Posłani do służby

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

Wybierają służbę

Czas wakacji jednoznacznie kojarzy się z wypoczynkiem. Oni wypoczywają, służąc. 11 czerwca 2022 roku w kościele św. Józefa Oblubieńca w Koszalinie na Diecezjalnej Oazie Matce spotkali się posługujący na tegorocznych rekolekcjach wakacyjnych. Zaczęli od spotkania z Najważniejszym poprzez rozważanie Jego Słowa w Namiocie Spotkania, by później, pod przewodnictwem biskupa Zbigniewa Zielińskiego, przystąpić do Sakramentu Ołtarza. 
W czasie Eucharystii biskup pobłogosławił troje animatorów krzyżowych: Zuzannę Amarowicz, kl. Szymona Majdę oraz dk. Maksymiliana Atałapa. Animator krzyżowy to ten, kto po całej drodze formacji odkrył, że chce żyć charyzmatem Światło-Życie i się nim dzielić z innymi.

Na koniec Mszy świętej diakonie rekolekcyjne odebrały z rąk biskupa świecę- Światło Chrystusa.
W tym roku w naszej diecezji odbędą się Oaza Dzieci Bożych (ks. Wojciech Pawlak), Oaza Nowej Drogi (ks. Bartosz Łepek), Oaza Nowego Życia stopnia podstawowego (ks. Dawid Rak), Oaza Nowego Życia stopnia pierwszego (ks. Wojciech Borkowski), Oaza Nowego Życia stopnia drugiego (ks. Dawid Hamrol) oraz Oaza Rodzin pierwszego stopnia (Agnieszka i Radosław Orłowscy oraz ks. Andrzej Pawłowski).


Może zainteresuje Cię również...

Pragnę służyć!

22 VIII 2023
Podsumowanie Kursu Oazowego Dla Animatorów w Lipiu 2023. Zobacz!

Dzień Wspólnoty II turnusu w Łącku

30 VII 2023
XIII dzień rekolekcji na każdym stopniu, niezależenie od gałęzi Ruchu i wieku uczestników, odbywa się pod hasłem "jedność", której Twórcą jest Duch Święty. Zobacz!

Dzień Wspólnoty w Lipiu - turnus I

17 VII 2023
Relacja z DW dla pierwszego turnusu oaz wakacyjnych Zobacz!

Dni Wspólnoty oaz wakacyjnych

28 VI 2023
Zapraszamy do wzięcia udziału w Dniach Wspólnoty oaz wakacyjnych 10 lipca w Lipiu i 27 lipca w Łącku Zobacz!

Przekazanie posługi pary diecezjalnej

21 IX 2023
W dniu 9 września nasz Ruch świętował w Częstochowie jubileusz 50-lecia Domowego Kościoła Zobacz!

Diecezjalne Spotkanie Młodych w Skrzatuszu!

27 IX 2023
Dlaczego jednego dnia w roku, w niewielkiej wsi na południu naszej diecezji populacja młodych wzrasta prawie pięciokrotnie? Odpowiedź może być tylko jedna- Diecezjalne Spotkanie Młodych! Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter