Przekazanie posługi pary diecezjalnej

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

W dniu 9 września nasz Ruch świętował w Częstochowie jubileusz 50-lecia Domowego Kościoła, który został połączony z ogólnopolską pielgrzymką KWC. Najpierw w tzw. Dolinie Miłosierdzia po modlitwie i świadectwach słuchaliśmy katechezy ks. bpa Wiesława Śmigla, następnie na placu przed Jasną Górą przeżywaliśmy Eucharystię pod przewodnictwem ks. abpa Wacława Depo (według szacunków ojców paulinów wzięło w niej udział ok. 20 000 uczestników), a wreszcie na wałach jasnogórskich mogliśmy wziąć udział w nabożeństwie drogi krzyżowej, prowadzonej przez Centralną Diakonię Wyzwolenia. 

Cały jubileusz to piękny czas dziękczynienia Bogu i świętowania w jedności całego Ruchu Światło-Życie z Polski i zagranicy wielkiego dzieła zapoczątkowanego pół wieku temu przez kandydata na ołtarze ks. Franciszka Blachnickiego. Jego trwałymi znakami pozostaną, specjalnie przygotowane na czas tą okazję: pamiątkowe różańce, publikacja książkowa: „Bogu dziękujcie – Ducha nie gaście” oraz aplikacja na smartfony „Dialog małżeński.

Podczas jubileuszu nastąpiło przekazanie posługi pary diecezjalnej. Dziękujemy bardzo Państwu Wiolettcie i Mirosławowi Latkowskim oraz wspierającemu ich ks. Piotrowi Wietesce.

Od 1 września posługę pary diecezjalnej pełnią Państwo Agnieszka i Łukasz Podgórscy, a wspiera ich ks. Janusz Bujak. Wspierajmy w posłudze nową parę i moderatora diecezjalnego Domowego Kościoła.

Co o tym myślisz?

Może zainteresuje Cię również...

Centralna Oaza Matka

11 IV 2024
Zapraszamy 17-20 maja do Krościenka! Zobacz!

II spotkanie Diakonii Oaz Rekolekcyjnych DK Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej

20 V 2024
W dniu 18 maja 2024 r. odbyło się drugie spotkanie DOR DK Zobacz!

Powołani do misji - konkretne wezwanie

03 V 2024
Niedługo rozpocznie się kolejny rok formacyjny pod hasłem "Powołani do misji". Wśród naszych oazowiczów jest rodzina, która to wezwanie wciela w życie. Zobacz!

Triduum Paschalne w formie rekolekcji

08 IV 2024
Tym razem młodzi przeżyli Triduum Paschalne w formie rekolekcji w Koszalinie Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter