Piękny czas

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

W dniach 24-25 maja 2014 roku rodziny Domowego Kościoła z rejonu Szczecinek przeżywały swoje dni wspólnoty. Pod czułą opieką Matki Bożej w Górce Klasztornej wspólnie zgłębiały temat „Narodzić się na nowo w  mocy Ducha Świętego”.

Znaczenie tego zagadnienia przybliżył w swojej konferencji moderator rejonowy – o. Arkadiusz Sojka CSsR. Był również obecny ks. Sebastian Przybyła – moderator kręgu z Bornego Sulinowa. Jak zwykle, był to czas szczególny, zagospodarowany z myślą o Panu Bogu i o wspólnocie, którą On sam powołał. Czas piękny, bo przesycony bliskością Pana w Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu i wspólnym rozważaniu słowa Bożego. Czas piękny, bo spędzony wśród rodzin, które wspierają się wzajemnie w dążeniu do świętości, cieszą się swoją obecnością: wspólną kawą, dzieleniem się życiem, spacerami i nocnymi rozmowami. A wszystko to „przyprawione” radosnym śmiechem dzieci, przeplatającym się z udaną zabawą i otulone słoneczną pogodą. Nad całością dni wspólnoty czuwała para rejonowa – Agata i Andrzej Husejkowie, dzięki którym wszyscy mogli doświadczyć tego pięknego czasu.

Może zainteresuje Cię również...

Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin I st.

11 VI 2023
W Skrzatuszu, od 7 do 11 czerwca 2023, u stóp Matki Miłości Zranionej i Naszej Nadziei, odbywają się rekolekcje formacyjne Domowego Kościoła - Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin I stopnia. Zobacz!

Uwaga konkurs!

11 VI 2023
Rozpoczynając przygotowania do obchodów 50-lecia Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji, ogłaszamy konkurs na logo jubileuszu! Zobacz!

Dzień Wspólnoty II turnusu w Łącku

30 VII 2023
XIII dzień rekolekcji na każdym stopniu, niezależenie od gałęzi Ruchu i wieku uczestników, odbywa się pod hasłem "jedność", której Twórcą jest Duch Święty. Zobacz!

Diecezjalne Spotkanie Młodych w Skrzatuszu!

27 IX 2023
Dlaczego jednego dnia w roku, w niewielkiej wsi na południu naszej diecezji populacja młodych wzrasta prawie pięciokrotnie? Odpowiedź może być tylko jedna- Diecezjalne Spotkanie Młodych! Zobacz!

Rejonowy Dzień Wspólnoty DK Rejonu Piła-Trzcianka

29 V 2023
W dniu 14 maja 2023 roku w Salezjańskiej Parafii Św. Jana Bosko w Pile odbył się ostatni RDW DK w tym roku formacyjnym. Zobacz!

Przekazanie posługi pary diecezjalnej

21 IX 2023
W dniu 9 września nasz Ruch świętował w Częstochowie jubileusz 50-lecia Domowego Kościoła Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter