Posłani do służby

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

Wybierają służbę

Czas wakacji jednoznacznie kojarzy się z wypoczynkiem. Oni wypoczywają, służąc. 11 czerwca 2022 roku w kościele św. Józefa Oblubieńca w Koszalinie na Diecezjalnej Oazie Matce spotkali się posługujący na tegorocznych rekolekcjach wakacyjnych. Zaczęli od spotkania z Najważniejszym poprzez rozważanie Jego Słowa w Namiocie Spotkania, by później, pod przewodnictwem biskupa Zbigniewa Zielińskiego, przystąpić do Sakramentu Ołtarza. 
W czasie Eucharystii biskup pobłogosławił troje animatorów krzyżowych: Zuzannę Amarowicz, kl. Szymona Majdę oraz dk. Maksymiliana Atałapa. Animator krzyżowy to ten, kto po całej drodze formacji odkrył, że chce żyć charyzmatem Światło-Życie i się nim dzielić z innymi.

Na koniec Mszy świętej diakonie rekolekcyjne odebrały z rąk biskupa świecę- Światło Chrystusa.
W tym roku w naszej diecezji odbędą się Oaza Dzieci Bożych (ks. Wojciech Pawlak), Oaza Nowej Drogi (ks. Bartosz Łepek), Oaza Nowego Życia stopnia podstawowego (ks. Dawid Rak), Oaza Nowego Życia stopnia pierwszego (ks. Wojciech Borkowski), Oaza Nowego Życia stopnia drugiego (ks. Dawid Hamrol) oraz Oaza Rodzin pierwszego stopnia (Agnieszka i Radosław Orłowscy oraz ks. Andrzej Pawłowski).


Co o tym myślisz?

Może zainteresuje Cię również...

Zapisy animatorów na oazy wakacyjne

04 IV 2022
Zaczęły się zapisy na rekolekcje wakacyjne, zapraszamy animatorów do posługi. Zobacz!

Służę, więc jestem!

14 VIII 2022
Relacja z KODA w Lipiu. Zobacz!

Zapisy na Dni Wspólnoty

30 VI 2022
Zapisy na Wakacyjne Dni Wspólnoty oaz rekolekcyjnych 2022 roku w naszej diecezji. Zobacz!

Ogłaszamy konkurs!

06 III 2022
Chcesz mieć wpływ na to, jak wygląda wakacyjna, oazowa koszulka? To info jest dla Ciebie! Zobacz!

Internetowy Żywy Różaniec

01 X 2010
Diecezjalna Diakonia Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji wychodzi z inicjatywą organizowania Żywego Różańca - przez Internet! Zobacz!

Oazy wakacyjne 2022

04 III 2022
Jak najlepiej odpocząć? Połączyć oddech dla ciała z oddechem dla duszy! Dlatego jak co roku zapraszamy dzieci i młodzież na rekolekcje w wakacje! Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter