Prawa ręka moderatora diecezjalnego

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

Po 25 miesiącach swoją posługę w Centrum Ruchu Światło-Życie Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej zakończyła s. Natalia Frączek WDŁB. Z dniem 1 października 2014 roku jej obowiązki przejmuje s. Grażyna Łazor WDŁB.

Siostra Grażyna urodziła się w Miastku. Ukończyła Technikum Odzieżowe w Gdyni oraz pedagogikę w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej w Koszalinie. W roku 2011 jej praca magisterska została opublikowana w formie książki pt. „Historia Ruchu Światło-Życie w Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej”. Siostra Grażyna zetknęła się po raz pierwszy z Oazą w 1989 roku w Gdańsku. Do Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej wstąpiła w roku 1991 i złożyła w niej swoje śluby wieczyste 8 grudnia 1999 roku. Przez wiele lat pracowała z dziećmi w parafii Lipie oraz angażowała się w działalność Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji i Diecezjalnej Diakonii Oaz Rekolekcyjnych, posługując również w Centrum Ruchu Światło-Życie Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Od września 2013 roku jest sekretarką filii poznańskiej Ruchu Światło-Życie.

Może zainteresuje Cię również...

Przy Sercu Jezusa w Czarnem

13 VI 2013
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która w roku 2013 była obchodzona 7 czerwca, to patronalne święto kaplicy w domu Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej w Czarnem. Z tej okazji, siostry zapraszają na Mszę św. i słodki poczęstunek swoich przyjaciół i do Zobacz!

Charyzmat WDŁB

Istota posłannictwa i duchowość Wspólnoty z Lipia Zobacz!

Historia WDŁB

Jaka jest historia Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej? Zobacz!

Żywe świadectwo Chrystusa

02 II 2022
Z okazji święta Życia Konsekrowanego pragniemy złożyć życzenia Siostrom ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej. Zobacz!

Rekolekcje w Lipiu

21 I 2022
Siostry ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej zapraszają na rekolekcje do Lipia pt.: Modlitwa psalmami. Zobacz!

Śluby we Wspólnocie, Lipie

08 XII 2007
Relacja ze składania ślubów we Wspólnocie Dzieci Łaski Bożej w Lipiu. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter