Polecam każdemu!

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

oazy zimowe 2022

Tradycyjnie w okolicach ferii w naszej diecezji odbywają się oazy zimowe. W tym roku ponad 100 osób przyjechało do Centrum Edukacyjno-Formacyjnego w Koszalinie, by we wspólnocie doświadczyć Pana Boga.

Rekolekcje odbyły się według tematów z podziałem na klasy: uczniowie klas III-V SP „Mocne postanowienie”, uczniowie klas VI-VIII „List od Pana Boga”, uczniowie klas ponadpodstawowych „W imię Syna”. Rekolekcje poprowadzili: ks. Wojciech Pawlak, ks. Dawid Hamrol, ks. Wojciech Borkowski, ks. Krzysztof Szumilas, s. Grażyna Łazor, s. Monika Grabek oraz animatorzy: Katarzyna Olędzka, Kasandra Żmuda, Natalia Senator, Zuzanna Linkiewicz, Hubert Dacio, Angelika Przeciszowska, Antonina Janik, Zuzanna Amarowicz, Karolina Robionek, Katarzyna Czapraga, Martyna Pałaszewska, Małgorzata Kasprowicz, Piotr Horyd, Aleksander Rogowski, Katarzyna Kaczor, Magdalena Jachowicz i Natalia Matus.

Z radością dzielimy się niektórymi świadectwami i zdjęciami!

Oaza jest super. Przyjechałem tu z kolegą. Przeżyłem dużo fajnych chwil. I warto tu przyjechać. (Kacper, kl. 7)

Rekolekcje trzydniowe bardzo mi się podobały, chociaż osobiście wolę dłuższe wakacyjne. Na rekolekcjach poznałam wiele wspaniałych ludzi. Jedną z ulubionych rzeczy na oazie jest adoracja, bardzo ją lubię i przez nią w wakacje na dziesięciodniowych rekolekcjach w dużej części się nawróciłam, poczułam wtedy takie coś nie do opisania. Na swoje pierwsze rekolekcje przyjechałam za namową ks. Patryka Wojcieszaka i bardzo się cieszę i nie żałuję, że przyjechałam. Polecam każdemu wybrać się na rekolekcje wakacyjne czy zimowe. Na każdych jest niesamowicie!  :) (Aleksandra, kl. 7)

Dziękuję Ci, Boże, za możliwość uczestnictwa w rekolekcjach. Jest to dla mnie wspaniały czas na wzmocnienie naszych więzi oraz zaczerpnięcia wiedzy od mądrych ludzi. Jestem Ci wdzięczna za to, że mogę tu być. (Róża, kl. 1 liceum)

W czasie tych rekolekcji spojrzałem na Pana Boga jak na miłosiernego Ojca- kochającego mnie takiego, jakim jestem. Przełomowym wydarzeniem dla mnie był czas spowiedzi, kiedy w końcu zrozumiałem, że Jezus nigdy nie męczy się w wybaczaniu mi i, że choćbym wpadł w największe bagno grzechu, On mnie z niego wyciągnie i będzie czuwał nade mną. Bardzo warto przyjechać na rekolekcje, aby doświadczyć działania żywego i miłosiernego Boga. (Mateusz, kl. 8)

Więcej świadectw będziemy systematycznie umieszczać w naszych mediach społecznościowych.


Może zainteresuje Cię również...

Oaza Rekolekcyjna Diakonii

14 XI 2023
Jakiś prosty, krótki opis... Zobacz!

Pielgrzymka Żywego Kościoła

11 XI 2023
11 listopada 2023 r. XXX Pielgrzymką Ruchu Światło-Życie Zobacz!

Taki Bal raz na 50 lat!

30 XI 2023
Zapraszamy wszystkich oazowiczów! Zapraszamy dzieci, młodzież i rodziny! Zobacz!

Wprowadzenie do deuterokatchumenatu

05 XI 2023
W dniach 27-29.10.2023 r. w Pile odbyły się rekolekcje z nabożeństwem wprowadzenia do deuterokatechumenatu Zobacz!

Kochane Siostry i Bracia!

29 XI 2023
Bardzo wszystkim dziękuję za Waszą modlitwę w mojej intencji Zobacz!

Spotkanie Kręgu Diecezjalnego DK

03 XII 2023
W dniu 2 grudnia 2023 r. odbyło się drugie spotkanie Kręgu Diecezjalnego DK Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter