Nowy Moderator Diecezjalny!

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

nowy moderator diecezjalny

Dnia 19 marca 2022 roku posługę moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie rozpocznie ks. Krzysztof Szumilas. Zastąpi on ks. Dawida Hamrola.

Ksiądz Krzysztof Szumilas urodził się w 1993 roku, a święcenia kapłańskie przyjął w kołobrzeskiej bazylice 23 maja 2020 roku. Od 2016 roku jest członkiem KWC, natomiast od 2021 roku pełnił funkcję Moderatora Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji. Ksiądz Krzysztof brał udział w następujących rekolekcjach wakacyjnych:

Nowemu Księdzu Moderatorowi Diecezjalnemu życzymy obfitości łask Bożych, opieki Niepokalanej, Matki Kościoła, oraz wzrastania w charyzmacie Światło-Życie.

Wywiad z Księdzem Moderatorem

Podziękowanie

Po przeszło 6 latach posługi Moderatora Diecezjalnego dziękujemy ks. Dawidowi Hamrolowi. Dziękujemy za zaangażowanie na rzecz oazy w diecezji i małych oaz w parafiach, za opiekę i formację animatorów Ruchu; za organizację rekolekcji i dbałość o ciągłość formacji szczególnie w czasie pandemii; za wejście z Ruchem w nową, wszędzie dostępną, skrojoną na potrzeby współczesnego świata rzeczywistość poprzez stworzenie bazy danych, ułatwiającej zapisy na rekolekcje oraz zadbanie o stworzenie nowej strony internetowej Oazy diecezjalnej.

Co o tym myślisz?

Może zainteresuje Cię również...

Oazy wakacyjne 2022

04 III 2022
Jak najlepiej odpocząć? Połączyć oddech dla ciała z oddechem dla duszy! Dlatego jak co roku zapraszamy dzieci i młodzież na rekolekcje w wakacje! Zobacz!

Śpiewająco o śpiewniku

21 VI 2022
Nowe wydanie diecezjanego śpiewnika oazowego - SILOE Zobacz!

Internetowy Żywy Różaniec

01 X 2010
Diecezjalna Diakonia Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji wychodzi z inicjatywą organizowania Żywego Różańca - przez Internet! Zobacz!

LG na Triduum Paschalne

30 IV 2011
Pliki audio nagrane we współpracy z klerykami i Dobrymi Mediami podczas Triduum Paschalnego w koszalińskiej katedrze (2011). Zobacz!

Zakończenie roku formacyjnego

26 VI 2022
W dniu 26 czerwca 2022 r. Domowy Kościół Rejonu Wałcz-Jastrowie zakończył kolejny rok formacyjny. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter