Nowa Para Diecezjalna

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

W głosowaniu, które miało miejsce już kilka miesięcy temu, nową parą diecezjalną Domowego Kościoła wybrano Ewę i Zbigniewa Lange. Ten ostatni czas wprowadzani byli oni w swoje obowiązki w naszej diecezji. Od września podejmują już je w pełni.

Ewa i Zbyszek są małżeństwem od 25 lat. Mają trzech synów: Michała (24 lata), Jacka (22) i Jakuba (12). Mieszkają w Białogardzie. Oboje pracują jako katecheci. Zbyszek w szkole ponadgimnazjalnej, gdzie dodatkowo uczy informatyki, a Ewa w podstawówce, pracując także z dziećmi jako logopeda. W Domowym Kościele są od 2003 roku. Choć ich pierwsze rekolekcje przeżyli już rok po ślubie, to potem mieli długą przerwę, wracając do kręgów Domowego Kościoła po 16 latach. Na pierwszych rekolekcjach byli w Warcinie. W następnym roku na „dwójce” w Koniakowie, a „trójkę” przeżywali w Skawinie. Byli również animatorami prowadzącymi rekolekcje na „trójce” w Krakowie, „jedynce” w Kowarach. Zbyszek jest równocześnie animatorem muzycznym.

Ustępujący Agnieszka i Radosław Orłowscy ze Szczecinka przekazali posługę pary diecezjalnej podczas rozpoczęcia roku pracy formacyjnej DK w Róży Wielkiej 3 września br. Z kolei w sobotę 10 września w Paradyżu na ogólnopolskim spotkaniu Domowego Kościoła dokona się oficjalne przekazanie tej posługi w gronie par diecezjalnych z całego kraju. Wobec całego Ruchu w diecezji błogosławieństwo nowa para otrzyma od Księdza Biskupa podczas dorocznej Diecezjalnej Pielgrzymki Ruchu Światło-Życie 11 listopada br.

Za trud włożony w budowanie Domowego Kościoła dziękujemy Państwu Orłowskim, którzy dzielnie spełniali swoją misję przez trzy lata, pomimo zobowiązań rodzinnych i zawodowych. Wykonali kawał dobrej roboty.

Może zainteresuje Cię również...

Bal Andrzejkowy DK Rejonu Piła-Trzcianka

28 XI 2022
W dniu 19 listopada 2022 w Zajeździe Korona w Wałczu odbył się Bal Andrzejkowy Rejonu Piła-Trzcianka. Zobacz!

Oaza Modlitwy

09 XI 2022
W Parafii św. Antoniego w Wałczu odbyła się Oaza Modlitwy Domowego Kościoła rejonu Wałcz-Jastrowie. Zobacz!

Dzień Wspólnoty rejonu Piła-Trzcianka

10 XI 2022
23.10 w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Pile odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty. Zobacz!

Święto patronalne Domowego Kościoła

08 I 2023
Spotkanie rodzin z rejonu Koszalin z księdzem biskupem koadiutorem Zbigniewem Zielińskim Zobacz!

Diecezjalna Pielgrzymka po raz 28

11 XI 2022
XXVIII Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej odbyła się w koszalińskim seminarium 11 listopada 2022r. Zobacz!

Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła

17 X 2022
W Sanktuarium Maryjnym w Górce Klasztornej spotkały się rodziny z Domowego Kościoła z rejonu Wałcz-Jastrowie. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter