września rozpoczęliśmy kolejny rok pracy Domowego Kościoła w naszej diecezji. Był to jednocześnie dzień skupienia dla wszystkich odpowiedzialnych. Dla nas, piszących te słowa, był to czas łaski. Oboje cieszyliśmy się z miejsca i z Zobacz!

...i nowy moderator krajowy DK

18 I 2015
W dniu 17 stycznia 2015 roku bp Adam Szal powołał ks. Tomasza Opalińskiego do pełnienia posługi moderatora krajowego Domowego Kościoła. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter