Piękny czas

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

W dniach 24-25 maja 2014 roku rodziny Domowego Kościoła z rejonu Szczecinek przeżywały swoje dni wspólnoty. Pod czułą opieką Matki Bożej w Górce Klasztornej wspólnie zgłębiały temat „Narodzić się na nowo w  mocy Ducha Świętego”.

Znaczenie tego zagadnienia przybliżył w swojej konferencji moderator rejonowy – o. Arkadiusz Sojka CSsR. Był również obecny ks. Sebastian Przybyła – moderator kręgu z Bornego Sulinowa. Jak zwykle, był to czas szczególny, zagospodarowany z myślą o Panu Bogu i o wspólnocie, którą On sam powołał. Czas piękny, bo przesycony bliskością Pana w Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu i wspólnym rozważaniu słowa Bożego. Czas piękny, bo spędzony wśród rodzin, które wspierają się wzajemnie w dążeniu do świętości, cieszą się swoją obecnością: wspólną kawą, dzieleniem się życiem, spacerami i nocnymi rozmowami. A wszystko to „przyprawione” radosnym śmiechem dzieci, przeplatającym się z udaną zabawą i otulone słoneczną pogodą. Nad całością dni wspólnoty czuwała para rejonowa – Agata i Andrzej Husejkowie, dzięki którym wszyscy mogli doświadczyć tego pięknego czasu.

Może zainteresuje Cię również...

List Kręgu Centralnego DK na rok 2010/2011

22 VII 2011
Tegoroczny list kręgu centralnego powstał w radosnym czasie beatyfikacji Jana Pawła II Zobacz!

Domowy Kościół po amerykańsku

02 II 2012
Pod koniec ubiegłego roku odbyły się w Luizjanie rekolekcje ewangelizacyjne dla Amerykanów. W sumie uczestniczyło w nich piętnaście amerykańskich małżeństw, które prawdopodobnie stworzą trzy kręgi Domowego Kościoła. Wszyscy uczestnicy rek Zobacz!

Rekolekcje Domowego Kościoła 2012

29 XI 2011
W Kalendarium znajdują się już niektóre terminy rekolekcji na rok 2012. Powoli kształtują się diakonie rekolekcyjne. Zachęcamy do posługi oraz do udziału. Informacje sukcesywnie będą uzupełniane. Dynamika kręgów zależy w bardzo dużym stop Zobacz!

Zapisy na Rekolekcje na rozRUCH

16 IX 2022
Zapisy na rekolekcje oazowe na rozRUCH - 29-31 października 2022. Zobacz!

Pytania do Papieża

08 VI 2012
Delegacja Domowego Kościoła z naszej diecezji brała udział w VII Światowym Spotkaniu Rodzin, które odbywało się tym razem w Mediolanie. Papież Benedykt XVI udzielił podczas niego odpowiedzi na pytania zadawane przez rodziny i narzeczonych. Zobacz!

Oazy wakacyjne 2022

03 IX 2022
Podsumowanie wydarzeń z wakacji 2022. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter