Oazowe Róże Różańcowe

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

Jest to propozycja Diecezjalnej Diakonii Modlitwy skierowana do osób, dla których Ruch Światło-Życie w naszej diecezji jest bardzo drogi i pragną przez codzienną modlitwę dziesiątką Różańca modlić się w sprawach oazowych. Formalnie, jedna Oazowa Róża Różańcowa zrzesza 20 osób, z których każda codziennie modli się jedną dziesiątką Różańca Świętego wg przydzielonej tajemnicy. W ten sposób codziennie odmawiany jest cały różaniec. Istotne jest to, że wszyscy członkowie róży modlą się w tej samej intencji, zmienianej co miesiąc.

Dlaczego ta tradycyjna forma róż różańcowych ma charakter oazowy?

Ponieważ intencje dotyczą spraw związanych z Ruchem Światło-Życie naszej diecezji do róż przynależą rzeczywiście osoby utożsamiające się z oazą. Każdy Oazowicz jest powołany, aby naśladować Niepokalaną, także rozważając z nią choćby tą jedną dziesiątkę różańca dziennie. Może więc warto RAZEM odmawiać ten różaniec? Niby osobno, a jednak wspólnie.

Każdy, kto chciałby włączyć się w to dzieło, proszony jest o zapoznanie się najpierw z zasadami funkcjonowania Oazowych Róż Różańcowych, a następnie wysłanie maila ze swoimi danymi (imię i nazwisko, adres i wskazanie sposoby, w jaki chciałaby ona otrzymywać „tajemnicę i intencję” (do wyboru: sms czy mail?) na adres: modlitwa@koszalin.oaza.pl.

Zasadt funkcjonowania ORR

  1. Do Oazowych Róż Różańcowych mogą się zgłosić tylko osoby utożsamiające się z Ruchem Światło-Życie.
  2. Tajemnica zmieniana jest pierwszego dnia miesiąca np. z 1 tajemnicy Radosnej na 2 tajemnicę Radosną itd. Porządek tajemnic: Radosne, Światła, Bolesne, Chwalebne.
  3. Modlitwę rozpoczniemy po zapełnieniu całej róży (czyli zebraniu 20 osób).
  4. Za każdą z Oazową Różę Różańcową odpowiedzialny jest Animator Modlitwy, który co miesiąc przypomina członkom ORR (poprzez wysłanie smsa bądź maila w przeciągu trzech ostatnich dni danego miesiąca) o zmianie tajemnicy Różańca i przekazuje nową intencję do modlitwy.
  5. Zobowiązanie modlitewne podejmowane jest na okres 6 miesięcy. Po tym czasie Animator na nowo będzie musiał uzyskać zgodę, że członek danej Oazowej Róży Różańcowej – zobowiązuje się do dalszej modlitwy.
  6. Gdyby ktoś chciał zrezygnować z odmawiania Różańca w trakcie trwania swojego zobowiązania, należy zgłosić to Animatorowi, gdyż jego zadaniem jest zachowanie ciągłości w odmawianiu Różańca. Bardzo prosimy o przestrzeganie tej zasady!
  7. Każda Róża ma swojego świętego patrona, którego wybiera Animator.

Może zainteresuje Cię również...

Wielkopostny RDW rejonu Wałcz - Jastrowie

18 III 2023
U źródła światła i życia Zobacz!

Rejonowy Dzień Wspólnoty DK Rejonu Piła-Trzcianka

29 V 2023
Jakiś prosty, krótki opis... Zobacz!

Zimowe spotkanie

15 II 2023
Choć zima była tylko w nazwie, za nami już oazy zimowe. Wrażeń i dobrze spędzonego czasu nie było końca, a przecież to dopiero przedsmak tego, co w wakacje! Zobacz!

Wiosenne DWDD w Poznaniu

26 III 2023
W ostatni weekend marca członkowie diakonii diecezjalnych spotkali się na Dniu Wspólnoty w Poznaniu Zobacz!

Zapisy na rekolekcje wakacyjne

25 III 2023
Terminy i lokalizacje oazowych rekolekcji wakacyjnych (2023) Zobacz!

Triduum Paschalne w Skrzatuszu

09 IV 2023
Triduum Paschalne w formie rekolekcji oazowych w Skrzatuszu (2023) Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter