Piękny czas

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

W dniach 24-25 maja 2014 roku rodziny Domowego Kościoła z rejonu Szczecinek przeżywały swoje dni wspólnoty. Pod czułą opieką Matki Bożej w Górce Klasztornej wspólnie zgłębiały temat „Narodzić się na nowo w  mocy Ducha Świętego”.

Znaczenie tego zagadnienia przybliżył w swojej konferencji moderator rejonowy – o. Arkadiusz Sojka CSsR. Był również obecny ks. Sebastian Przybyła – moderator kręgu z Bornego Sulinowa. Jak zwykle, był to czas szczególny, zagospodarowany z myślą o Panu Bogu i o wspólnocie, którą On sam powołał. Czas piękny, bo przesycony bliskością Pana w Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu i wspólnym rozważaniu słowa Bożego. Czas piękny, bo spędzony wśród rodzin, które wspierają się wzajemnie w dążeniu do świętości, cieszą się swoją obecnością: wspólną kawą, dzieleniem się życiem, spacerami i nocnymi rozmowami. A wszystko to „przyprawione” radosnym śmiechem dzieci, przeplatającym się z udaną zabawą i otulone słoneczną pogodą. Nad całością dni wspólnoty czuwała para rejonowa – Agata i Andrzej Husejkowie, dzięki którym wszyscy mogli doświadczyć tego pięknego czasu.

Może zainteresuje Cię również...

Pielgrzymka Żywego Kościoła

11 XI 2023
11 listopada 2023 r. XXX Pielgrzymką Ruchu Światło-Życie Zobacz!

Adwentowy Rejonowy Dzień Wspólnoty w Wałczu

09 XII 2023
Obchodząc dzień wcześniej święto patronalne Ruchu Światło-Życie; Niepokalane Poczęcie NMP Zobacz!

Pierwsze spotkanie Kręgu Diecezjalnego DK

08 X 2023
Na Górze Chełmskiej w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej Zobacz!

RDW Rejonu Koszalińskiego DK

01 I 2024
W Oktawie Bożego Narodzenia dnia 29 grudnia 2023 w CEF w Koszalinie odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty Rejonu Koszalińskiego Domowego Kościoła. Zobacz!

Rekolekcje zimowe 16-18.02.2024

18 II 2024
Bóg, wspólnota, modlitwa Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter