Nowe oblicze koszalin.oaza.pl

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

A oto pierwsze efekty pracy nad nowym serwisem www.koszalin.oaza.pl! Jesteśmy w połowie zaplanowanej drogi. Postanowiliśmy jednak przejść na nowy layout. Zasadnicza struktura naszej strony została zbudowana. Skończyły się testy i poprawki wewnętrzne. Teraz czas na testowanie i powszechny audyt, dokonany przez odbiorców.

Nowa odsłona serwisu ma oczywiście wiele "pustych" stron, które stopniowo będziemy zapełniać. Nie da się zrobić wszystkiego jednocześnie i wymaga to żmudnej, strasznie czasochłonnej pracy. W gronie Diakonii Komunikowania Społecznego (DKS) postanowiliśmy, że serwis rozpocznie całkiem nowe życie. Nie utracimy jednak dotychczasowej zawartości. Dawne treści stopniowo powrócą do serwisu albo w zaktualizowanej wersji w wiadomościach, albo jako zapiski w dokumentach historycznych. Do wszystkich osób zapisanych do newslettera wysłany będzie list z prośbą o powtórne wpisanie do newslettera, gdyż działać będzie on na innych zasadach. Zweryfikujemy przy okazji listę, a użytkownikom da to możliwość podania aktualnych adresów e-mailowych. Logowanie do forum pozostaje bez zmian.

W nowym serwisie ma możliwość przekazywania różnych uprawnień administracyjnych osobom, które wejdą w skład naszego DKS-u. Zapraszamy więc chętnych do współpracy w redagowaniu dokumentów, tworzeniu grafik, robieniu zdjęć, nadsyłaniu lokalnych korespondencji itp.

Na koniec informujemy, że ostatnie problemy związane z dostępnością stron i innych usług na serwerach oazowych związane są z tym, że wydajność serwera, na którym obecnie postawiona jest oaza.pl jest już zbyt mała. Żeby utrzymać i dalej rozwijać serwis ogólnopolski (w tym nasz serwis diecezjalny), Ruch generalnie przechodzi właśnie na nowsze rozwiązanie o wyższej wydajności. Stąd w najbliższym czasie może być więcej utrudnień i przerw technicznych. Prosimy o cierpliwość.

Zależy nam na Waszych głosach i konstruktywnych uwagach. Nadal bardzo liczymy na dołożenie się członków Ruchu i sympatyków do tego przedsięwzięcia w wymiarze finansowym. Brakuje nam, na tym etapie, jeszcze 2000 złotych. Przypominamy, że darowizny przyjmujemy na konto: Ośrodek Fundacji "Światło-Życie" w Koszalinie, ul. Seminaryjna 2, 75-817 Koszalin, nr rachunku 07 1240 1428 1111 0010 3255 6835, tytułem: darowizna na serwis www.

Może zainteresuje Cię również...

Pierwsze Spotkanie Diakonii Oaz Rekolekcyjnych DK

05 II 2024
W dniu 3 lutego 2024 r. w Szczecinku w parafii św. Krzysztofa odbyło się pierwsze spotkanie DOR DK Zobacz!

Bezalkoholowy Bal DK - Rejonu Szczecinek

17 II 2024
W sobotę 10 lutego w Szczecinku odbył się Bal bezalkoholowy zorganizowany przez DK - Rejonu Szczecinek Zobacz!

Pielgrzymka Żywego Kościoła

11 XI 2023
11 listopada 2023 r. XXX Pielgrzymką Ruchu Światło-Życie Zobacz!

Rekolekcje zimowe 16-18.02.2024

18 II 2024
Bóg, wspólnota, modlitwa Zobacz!

Święto Ofiarowania Pańskiego

02 II 2024
Wszystkiego najlepszego Tym, którzy ofiarowują nam siebie! Zobacz!

Ku pełnej obecności

Ku pełnej obecności - Refleksja duszpasterska na temat zaangażowania w media społecznościowe Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter