Przekazanie posługi pary diecezjalnej

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

W dniu 9 września nasz Ruch świętował w Częstochowie jubileusz 50-lecia Domowego Kościoła, który został połączony z ogólnopolską pielgrzymką KWC. Najpierw w tzw. Dolinie Miłosierdzia po modlitwie i świadectwach słuchaliśmy katechezy ks. bpa Wiesława Śmigla, następnie na placu przed Jasną Górą przeżywaliśmy Eucharystię pod przewodnictwem ks. abpa Wacława Depo (według szacunków ojców paulinów wzięło w niej udział ok. 20 000 uczestników), a wreszcie na wałach jasnogórskich mogliśmy wziąć udział w nabożeństwie drogi krzyżowej, prowadzonej przez Centralną Diakonię Wyzwolenia. 

Cały jubileusz to piękny czas dziękczynienia Bogu i świętowania w jedności całego Ruchu Światło-Życie z Polski i zagranicy wielkiego dzieła zapoczątkowanego pół wieku temu przez kandydata na ołtarze ks. Franciszka Blachnickiego. Jego trwałymi znakami pozostaną, specjalnie przygotowane na czas tą okazję: pamiątkowe różańce, publikacja książkowa: „Bogu dziękujcie – Ducha nie gaście” oraz aplikacja na smartfony „Dialog małżeński.

Podczas jubileuszu nastąpiło przekazanie posługi pary diecezjalnej. Dziękujemy bardzo Państwu Wiolettcie i Mirosławowi Latkowskim oraz wspierającemu ich ks. Piotrowi Wietesce.

Od 1 września posługę pary diecezjalnej pełnią Państwo Agnieszka i Łukasz Podgórscy, a wspiera ich ks. Janusz Bujak. Wspierajmy w posłudze nową parę i moderatora diecezjalnego Domowego Kościoła.

Co o tym myślisz?

Może zainteresuje Cię również...

Diecezjalne Spotkanie Młodych w Skrzatuszu!

27 IX 2023
Dlaczego jednego dnia w roku, w niewielkiej wsi na południu naszej diecezji populacja młodych wzrasta prawie pięciokrotnie? Odpowiedź może być tylko jedna- Diecezjalne Spotkanie Młodych! Zobacz!

Pragnę służyć!

22 VIII 2023
Podsumowanie Kursu Oazowego Dla Animatorów w Lipiu 2023. Zobacz!

16 września 2023 roku odeszła do Pana ś.p. Grażyna Wilczyńska

19 IX 2023
16 września 2023 roku odeszła do Pana ś.p. Grażyna Wilczyńska – członkini Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła Zobacz!

Internetowy Żywy Różaniec

01 IX 2023
Diecezjalna Diakonia Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji wychodzi z inicjatywą organizowania Żywego Różańca - przez Internet! Zobacz!

Zaproszenie

20 IX 2023
Propozycja z Carlsbergu Zobacz!

Dzień Wspólnoty II turnusu w Łącku

30 VII 2023
XIII dzień rekolekcji na każdym stopniu, niezależenie od gałęzi Ruchu i wieku uczestników, odbywa się pod hasłem "jedność", której Twórcą jest Duch Święty. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter