Oddychanie Bogiem

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

„Jak liturgia jest życia oddechem, tak stwórz życie nowe. Tak Ty życie z liturgii stwórz nowe”. Od początku istnienia diecezjalnej Diakonii Muzycznej i Diakonii Liturgicznej Ruchu Światło-Życie doświadczamy prawdy, że liturgia tworzy w nas nowe życie i sprawia, że „oddychamy” Bogiem samym.

Pragniemy przez służbę w tych diakoniach sami wciąż na nowo odkrywać  wielką tajemnicę Boga, który jest prawdziwie obecny w liturgii i przez nią najbardziej bliski człowiekowi. Chcemy również  – przez naszą modlitwę śpiewem i dobrze przygotowaną liturgię – pomagać innym w spotkaniu żywego i pełnego miłości Jezusa. Jesteśmy przekonani, że przez troskę o piękno liturgii ziemskiej, doczekamy udziału w liturgii niebiańskiej.

Wszystkich, którzy mają w swoich sercach podobne pragnienia, zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie obu diakonii, które odbędzie się w parafii pw. Narodzenia NMP w Szczecinku w dniach od 19 do 21 października 2012 roku. Będzie sporo pracy warsztatowej, ale  pragniemy, aby to był przede wszystkim czas spędzony z Jezusem, który nas od lat wspólnie gromadzi, a później posyła do innych. Nasze zaproszenie kierujemy do osób, które są przynajmniej po ONŻ 0 i które formują się w ciągu roku we wspólnotach oazowych w swoich parafiach. Zgłoszenia i wszelkie pytania należy kierować do s. Moniki Grabek: mgrabek@koszalin.oaza.pl lub 608 693 143, najpóźniej do 15 października br.

Może zainteresuje Cię również...

Procksyma

01 X 2011
Nie chodzi o Proxima Centauri - gwiazdę najbliższą Słońcu, ale o wschodzącą gwiazdę owszem... Gdyby ktoś szukał Wojtka Orłowskiego z naszej diakonii muzycznej, to wyżywa się właśnie muzycznie z kolegami z branży w zespole pROCKsyma. Zobacz!

Weekend Diakonii

13 X 2019
Charyzmat oazy kształtuje postawę służby, dlatego w sercach wielu rodzi się pragnienie przynależenia, a tym samym służenia w Ruchu i dla Ruchu. Dlatego w tym roku, tuż przed naszym diecezjalnym świętem - Pielgrzymką Ruchu - zapraszamy wszystkich chętnych. Zobacz!

Warsztaty Diecezjalnej Diakonii Muzycznej

14 IX 2018
Diakonia Muzyczna Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej rozpoczyna nowy rok formacyjny! Organizowane są warsztaty przygotowujące do posługi Pielgrzymce Ruchu. Zobacz!

Rok 2002 u diakonii muzycznej

30 XII 2003
Prezentujemy podsumowanie diakonii muzycznej z roku 2002. Zobacz!

Śpiewająco o śpiewniku

21 VI 2022
Nowe wydanie diecezjanego śpiewnika oazowego - SILOE Zobacz!

Szkoła Psałterzystów

12 IV 2012
Zaproszenie do wzięcia udziału w kolejnej edycji zajęć Szkoły Psałterzystów. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter