Polecam każdemu!

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

oazy zimowe 2022

Tradycyjnie w okolicach ferii w naszej diecezji odbywają się oazy zimowe. W tym roku ponad 100 osób przyjechało do Centrum Edukacyjno-Formacyjnego w Koszalinie, by we wspólnocie doświadczyć Pana Boga.

Rekolekcje odbyły się według tematów z podziałem na klasy: uczniowie klas III-V SP „Mocne postanowienie”, uczniowie klas VI-VIII „List od Pana Boga”, uczniowie klas ponadpodstawowych „W imię Syna”. Rekolekcje poprowadzili: ks. Wojciech Pawlak, ks. Dawid Hamrol, ks. Wojciech Borkowski, ks. Krzysztof Szumilas, s. Grażyna Łazor, s. Monika Grabek oraz animatorzy: Katarzyna Olędzka, Kasandra Żmuda, Natalia Senator, Zuzanna Linkiewicz, Hubert Dacio, Angelika Przeciszowska, Antonina Janik, Zuzanna Amarowicz, Karolina Robionek, Katarzyna Czapraga, Martyna Pałaszewska, Małgorzata Kasprowicz, Piotr Horyd, Aleksander Rogowski, Katarzyna Kaczor, Magdalena Jachowicz i Natalia Matus.

Z radością dzielimy się niektórymi świadectwami i zdjęciami!

Oaza jest super. Przyjechałem tu z kolegą. Przeżyłem dużo fajnych chwil. I warto tu przyjechać. (Kacper, kl. 7)

Rekolekcje trzydniowe bardzo mi się podobały, chociaż osobiście wolę dłuższe wakacyjne. Na rekolekcjach poznałam wiele wspaniałych ludzi. Jedną z ulubionych rzeczy na oazie jest adoracja, bardzo ją lubię i przez nią w wakacje na dziesięciodniowych rekolekcjach w dużej części się nawróciłam, poczułam wtedy takie coś nie do opisania. Na swoje pierwsze rekolekcje przyjechałam za namową ks. Patryka Wojcieszaka i bardzo się cieszę i nie żałuję, że przyjechałam. Polecam każdemu wybrać się na rekolekcje wakacyjne czy zimowe. Na każdych jest niesamowicie!  :) (Aleksandra, kl. 7)

Dziękuję Ci, Boże, za możliwość uczestnictwa w rekolekcjach. Jest to dla mnie wspaniały czas na wzmocnienie naszych więzi oraz zaczerpnięcia wiedzy od mądrych ludzi. Jestem Ci wdzięczna za to, że mogę tu być. (Róża, kl. 1 liceum)

W czasie tych rekolekcji spojrzałem na Pana Boga jak na miłosiernego Ojca- kochającego mnie takiego, jakim jestem. Przełomowym wydarzeniem dla mnie był czas spowiedzi, kiedy w końcu zrozumiałem, że Jezus nigdy nie męczy się w wybaczaniu mi i, że choćbym wpadł w największe bagno grzechu, On mnie z niego wyciągnie i będzie czuwał nade mną. Bardzo warto przyjechać na rekolekcje, aby doświadczyć działania żywego i miłosiernego Boga. (Mateusz, kl. 8)

Więcej świadectw będziemy systematycznie umieszczać w naszych mediach społecznościowych.


Co o tym myślisz?

Może zainteresuje Cię również...

Zakończenie roku formacyjnego

26 VI 2022
W dniu 26 czerwca 2022 r. Domowy Kościół Rejonu Wałcz-Jastrowie zakończył kolejny rok formacyjny. Zobacz!

Oazy zimowe 2022

15 XII 2021
Oazy zimowe to świetna propozycja dla dzieci i młodzieży na ferie! Zobacz!

Manna z nieba, Ostrowiec

03 III 2014
W dniach od 21 do 24 lutego 2014 roku w Ostrowcu odbyła się oaza zimowa dla gimnazjów pod hasłem Manna z nieba Zobacz!

Oazy zimowe 2020

21 XI 2019
Ruch Światło-Życie zaprasza na oazy zimowe, które odbędą się podczas ferii szkolnych. Są to rekolekcje przeznaczone dla dzieci z klas IV-VIII szkół podstawowych oraz dla młodzieży szkół średnich. Zobacz!

W imię Ojca

10 II 2014
Tegoroczna oaza zimowa dla młodzieży ponadgimnazjalnej odbyła się w dniach od 7 do 10 lutego w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie. Uczestniczyło w niej 47 osób, a poprowadzili ją ks. Tomasz Tomaszewski i s. Grażyna Łazor WDŁB. Zobacz!

Diakonia oaz zimowych

08 XII 2011
Od kilku dni znane są już terminy oaz zimowych. Zapraszamy zatem do podejmowania diakonii w ferie. W pierwszym rzędzie liczymy kapłanów oraz na animatorów z doświadczeniem i kwalifikacjami wychowawców. Potrzebna też jest pomoc anim Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter