Pierwsze spotkanie Kręgu Diecezjalnego DK

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II
W dniu 7 października 2023 r. odbyło się pierwsze spotkanie Kręgu Diecezjalnego DK Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Spotkanie rozpoczęło się uczestnictwem w Eucharystii na Górze Chełmskiej w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, podczas której pary rejonowe z parą diecezjalną zawierzyły Matce Bożej nowy rok pracy i wszystkie małżeństwa z Domowego Kościoła. Eucharystii przewodniczył ks. Hubert Haber - Moderator Rejonowy rejonu Słupsk – Ustak DK. Eucharystia była sprawowana m.in. w intencji Kapłanów Moderatorów Ruchu Światło-Życie i kapłanów posługujących we wspólnocie. Ks. Hubert wielokrotnie przypominał o służbie, jaką mamy pełnić dla innych małżeństw z Domowego Kościoła.
Po Mszy Świętej udaliśmy się do salki parafialnej w parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Koszalinie na spotkanie formacyjne kręgu diecezjalnego. Pary Rejonowe dzieliły się radościami i troskami od początku roku formacyjnego DK, w sposób szczególny wybrzmiała radość z uczestnictwa w Jubileuszu 50-lecia DK w Częstochowie.
Po części modlitewnej zagłębiliśmy się we fragment Listu Kręgu Centralnego, który przypomniał nam, że formacja w Domowym Kościele ma dwa nurty, uzupełniające się wzajemnie: systematyczna praca w ciągu roku i rekolekcje formacyjne. Są one jakby dwoma skrzydłami, które pozwalają wzbić się w przestworza.
   Tak jak prawdziwa oaza jest miejscem odpoczynku, regeneracji sił, uzupełnieniem zapasów oraz wskazówka, że jesteśmy na dobrej drodze do celu podroży. Tak i nasze rekolekcje są czasem nabierania sił duchowych, wspólnym szukaniem woli Bożej, ale i czasem odpoczynku i zabawy.Ania i Jacek
W ostatniej części poruszyliśmy sprawy dotyczące całej diecezjalnej wspólnoty DK, planowaliśmy działania, które pomogą każdemu małżeństwu na rozwój i wzbicie się do lotu na dwóch skrzydłach. Były to m.in. Pielgrzymka Diecezjalna Ruchu Światło - Życie 11 listopada do Koszalina oraz rekolekcje formacyjne. Zmęczeni, ale pełni nadziei, ufności i chęci do pełnienia posługi w Diecezji i Rejonach, udaliśmy się do domów.

Tekst: Agnieszka i Łukasz Podgórscy
Foto. Krzysztof Kopacz

Co o tym myślisz?

Może zainteresuje Cię również...

Dzień Wspólnoty II turnusu w Łącku

30 VII 2023
XIII dzień rekolekcji na każdym stopniu, niezależenie od gałęzi Ruchu i wieku uczestników, odbywa się pod hasłem "jedność", której Twórcą jest Duch Święty. Zobacz!

Spotkanie Kręgu Diecezjalnego DK

03 XII 2023
W dniu 2 grudnia 2023 r. odbyło się drugie spotkanie Kręgu Diecezjalnego DK Zobacz!

Kochane Siostry i Bracia!

29 XI 2023
Bardzo wszystkim dziękuję za Waszą modlitwę w mojej intencji Zobacz!

Rejonowy Dzień Wspólnoty DK Rejonu Koszalin

17 X 2023
Odkrycie Żywego Kościoła jako Wspólnoty Ludu Bożego. Zobacz!

Taki Bal raz na 50 lat!

30 XI 2023
Zapraszamy wszystkich oazowiczów! Zapraszamy dzieci, młodzież i rodziny! Zobacz!

Pielgrzymka Żywego Kościoła

11 XI 2023
11 listopada 2023 r. XXX Pielgrzymką Ruchu Światło-Życie Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter