Pierwsze spotkanie Kręgu Diecezjalnego DK

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II
W dniu 7 października 2023 r. odbyło się pierwsze spotkanie Kręgu Diecezjalnego DK Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Spotkanie rozpoczęło się uczestnictwem w Eucharystii na Górze Chełmskiej w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, podczas której pary rejonowe z parą diecezjalną zawierzyły Matce Bożej nowy rok pracy i wszystkie małżeństwa z Domowego Kościoła. Eucharystii przewodniczył ks. Hubert Haber - Moderator Rejonowy rejonu Słupsk – Ustak DK. Eucharystia była sprawowana m.in. w intencji Kapłanów Moderatorów Ruchu Światło-Życie i kapłanów posługujących we wspólnocie. Ks. Hubert wielokrotnie przypominał o służbie, jaką mamy pełnić dla innych małżeństw z Domowego Kościoła.
Po Mszy Świętej udaliśmy się do salki parafialnej w parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Koszalinie na spotkanie formacyjne kręgu diecezjalnego. Pary Rejonowe dzieliły się radościami i troskami od początku roku formacyjnego DK, w sposób szczególny wybrzmiała radość z uczestnictwa w Jubileuszu 50-lecia DK w Częstochowie.
Po części modlitewnej zagłębiliśmy się we fragment Listu Kręgu Centralnego, który przypomniał nam, że formacja w Domowym Kościele ma dwa nurty, uzupełniające się wzajemnie: systematyczna praca w ciągu roku i rekolekcje formacyjne. Są one jakby dwoma skrzydłami, które pozwalają wzbić się w przestworza.
   Tak jak prawdziwa oaza jest miejscem odpoczynku, regeneracji sił, uzupełnieniem zapasów oraz wskazówka, że jesteśmy na dobrej drodze do celu podroży. Tak i nasze rekolekcje są czasem nabierania sił duchowych, wspólnym szukaniem woli Bożej, ale i czasem odpoczynku i zabawy.Ania i Jacek
W ostatniej części poruszyliśmy sprawy dotyczące całej diecezjalnej wspólnoty DK, planowaliśmy działania, które pomogą każdemu małżeństwu na rozwój i wzbicie się do lotu na dwóch skrzydłach. Były to m.in. Pielgrzymka Diecezjalna Ruchu Światło - Życie 11 listopada do Koszalina oraz rekolekcje formacyjne. Zmęczeni, ale pełni nadziei, ufności i chęci do pełnienia posługi w Diecezji i Rejonach, udaliśmy się do domów.

Tekst: Agnieszka i Łukasz Podgórscy
Foto. Krzysztof Kopacz

Co o tym myślisz?

Może zainteresuje Cię również...

Rekolekcje Formacyjne DK

Rekolekcje jako jedno z zobowiązań, są na stałe wpisane w drogę wzrostu każdego z nas. One były u źródła i od nich „wszystko się zaczęło”. Zobacz!

Powołani do misji - konkretne wezwanie

03 V 2024
Niedługo rozpocznie się kolejny rok formacyjny pod hasłem "Powołani do misji". Wśród naszych oazowiczów jest rodzina, która to wezwanie wciela w życie. Zobacz!

Adwentowy Rejonowy Dzień Wspólnoty w Wałczu

09 XII 2023
Obchodząc dzień wcześniej święto patronalne Ruchu Światło-Życie; Niepokalane Poczęcie NMP Zobacz!

DWDD w Poznaniu

02 III 2024
Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych - wiosenne spotkanie Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter