Oaza Modlitwy

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

W ostatni weekend października br. w domu duszpasterskim Parafii św. Antoniego w Wałczu odbyła się Oaza Modlitwy dla Domowego Kościoła w naszym rejonie. Oazę poprowadził moderator rejonowy br. Waldemar Korba OFM Cap oraz para rejonowa Łukasz i Agnieszka Podgórscy. Temat Oazy Modlitwy brzmiał: „Rejonowa diakonia modlitwy - podstawy działania”.

Na Oazę Modlitwy przyszliśmy bo czuliśmy w sercu, że Pan Bóg chce od nas coś więcej i chcieliśmy odpowiedzieć na to wezwanie. Pragnienie żywego Kościoła, wspólnoty i budowanie nowego na chwałę Pana. To była nasza motywacja, by wstąpić do Diakonii Modlitwy. Maciej i Milena

Oaza Modlitwy odbyła się pierwszy raz w historii w naszym rejonie i wzięło w niej udział 25 osób. Uczestnicy Oazy Modlitwy w czasie konferencji mogli przypomnieć sobie znaczenie Oaz Modlitwy i diakonii modlitwy w Ruchu Światło-Życie i znaleźć odpoczynek dla duszy na modlitwie.

Oazy Modlitwy były w Ruchu Światło-Życie tym, czym dla człowieka jest bijące serce. Ks. Franciszek Blachnicki określił ich znaczenie jako „ukryte serce Ruchu, źródło jego życia i mocy”. W swoich początkach Oazy Modlitwy były pomyślane w pierwszym rzędzie dla animatorów, moderatorów i pozostałej diakonii Ruchu, by dać im okazję do odnowienia, do nabrania sił, do duchowej „reanimacji”. Później rozwinęły się, by budzić nowe życie w uczestnikach oaz i nie tylko, stając się również formą ewangelizacji powstających diakonii modlitwy. Od dawna odczuwało się pragnienie, aby tak duży i rozwijający się Rejon Domowego Kościoła Wałcz-Jastrowie miał bijące serce i był prawdziwie żywym kościołem. I w końcu udało się zorganizować Oazę Modlitwy, która ufamy da początek Rejonowej Diakonii Modlitwy. Wiele bowiem serc zapaliło się podczas tego weekendu spędzonego na modlitwie, w całym bogactwie jej form, które proponował na Oazy Modlitwy Sługa Boży. Ten budzący się nurt modlitwy w naszym rejonie nie chce w niczym zastępować zwyczajnej formacji Domowego Kościoła, ale być jej uzupełnieniem. Takie było bowiem pragnienie Założyciela, aby modlitwa stała się sprawą pierwszą Ruchu, który chce służyć dziełu odnowy Kościoła i budowaniu Kościoła żywego. br. Waldemar Korba OFMCap.
Pan już od dłuższego czasu wlewał w moje serce pragnienie głębszego zanurzenia się w modlitwę, otwierał moje uszy na Swoje słowa i delikatnie pokazywał, że mogę być narzędziem w Jego ręku (choć bardzo niedoskonałym) by służyć innym. To wszystko nabrało dla mnie większego sensu dzięki uczestnictwu w Oazie Modlitwy. Przekonałam się, że Ruch Światło - Życie od swego zarania podkreślał znaczenie modlitwy, także tej charyzmatycznej, a jego założyciel ks. Blachnicki wielokrotnie nauczał, iż jest ona podstawą i źródłem żywotności zarówno pojedynczych członków jak i całej wspólnoty. Podczas Namiotów Spotkania oraz Uwielbienia w czasie Oazy Modlitwy Pan Jezus utwierdzał mnie w przekonaniu, że ta droga jest na chwilę obecną moim powołaniem w ramach Domowego Kościoła. Tym większa moja radość, iż podobnego wezwania doświadczył mój mąż i możemy ruszyć w drogę tej posługi razem. Dorota
Dotychczasowe moje doświadczenie Domowego Kościoła od dłuższego czasu wzbudzało potrzebę bardziej intensywnej modlitwy. Pan pokazuje mi moje słabości, ale nie pozostawia mnie z nimi samemu. Zaprasza i podaje rękę żeby bardziej do siebie przyciągać. Oaza modlitwy uświadomiła mi jak blisko mogę być z Jezusem, moimi braćmi i siostrami. Jest to droga niewiadoma, ale uważam że warto nią ufnie podążyć. Marek
Przyszliśmy na Oazę Modlitwy z zaciekawieniem na to co przygotował dla nas Pan. Poprzez kolejne części tego weekendu Jezus otwierał nasze serca i zasiał w nas pragnienie posługi w Diakonii Modlitwy. Mieliśmy okazję doświadczyć żywego Kościoła – ludzi, którzy chcą budować swoje życie na jedynym pewnym fundamencie jakim jest Chrystus. Najważniejszym owocem jest dla nas wzrastanie w naszej modlitwie osobistej i nowe rozmiłowanie w czytaniu Pisma Świętego.Ola i Szymon

Może zainteresuje Cię również...

DWDD w Poznaniu

02 III 2024
Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych - wiosenne spotkanie Zobacz!

Powołani do misji - konkretne wezwanie

03 V 2024
Niedługo rozpocznie się kolejny rok formacyjny pod hasłem "Powołani do misji". Wśród naszych oazowiczów jest rodzina, która to wezwanie wciela w życie. Zobacz!

Rekolekcje Formacyjne DK

Rekolekcje jako jedno z zobowiązań, są na stałe wpisane w drogę wzrostu każdego z nas. One były u źródła i od nich „wszystko się zaczęło”. Zobacz!

Bal z okazji 50-lecia RŚŻ Diecezji

09 I 2024
Relacja z pierwszego (nieostatniego...?) Balu RŚŻ w Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej Zobacz!

Adwentowy Rejonowy Dzień Wspólnoty w Wałczu

09 XII 2023
Obchodząc dzień wcześniej święto patronalne Ruchu Światło-Życie; Niepokalane Poczęcie NMP Zobacz!

Wspólne kolędowanie DK w Pile

14 I 2024
W niedzielę 14 stycznia 2024r. rodziny DK z parafii Wspomożenia Wiernych w Pile spotkały się na wspólnym kolędowaniu. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter