Nowa para diecezjalna Domowego Kościoła

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

Nową parą diecezjalną Domowego Kościoła w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zostali wybrani Jolanta i Piotr Sorokowie. Od 1 września 2014 roku zastąpią oni Ewę i Zbigniewa Langów, którzy pełnili tę posługę przez ostatnie trzy lata.

Spotkanie kręgu diecezjalnego Domowego Kościoła, podczas którego dokonano wyboru nowej pary diecezjalnej, odbyło się na plebanii parafii pw. Narodzenia NMP w Szczecinku, której proboszczem jest ks. Jacek Lewiński – moderator diecezjalny Domowego Kościoła. Eucharystia, którą rozpoczęło się spotkanie, była okazją do złożenia Bogu dziękczynienia za posługę dotychczasowej pary diecezjalnej – Ewy i Zbigniewa Langów oraz towarzyszącego im moderatora diecezjalnego. Jeden z kręgów Domowego Kościoła z parafii pw. Ducha Świętego w Szczecinku dziękował również za posługę swojemu moderatorowi – o. Edwardowi Petelczycowi CSsR, który udaje się do pracy duszpasterskiej w swojej rodzinnej Białorusi. Ta Eucharystia, sprawowana w przeddzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego, była oczywiście także wołaniem o Jego światło, potrzebne do właściwego rozeznania i wyboru nowej pary diecezjalnej.

Wybory zostały przeprowadzone zgodnie z Zasadami Domowego Kościoła, w których punkcie 33c czytamy: „Para diecezjalna jest wybierana spośród zgłoszonych kandydatur na spotkaniu kręgu diecezjalnego przez pary rejonowe i ustępującą parę diecezjalną w głosowaniu tajnym, przeprowadzonym przez księdza moderatora diecezjalnego Domowego Kościoła”. Właśnie w taki sposób na nową parę diecezjalną Domowego Kościoła w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej wybrano Jolantę i Piotra Soroków. Po otrzymaniu misji od biskupa diecezjalnego Edwarda Dajczaka, rozpoczną oni pełnienie swojej posługi z dniem 1 września 2014 roku, a zostaną do niej oficjalnie pobłogosławieni i posłani 11 listopada, podczas XXI Diecezjalnej Pielgrzymki Ruchu Światło-Życie w Koszalinie.

Jolanta i Piotr pochodzą ze Złocieńca, gdzie mieszkali do roku 1993 i jeździli na oazy dla młodzieży, które organizowali pracujący w tym mieście księża zmartwychwstańcy. W lipcu 1993 roku zawarli sakrament małżeństwa, a we wrześniu przeprowadzili się do Szczecinka, gdzie mieszkają na terenie parafii pw. Narodzenia NMP. Mają osiemnastoletnią córkę Paulinę. Jolanta pracuje w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Szczecinku, a Piotr – jako żołnierz zawodowy – dojeżdża codziennie do pracy w Koszalinie. Jest nadzwyczajnym szafarzem Komunii św. Obecność Jolanty i Piotra w Domowym Kościele rozpoczęła się od wyjazdu do Kołobrzegu-Podczela w 1998 roku. Pełnili dotychczas różne posługi: byli animatorami kręgu Domowego Kościoła, szczecinecką parą rejonową i prowadzili piętnastodniowe rekolekcje, a obecnie pilotują nowy krąg.

Przy okazji warto sobie uświadomić, że para diecezjalna:

(Zasady Domowego Kościoła, punkt 31e)

Może zainteresuje Cię również...

Internetowy Żywy Różaniec

01 X 2010
Diecezjalna Diakonia Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji wychodzi z inicjatywą organizowania Żywego Różańca - przez Internet! Zobacz!

Dialog małżeński

02 VIII 2016
Od 30 września do 2 października 2016 roku w Łącku (dekanat Ustka) rejon słupski Domowego Kościoła organizuje rekolekcje dla małżeństw poświęcone dialogowi małżeńskiemu. Zobacz!

Służę, więc jestem!

14 VIII 2022
Relacja z KODA w Lipiu. Zobacz!

Koniec początkiem nowego

06 VII 2014
W sobotę, 28 czerwca 2014 roku odbyło się zakończenie roku pracy Domowego Kościoła w rejonie szczecineckim. Spotkały się na nim małżeństwa ze Szczecinka, Czarnego, Bornego Sulinowa i okolic. Zobacz!

Przekazanie posługi w dwóch rejonach DK

15 XI 2018
W Domowym Kościele nastąpiło przekazanie posługi w dwóch rejonach Zobacz!

Rekolekcje Domowego Kościoła 2012

29 XI 2011
W Kalendarium znajdują się już niektóre terminy rekolekcji na rok 2012. Powoli kształtują się diakonie rekolekcyjne. Zachęcamy do posługi oraz do udziału. Informacje sukcesywnie będą uzupełniane. Dynamika kręgów zależy w bardzo dużym stop Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter